Právě včas vybojovala Veronika Vítková na Světovém poháru bronz

05.01.2018 10:59:38 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Právě včas vybojovala Veronika Vítková na Světovém poháru bronz

Po nepříliš dobrých výsledcích českého biatlonového týmu v počátku sezony se po vánočním potrénování očekával nějaký zlepšený výsledek. A zadařilo se! Zatím nejlepší výsledek se dostavil ve čtvrtek 4. ledna v německém Oberhofu. Při neúčasti loni maximálně úspěšné Gabriely Koukalové se o medailové umístění postarala její dlouholetá parťačka Veronika Vítková, která ve sprintu obsadila 3. místo a poprvé v tomto ročníku SP vystoupala na stupně vítězů.

„Podařilo se mi to asi po třech letech stát na stupních," sdělila s tradičním úsměvem reportérovi ČT v sepraném kulichu. Verunka dosud vyhrála jedinkrát Světový pohár, a to právě v Oberhofu v roce 2015. Počasí v tomto německém středisku bývá hrozné - vítr, déšť, sníh, a to závodnici z jabloneckého SKP Kornspitz zas tak nevadí. Podobné to bylo i tentokrát. Úspěch českých biatlonistek ještě podpořila desátým místem další bojovnice Eva Puskarčíková.

S více než půlminutovým náskokem vyhrála sprint dvojnásobná olympijská vítězka na této trati Ruska Anastasia Kuzminová ze Slovenska. Před Vítkovou se v závěrečném kole o kousek dostala ještě rychlá Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Verunka měla smůlu při první střelbě vleže minula hned první ránu, což byl jediná minela, když pak rozhodla stoprocentní střelba vestoje, jako jedna z mála ve startovním poli.

Do první desítky se vmáčkla i Eva Puskarčíková. Také ta jednou chybovala na střelnici, což stačilo se ztrátou 1:16,5 minuty na 10. místo, její druhé nejlepší umístění v sezoně.

Eva původně po střelbě vstoje absolvovala o jedno trestné kolo navíc, ale trenér Vítek hned protestoval, že jeden zasažený terč se jí nesklopil. Rozhodčí vše ověřili, uznali českou námitku a odečetli jí posléze čas 27 vteřin, strávený nespravedlivě na trestném okruhu a dalo to TOP 10. A spolu s Jessicou Jislovou (43. místo) se zúčastní sobotního stíhacího závodu od 12 hodin. Zbývající dvě závodnice Zvařičová a Charvátová měly 4 chyby na střelnici, a to nestačilo do první šedesátky.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo)

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Kuzminová (SR) 22:23,7 min.(1 tr. okruh), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -35,4 (1), 3. Vítková (ČR) -40,1 (1), 4. Hildebrandová (Něm.) -47,0 (1), 5. Braisazová (Fr.) -53,4 (2), 6. Nowakowská (Pol.) -1:07,6 (1), 7. Domračevová (Běl.) -1:07,9 (2), 8. Perssonová (Švéd.) -1:11,1 (0), 9. Ransomová (Kan.) -1:13,6 (0), 10. Puskarčíková (ČR) -1:16,5 (1), ...43. Jislová -2:09,5 (2), 71. Charvátová -3:07,1 (4), 88. Zvařičová (všechny ČR) -4:31,0 (4).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nová zbraň biatlonistů představena
Obrazem: Gábina Koukalová potěšila fanoušky v Kunčicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT