Prázdninové opravy krajských škol v Pojizeří vyjdou na 13 milionů

03.08.2018 14:21:47 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Prázdninové opravy krajských škol v Pojizeří vyjdou na 13 milionů

Aktualizováno: Na opravy škol včetně přípravných prací, které proběhnou či začínají o prázdninách, vyčlenil letos Liberecký kraj ze svého rozpočtu téměř 81 milionů korun. Je to 2,5 krát více než v loňském roce, kdy do letních oprav investoval 33 milionů. Na Jablonecku se jedná o 7 organizací, na Liberecku o čtyři, na Českolipsku o pět, v Pojizeří o tři, kde jde o částku přes 13 milionů korun.

Rekonstrukce budova probíhá v Jilemnici a v Turnově. Gymnázium a Střední odborná škola v Jilemnici rekonstrukce fasádu a dvůr školy za 5,3 milionu korun. V Turnově Střední zdravotnická škola zajišťuje změnu zdroje vytápění objektu školy a domova mládeže za 5,7 milionu korun a Střední uměleckoprůmyslová škola a VOŠ odstraňuje havarijní stav komína za 2 miliony korun.

Přímo v Jablonci nad Nisou probíhá stavba či její příprava v sedmi školách. Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie rekonstruuje fasádu školy za téměř 5,5 milionu korun, na Gymnáziu u Balvanu probíhá výměna oken za téměř 3 miliony korun, Střední průmyslová škola technická vyměňuje nákladní výtah za 2,2 milionu korun, v Základní škole a Mateřské škole probíhá výměna části oken v hodnotě půl milionu korun a Střední škola řemesel a služeb rekonstruuje sociální zařízení v objektu tělocvičny za 700 tisíc korun a Gymnázium Dr. Antona Randy dokončuje projektovou dokumentaci za milion korun.

Poslední školou je Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodě, která nyní zajišťuje opravu odvodnění komunikace za 800 tisíc korun, řeší projektovou dokumentaci na rekonstrukci domova mládeže za 2 miliony korun, ale především staví z důvodu havárie novou sklářskou pec za pět milionů korun.

„Budova Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou stojí na krásném místě Horního náměstí. Po dlouhých letech bude mít nový kabát i s hodinami. Liberecký kraj tak přispívá vlastní škole a městu k tomu, aby estetika již historické budovy opět zářila i v dalších letech," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opravy Sklářská škola Železný Brod<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V Železném Brodě došlo k havárii sklářské pece, kterou bylo třeba kompletně rozebrat, rozřezat konstrukci, vyjmout součásti, které lze uchovat a postavit nové zařízení. Nová pec bude elektrická. Původní záměr pořídit plynovou pec s levnějším provozem zkrachoval na nedostatečné kvalitě a absenci potřebných certifikátů k její výrobě, instalaci, provozu a bezpečnosti.

Přímo v Liberci probíhá stavba či její příprava ve čtyřech školách. Střední odborná škola rekonstruuje fasádu za 12 milionů korun, na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické probíhá výměna oken za více než 10 milionů korun, Střední škola strojní, stavební a dopravní vyměňuje zdroje vytápění v objektu Řepná za téměř 2,5 milionu korun a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola tvoří projektovou dokumentaci na rekonstrukci střechy za 1,2 milionu korun.

Na některých školách se objevují i zajímavé prvky. „Zejména fasáda na střední odborné škole v Liberci je unikátní. Po mnoha letech dochází k výměně zinko-titanových destiček, které jsou zvláštním prvkem současné moderní architektury a celá fasáda, dílo architekta Stolína, se tak vymyká běžnému normálu vzhledu fasád jiných škol," uvádí Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opravy SOS Liberec<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na Gymnáziu a SOŠ pedagogické v Liberci došlo ke kompletní výměně problematických dvoukomorových oken v celé budově za okna tříkomorová. Dojde tak nejen k předpokládaným úsporám, ale také k lepšímu vytápění „okrajových" učeben, které bylo dosud problematické. Tato akce je ukázkou toho, jak pečlivě ředitel sleduje úspory a efektivitu provozu školy.

„Cílem letních oprav je nejen využití letního počasí, ale také nepřítomnosti studentů ve školách. Snažíme se, aby rekonstrukce co nejméně zasahovaly do chodu škol. V mnoha případech se nám to daří a opravy jsou dokončeny do konce srpna, na některých školách dochází občas ke zdržení," dodal Petr Tulpa.

V roce 2018 se na realizaci oprav a rekonstrukcí podařilo získat o přibližně 50 milionů korun více než v roce 2017. Důvodem je kladný hospodářský výsledek Libereckého kraje z roku 2017 a prodej některých nemovitostí. Část tohoto přebytku byla převedena do kapitoly školství, což je pro provozní část života škol dobrá zpráva.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nově jmenovaní ředitelé krajských škol převzali dekrety
Rada kraje jmenovala nové zástupce do školských rad
Rada Libereckého kraje jmenovala dalších 15 ředitelů škol

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT