Před Vánocemi konečně přišla výhra pro volejbalisty Turnova

17.12.2019 10:57:07 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V sobotu 14. prosince čekal hráče Turnova poslední dvojzápas před vánočními svátky. Turnovští hráči přivítali soupeře netradičně v náhradní hale ZŠ Rovensko. V rámci přípravy si hráči novou halu vyzkoušeli již v pátečním tréninku, kde se zaměřili hlavně na útočný servis.

TJ Zikuda Turnov - VK Choceň 1:3 (27, -16, -14, -18)

Začátek prvního zápasu vypadal velice dobře. Domácí hráči se do soupeře pustili velice odhodlaně a nebojácně. Nacvičený servis měl svůj úspěch a soupeř s ním měl značný problém. Celý set byl jedna velká tahanice o každý bod. Tento set dospěl do vyrovnané koncovky, kde byli trpělivější a úspěšnější domácí hráči, kteří ho pro sebe urvali v poměru 29:27.

Do druhého setu nastoupili Turnováci se stejným nasazením a s odhodláním prolomení smůly a dokázání, že mají na to se o body statečně porvat. Bohužel toto odhodlání hodně rychle zmizelo a domácí hráči se museli vrátit zpět na zem, kdy otáčeli a dostávali se do hry za velmi nepříznivého stavu 2:10. Tento set již se bohužel nepodařilo zvrátit na naši stranu. Třetí set bylo skoro jak přes kopírák setu druhého.

Do třetího setu zkusili domácí pozměnit sestavu, kdy na náhru přišel Kuncíř, a na smeč Musílek místo Zelfela. Tato změna ovoce nepřinesla, a tak domácí hráči první zápas prohráli v poměru 1:3.

Sestava Turnova: Folprecht, Chum, Zelfel, Kovář, Vacík, Žalský. Střídali: Kuncíř, Musílek.

TJ Zikuda Turnov - VK Choceň 3:2 (-18, 22, -24, 17, 12)

Do druhého zápasu nastoupili hráči Turnova s menšími změnami. Na postu libera nastoupil Zelfel, na smeči od začátku Musílek a na náhře Kuncíř. První set byl velkou tahanicí o každý bod na obou stranách. Bohužel v koncovce prvního setu se nám vůbec nedařilo na útoku a několika neúspěšnými útoky se podařilo soupeři odskočit. Tento náskok se již nepodařilo dohnat a soupeř získal set v poměru 18:25.

Do druhého setu se na postu nahrávače vrátil Folprecht. Opět to byla velká tahanice o každý bod. Nakonec byli v koncovce setu úspěšnější domácí hráči a získali ho ve svůj prospěch v poměru 25:22. Domácí hráči ucítili šanci na zisk bodů a prolomení série proher, tak se do soupeře pořádně pustili. Třetí set byl velice vyrovnaný a dospěl do velmi vyrovnané koncovky. Bohužel koncovka se domácím hráčům moc nevydařila. Dva neúspěšné útoky do zámezí znamenaly výhru hostů v třetím setu.

Pokud chtěli domácí hráči pomýšlet na zisk bodů nebo vítězství, museli bezpodmínečně vyhrát čtvrtý set. Na soupeře doslova vlétli a drželi ho jednoznačně pod sebou. Vše fungovalo, na každém postu se dařilo. Nejvíce přispěl Musílek svým kvalitním servisem, kdy zaznamenal 4 esa za sebou. Domácí hráči zabrali a soupeře jednoznačně přehráli a získali tak čtvrtý set ve svůj prospěch. Domácí hráči stáli před zkrácenou hrou - tie-breakem. Ve zkrácené hře se domácím hráčům podařilo ubránit několik bodových míčů za sebou a obrátit tyto body ve svůj prospěch a zkrácenou hru vyhráli v poměru 15:12. Toto vítězství znamenalo prolomení neúspěchu, a hráči Turnova si tak mohli připsat svoji první výhru v soutěži.

Sestava Turnova: Kuncíř, Chum, Musílek, Kovář, Vacík, Žalský (libero - Zelfel). Střídal: Folprecht.

10.  Turnov 18 0 1 2 15 15:53 1368:1629 4

Na domácím hřišti se hráči Turnova objeví 11. ledna 2020, kdy přivítají soupeře z Havlíčkova Brodu. „Přijďte podpořit domácí hráče ve stíhací jízdě za body a cennými vítězstvími. Děkujeme všem našim fanouškům za jejich podporu a přejeme vám krásné Vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2020," uvedl za turnovské volejbalisty Michal Folprecht.