Prázdniny přinesou na hradech a zámcích rozšířenou nabídku pro děti

01.07.2016 09:09:00 | Autor: Lucie Bidlasová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Český ráj,Pojizeří

Prázdniny přinesou na hradech a zámcích rozšířenou nabídku pro děti

Červenec a srpen jsou měsíce, kdy na hrady a zámky dorazí nejvyšší počet návštěvníků - milovníci historie, kteří neváhají absolvovat i několik prohlídkových okruhů za den, turisté, kteří nahlédnou do nádvoří a raději relaxují v parku, nadšenci, kteří vyhledávají noční, kostýmované či specializované prohlídky.

Početnou návštěvnickou skupinu tvoří v prázdninových měsících také rodiny s dětmi, neboť právě na červenec a srpen jsou pro ně připraveny zkrácené prohlídky. Řada objektů zůstane otevřena i v pondělí 4. července, bez zavíracího dne budou přes prázdniny fungovat objekty Sychrov, Trosky, Náchod, Kuks a Ratibořice.

Dětské zkrácené prohlídky nabídne od 1. července zámek Hrubý Rohozec, prohlídky s princeznou zámek Sychrov, celosezónně je dětská prohlídka i s možností usazení „na trůn" na Frýdlantě. Na hradě Grabštejn vede interaktivní prohlídky svatá Barbora, na Bezdězu čekají v nejbližších dnech na všechny návštěvníky šermíři. Správa hradu Trosky nabízí víkendové programy na hradě, navíc Trosky budou, již tradičně, v červenci a srpnu otevřeny i všechny prázdninové pondělky. Celotýdenní provoz je také na Sychrově, mimořádně otevřeno bude v pondělí 4. 7. také na Hrubém Rohozci, Bezdězu a Zákupech. Zámek Lemberk je jediným zámkem v okolí, kde je možná prohlídka bez průvodce, a to ve druhém patře objektu.

Plánované kulturní akce na libereckých objektech:

• 1.-10. července: státní zámek Lemberk - Prázdniny na věži - zpřístupnění středověké věže. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 16.30 hodin.

• 1.-31. července: státní hrad a zámek Frýdlant - výstava liturgických rouch v zámecké kapli. Tato roucha bývala používána při liturgických obřadech v zámecké kapli a dosud byla uložena v depozitáři.

• 2.-3. července: státní hrad Grabštejn - Létohrátky. Prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci, bohatý doprovodný program (hudba, divadlo, žonglérská čísla a vystoupení zvířat z Centra vojenské kynologie Chotyně, stánky s dobrotami i drobnými suvenýry). Pro cizince cizojazyčné texty k prohlídce hradu.

• 2.-6. července: státní hrad Bezděz - Pět dní ve středověku VSŠ Askalon. Historický příběh z dob obléhání Bezdězu cizími vojsky vás nejen pobaví, ale i historicky poučí. Zbraně a zbroj bude řinčet na celém II. nádvoří.

• 5.-6. července: státní zámek Hrubý Rohozec - Móda sedmi staletí. Prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, kdy v každé místnosti čeká jiný průvodce, takže i výklad je pestrý, netradiční, neboť skupinu si postupně předá více průvodců. Zpřístupněny všechny tři prohlídkové trasy. Kostýmy uvidíte na obou okruzích, ke druhému okruhu je jako bonus připojen třetí okruh zcela zdarma.

• 5.-6. července: státní hrad Trosky - Cyrilometodějské slavnosti. Příchod věrozvěstů, divadlo, šerm, pohanské tance, hudební vystoupení, dobová tržnice. Od 9 do 17.30 hodin. Vstupné: dospělí 150 Kč, snížené 90 Kč.

• 7. červenec: státní hrad a zámek Frýdlant - Pečení koláčů. V autentické zámecké kuchyni se budou pro návštěvníky péct pravé zámecké koláčky a každý návštěvník na závěr prohlídky může ochutnat, co jedly mlsné šlechtické jazýčky.

• 7. července: státní hrad Trosky - Návrat do středověku. Sokolnické ukázky, divadlo, šerm, fireshow, hudba + překvapení na závěr Od 19 do 22.30 hodin, program od 20 do 22 hodin. Vstupné: dospělí 130 Kč, snížené 70Kč.

• 9.-10. července: státní hrad Bezděz - prohlídky v kostýmech. Průvodci budou vyprávět pověsti o založení hradu, o čertech ve věži, o založení velkého rybníka Karlem IV.

• 14. července: státní hrad Trosky - Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídka bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky s sebou. Od 19 do 22.30 hodin. Vstupné: dospělí 70 Kč, snížené 45 Kč.

• 16. července: státní hrad Bezděz - Bezdězský Blue grass a country minifestival II. Koncert kapel Red Lea, Fork Road, Womacklee, Větráci, Guitar Tlupa - na II. Nádvoří hradu.

• 16. července: státní hrad Grabštejn - večerní prohlídky s Barborou

• 16. července: státní zámek Hrubý Rohozec - Varhanní sobota na Hrubém Rohozci. Při prohlídce kaple Vám varhaník Radek Rejšek zahraje na původní zámecké varhany. S menšími skupinami (do 13 osob) průvodce vystoupá na hudební kruchtu, kde pan Rejšek představí historii a funkce varhan a přidá malou hudební ukázku. Tato akce je součástí I. prohlídkového okruhu. Od 9 do 17 hodin. Vstupné 100 Kč.

• 21. července: státní hrad Trosky - Návrat do středověku. Sokolnické ukázky, divadlo, šerm, fireshow, hudba + překvapení na závěr Od 19 do 22.30 hodin, program od 20 do 22 hodin.. Vstupné: dospělí 130 Kč, snížené 70Kč.

• 23. července: státní hrad Grabštejn - večerní prohlídky s Barborou

• 23.-24. července: státní hrad Bezděz - Rytířské turnaje SHŠ Allgor. Můžete zde spatřit brilantní souboje a krásné dobové kostýmy. Všichni zúčastnění rytíři vystupují v celoplátových zbrojích a ke svým soubojům používají: meče, štíty, sekery, bijáky, palcáty a bojová kladiva.

• 28. července: státní hrad Trosky - Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídka bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky s sebou. Od 19 do 22.30 hodin. Vstupné: dospělí 70 Kč, snížené 45 Kč.

• 30. července: státní zámek Hrubý Rohozec - Varhanní sobota na Hrubém Rohozci. Při prohlídce kaple Vám varhaník Radek Rejšek zahraje na původní zámecké varhany. S menšími skupinami (do 13 osob) průvodce vystoupá na hudební kruchtu, kde pan Rejšek představí historii a funkce varhan a přidá malou hudební ukázku. Tato akce je součástí I. prohlídkového okruhu. Od 9 do 17 hodin.

• 30. července: státní zámek Sychrov - zámecká oranžérie - Co život dal, vzal aneb Život u divadla. Přátelské posezení, povídání s ukázkami árií ze slavných oper. Od 18 hodin. Účinkují: operní pěvci Radek Krejčí (www.radekkrejci.cz) a Martin Matoušek www.narodni-divadlo.cz/cs/umelec/martin-matousek), doprovod na klávesy Martin Moudrý. Jednotné vstupné: 150 Kč. Předprodej: www.evstupenka.cz

• 30.-31. července: státní hrad Trosky - Vyplenění hradu švédským vojskem. Dobývání a vypálení hradu, bitva, mušketýři, dobové tance, jarmark v předhradí. Od 9 do 17.30 hodin. Vstupné: dospělí 170 Kč, snížené 110 Kč.

Návštěvníci mohou využít program Klíč k památkám (www.klickpamatkam.cz), kdy se jim na papírový pas nebo do aplikace v mobilním telefonu načítají u pokladny kódy za každý vstup, na šestý objekt mají potom vstup zdarma a také možnost slosování o zajímavé ceny. Na objektech ve správě NPÚ, ÚPS na Sychrově také platí možnost sníženého vstupného pro dospělého návštěvníka, pokud předloží vstupenku z letošního roku ze ZOO Liberec nebo ZOO Dvůr Králové - sleva platí i obráceně při předložení nezlevněné vstupenky z objektu na pokladně ZOO.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Návštěvníci hradu Valdštejn zažili Noc kostelů
Noční prohlídky, koncerty i mnohé další nabízí hrady a zámky v červnu
Na hradech a zámcích začíná sezona v duchu oslav narození Karla IV.

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami
Dalibor Janda oslaví v Sedmihorkách 40 let na hudební scéně
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
07.07.: Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
07.07.: Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT