Představují šest návrhů participativního rozpočtu Tvoříme Turnov 2020

19.11.2020 18:54:56 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Představují šest návrhů participativního rozpočtu Tvoříme Turnov 2020

Do letošního ročníku Tvoříme Turnov se přihlásilo celkem sedm projektů. Jeden projekt Sportujeme na rovné ploše, který se přihlásil opakovaně, byl vyřazen. U tohoto projektu nepomůže lokální oprava hřiště, ale vyžaduje opravu celoplošnou, která by činila 1 milion korun. Do hlasování tak po formální kontrole putuje šest návrhů - Rekonstrukce hřiště na Hruštici, Oplocení hřiště na Hruštici, Zkrášlení místa u Boží vody, Kontejnery do boxů, Reprezentativní knihobudka, Zastřešené posezení na návsi. Hlasování startuje v pondělí 23. listopadu!

Nyní vám představujeme jednotlivé návrhy, které postupují do hlasování:

Projekty Tvoříme Turnov 2020<br />Autor: Archiv města Turnov Rekonstrukce hřiště na Hruštici

Pan Jiří Třešňák předkládá návrh na rekonstrukci hřiště na Hruštici, která spočívá v rozšíření stávajícího malého fotbalového hřiště o herní a cvičební prvky pro všechny generace a sezení v podobě laviček. Konkrétně jde o „Vahadlovou houpačku" pro menší děti, dále pak cvičící prvek „Posilovna" pro věkovou hranici 6+ a umístění 3 dřevěných laviček místo současné jedné betonové. Návrh předkládá z důvodu vzniku nové bytové zóny nad Šetřilovskem, jejíž obyvatele tvoří převážně mladí lidé s dětmi. Navíc zastaralé současné hřiště je historicky hojně využíváno i místními starousedlíky a dětmi z nedaleké mateřské školky. Jiné hřiště tohoto charakteru není pro občany této lokality dostupné, v dochozí vzdálenosti se nachází pouze hřiště pro nejmenší děti v Metelkových sadech. Při realizaci je počítáno se spoluúčastí místních obyvatel, kteří pomohou s výkopy děr a sestavováním prvků dle instrukcí dodavatele, který je garantem shody montáže s normou. Předpokládané náklady projektu 202 288 Kč (kompletní náklady na projekt bez odečtení sponzorského daru). Další finanční zdroje 50 000 Kč (sponzorský dar Ing. V. Formánka)

Projekty Tvoříme Turnov 2020<br />Autor: Archiv města Turnov Oplocení hřiště na Hruštici

Stejný předkladatel ještě přidává druhý návrh, a to oplocení výše uvedeného hřiště na Hruštici. Jedná se o instalaci zvýšeného oplocení kolem existujícího hřiště z důvodu zabránění padání míče na sousední zahrady. Původní oplocení bylo z důvodu havarijního stavu v roce 2019 odstraněno. Dále tento projekt zahrnuje výměnu fotbalových branek za menší házenkářské branky, které jsou vhodnější pro tuto velikost hřiště. Staré ocelové branky by byly po souhlasu svépomocí odstraněny. Při realizaci je počítáno se spoluúčastí místních obyvatel, kteří pomohou s odstraněním starých branek. Předpokládané náklady projektu 215 684 Kč.

Projekty Tvoříme Turnov 2020<br />Autor: Archiv města Turnov Zkrášlení místa u Boží vody

Ondřej Pavlata má přání zvelebit prostředí Boží vody, které zná z procházek snad každý obyvatel Turnova, také tudy díky červené turistické značce projdou řady turistů. Naším přáním je zvelebit toto místo: nechat odborně očistit kamennou zídku, zkontrolovat a případně opravit vedení vody („trubku") a nainstalovat k prameni lavičku a informační tabuli. Zkrátka upravit celkovou vizáž, a to jak pro obyvatele žijící v přilehlé čtvrti, tak pro ostatní přicházející za relaxací. Na informační tabuli by byl ve spolupráci s Muzeem Českého ráje popis pramene, historie místa a informace o vodě (proč je to Boží voda?) a upozornění, aby si návštěvníci odnášeli své odpadky, neboť na místě je problém s jejich hromadným vyvážením. Předpokládané náklady projektu činí 110 000 Kč

Projekty Tvoříme Turnov 2020<br />Autor: Archiv města Turnov Kontejnery do boxů

Pan Filip Řeha by chtěl prostřednictvím participativního rozpočtu zkrášlit naše město a zakrytí popelnic k tomuto úkolu patří. Proto podává návrh na instalaci "ohrádek" kolem míst, kde se nacházejí velké barevné kontejnery na tříděný odpad. Jedná se o ulice Koňský trh, Antonína Dvořáka, a Za Sokolovnou. Kontejnery na pohled nevypadají moc hezky, "ohrádky" budou působit estetičtěji. Ohrazení navrhuje postavit ze dřeva. Vysoké by mělo být jako samotné kontejnery, představuje si po obvodu tři stěny. Čtvrtá strana by byla volně přístupná pro občany a pro popeláře. Proto budou náklady 168 000 Kč.

Projekty Tvoříme Turnov 2020<br />Autor: Archiv města Turnov Reprezentativní knihobudka

Paní Karolína Kosová by ráda měla reprezentativní knihobudku. Protožeu městské knihovny stojí stará telefonní budka, z níž má být knihobudka naší knihovny. Bude umístěna v parku u vchodu do letního kina. Vypadat bude následovně: bude na ní logo města, Parlamentu mládeže města Turnova a knihovny. Náš návrh je takový: z boku knihobudky budou siluety památek, které nebudou pojmenované. A turisté, kteří všechny neznají, si budou moct zahrát hru. Na budce bude QR kód, přes který se dostanou na stránky knihovny, kde bude popsané, co která silueta je. Tvůrcem bude malíř a výtvarník Jirka Lode žijící v Turnově. Myslíme si, že to bude hezký a užitečný bod města jak pro místní, tak pro turisty. Předpokládané náklady projektu budou 50 000 Kč.

Projekty Tvoříme Turnov 2020<br />Autor: Archiv města Turnov Zastřešené posezení na návsi

Viktor Vlček by chtěl podpořit společensko-kulturní život Mašova zastřešeným posezením. To by se využívalo jako zázemí při akcích organizovaných dobrovolnými hasiči, při rozsvícení vánočního stromu s možností posezení a odložení svařeného vína jinam než na zem, každoročně by se tu pořádala živá hudební vystoupení a podpořily by se stávající akce konané na mašovské návsi. Návrh by také mohl nabídnout příjemné posezení na krásné mašovské návsi. Podpořil by se turismus i venkovní posezení mašovské hospůdky Sokolovna Mašov. Bohužel v létě návštěvníci hospůdky posedávají na obrubnících a schodech kapličky. Celkové náklady jsou odhadovány na 300 000 Kč.

„Přijímání návrhů pro letošní ročník Tvoříme Turnov, jsme kvůli koronaviru prodloužili až do konce září," sdělila koordinátorka projektu Marcela Pilská. Doplnila, že v rozpočtu je na návrhy vyčleněno 600 000 korun. Maximální výše 1 návrhu je 300 000 korun.

Všech šest návrhů postupuje do hlasování, které probíhá elektronicky na webových stránkách participativního rozpočtu www.tvorime.turnov.cz. Hlasování je ověřováno přes kontrolní SMS a umožňuje, stejně jako v minulém roce, použití kladných i záporných hlasů. Hlasování probíhá od pondělí 23. listopadu a potrvá do 11. prosince 2020 prostřednictvím mobilního rozhlasu https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/DamuZdgV

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prodloužili podávání návrhů Tvoříme Turnov do konce dubna!
V dalším ročníku participativního rozpočtu v Turnově rozdělí 600 tisíc
Nové dětské hřiště v Mašově vzniklo díky podpoře občanů
Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu
Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov
Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou pitné

Dubnové rozbory vody turnovských pramenů vyhovují hygienickým limitům, a pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou pitné!

V Jablonci hořela dodávka

V Jablonci hořela dodávka K požáru automobilu - dodávky v Jablonci nad Nisou vyjížděl v sobotu 10. dubna první i druhý výjezd ze stanice HZS Jablonec nad Nisou. Hasiči museli přestřihnout zámek na vratech od dvora, aby mohli začít s likvidací požáru pomocí vysokotlakého vodního proudu a jednoho vodního proudu C. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Zoo a botanická zahrada jdou pod kraj, dva domovy pro seniory Liberci
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Od 12. dubna zůstává v turnovské knihovně výdejní okénko

Nejčtenější články

12.04.: Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově
12.04.: Turista spadl na Suchých skalách
12.04.: K nehodě se zraněním řidiče došlo u obce Všeň

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT