Prázdninové opravy krajských škol v Pojizeří vyjdou na 13 milionů

03.08.2018 14:21:47 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Prázdninové opravy krajských škol v Pojizeří vyjdou na 13 milionů

Aktualizováno: Na opravy škol včetně přípravných prací, které proběhnou či začínají o prázdninách, vyčlenil letos Liberecký kraj ze svého rozpočtu téměř 81 milionů korun. Je to 2,5 krát více než v loňském roce, kdy do letních oprav investoval 33 milionů. Na Jablonecku se jedná o 7 organizací, na Liberecku o čtyři, na Českolipsku o pět, v Pojizeří o tři, kde jde o částku přes 13 milionů korun.

Rekonstrukce budova probíhá v Jilemnici a v Turnově. Gymnázium a Střední odborná škola v Jilemnici rekonstrukce fasádu a dvůr školy za 5,3 milionu korun. V Turnově Střední zdravotnická škola zajišťuje změnu zdroje vytápění objektu školy a domova mládeže za 5,7 milionu korun a Střední uměleckoprůmyslová škola a VOŠ odstraňuje havarijní stav komína za 2 miliony korun.

Přímo v Jablonci nad Nisou probíhá stavba či její příprava v sedmi školách. Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie rekonstruuje fasádu školy za téměř 5,5 milionu korun, na Gymnáziu u Balvanu probíhá výměna oken za téměř 3 miliony korun, Střední průmyslová škola technická vyměňuje nákladní výtah za 2,2 milionu korun, v Základní škole a Mateřské škole probíhá výměna části oken v hodnotě půl milionu korun a Střední škola řemesel a služeb rekonstruuje sociální zařízení v objektu tělocvičny za 700 tisíc korun a Gymnázium Dr. Antona Randy dokončuje projektovou dokumentaci za milion korun.

Poslední školou je Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodě, která nyní zajišťuje opravu odvodnění komunikace za 800 tisíc korun, řeší projektovou dokumentaci na rekonstrukci domova mládeže za 2 miliony korun, ale především staví z důvodu havárie novou sklářskou pec za pět milionů korun.

„Budova Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou stojí na krásném místě Horního náměstí. Po dlouhých letech bude mít nový kabát i s hodinami. Liberecký kraj tak přispívá vlastní škole a městu k tomu, aby estetika již historické budovy opět zářila i v dalších letech," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opravy Sklářská škola Železný Brod<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V Železném Brodě došlo k havárii sklářské pece, kterou bylo třeba kompletně rozebrat, rozřezat konstrukci, vyjmout součásti, které lze uchovat a postavit nové zařízení. Nová pec bude elektrická. Původní záměr pořídit plynovou pec s levnějším provozem zkrachoval na nedostatečné kvalitě a absenci potřebných certifikátů k její výrobě, instalaci, provozu a bezpečnosti.

Přímo v Liberci probíhá stavba či její příprava ve čtyřech školách. Střední odborná škola rekonstruuje fasádu za 12 milionů korun, na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické probíhá výměna oken za více než 10 milionů korun, Střední škola strojní, stavební a dopravní vyměňuje zdroje vytápění v objektu Řepná za téměř 2,5 milionu korun a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola tvoří projektovou dokumentaci na rekonstrukci střechy za 1,2 milionu korun.

Na některých školách se objevují i zajímavé prvky. „Zejména fasáda na střední odborné škole v Liberci je unikátní. Po mnoha letech dochází k výměně zinko-titanových destiček, které jsou zvláštním prvkem současné moderní architektury a celá fasáda, dílo architekta Stolína, se tak vymyká běžnému normálu vzhledu fasád jiných škol," uvádí Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opravy SOS Liberec<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na Gymnáziu a SOŠ pedagogické v Liberci došlo ke kompletní výměně problematických dvoukomorových oken v celé budově za okna tříkomorová. Dojde tak nejen k předpokládaným úsporám, ale také k lepšímu vytápění „okrajových" učeben, které bylo dosud problematické. Tato akce je ukázkou toho, jak pečlivě ředitel sleduje úspory a efektivitu provozu školy.

„Cílem letních oprav je nejen využití letního počasí, ale také nepřítomnosti studentů ve školách. Snažíme se, aby rekonstrukce co nejméně zasahovaly do chodu škol. V mnoha případech se nám to daří a opravy jsou dokončeny do konce srpna, na některých školách dochází občas ke zdržení," dodal Petr Tulpa.

V roce 2018 se na realizaci oprav a rekonstrukcí podařilo získat o přibližně 50 milionů korun více než v roce 2017. Důvodem je kladný hospodářský výsledek Libereckého kraje z roku 2017 a prodej některých nemovitostí. Část tohoto přebytku byla převedena do kapitoly školství, což je pro provozní část života škol dobrá zpráva.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nově jmenovaní ředitelé krajských škol převzali dekrety
Rada kraje jmenovala nové zástupce do školských rad
Rada Libereckého kraje jmenovala dalších 15 ředitelů škol

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka
Soutěž Památka roku ocení nejlepší rekonstrukce historických staveb
Hokejisté Lomnice urvali smrští ve třetí části vítězství ve Varnsdorfu

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
18.11.: Přepeře zakončily podzim těsnou porážkou se Zápy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT