Premiéra Ztracených v Mnichově a retrospektiva Kubricka v Semilech

15.08.2015 09:17:47 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Premiéra Ztracených v Mnichově a retrospektiva Kubricka v Semilech

Regionální filmová přehlídka Fokus Fest, kterou v termínu 9. až 11. října bude hostit semilské kino Jitřenka, uvede v exkluzivní předpremiéře nový film Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově. Nový snímek bude v sobotu večer vrcholem hlavní festivalové sekce V nitru fikce.

Ta divákům během celého víkendu představí originální filmové tituly, které výrazně pracují s tématem fikce pojednávající o vzniku fikce (filmu, divadelního představení apod.). Zelenka jako jeden z hostů přehlídky svůj snímek uvede a po projekci se zúčastní diskuze s diváky.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo do hlavního programu získat předpremiéru filmu jednoho z nejosobitějších režisérů současnosti. Věříme, že film o ukradeném papouškovi francouzského premiéra Daladiera, který se v polovině překlopí do fiktivního filmu o filmu, bude pro filmové fanoušky skvělou podívanou," řekl festivalový dramaturg Martin Kos.

Kromě Ztracených v Mnichově budou v Semilech k vidění také další dva Zelenkovy filmy - fiktivní dokument Mňága - Happy End a Karamazovi. Další neotřelé pohledy na fenomén fikce ve fikce poté nabídnou i Amatér Krzysztofa Kieślowského, Televise bude! Jana Bušty nebo impozantní režijní návrat Leose Caraxe Holy Motors.

Mimo hlavní sekce však organizátoři návštěvníkům nabídnou i retrospektivu kultovního režiséra Stanleyho Kubricka. „Kubrickovy filmy jsou díky svému nezaměnitelnému autorskému přístupu fanoušky stále vyhledávané a oblíbené. Jsou to však především filmy, které pro ten pravý divácký zážitek potřebují velké plátno. Jsme rádi, že letos můžeme našim návštěvníkům nabídnout jedinečnou příležitost zhlédnout výběr z jeho díla koncentrovaně během jednoho víkendu," doplnil Kos. Osvědčené pecky jako jsou Osvícení nebo Mechanický pomeranč poté doplní v sekci i neprávem opomíjené snímky Barry Lyndon a kontroverzní Lolita.

Filmový program stejně jako v loňském ročníku doplní pestrý doprovodný program. Hudební složku bude zahrnovat speciální uvedení českého němého filmu Příchozí z temnot s vytříbeným doprovodem tria Neuvěřitelno a sobotní večer v KC Golf, jenž na horní scéně představí progresivní projekty. Vzdělávací rozměr festivalu budou plnit lektorské úvody před filmy a přednášky filmových odborníků či publicistů.

Pro návštěvníky budou k dispozici akreditace na celou dobu festivalu nebo na dva dny, případně i vstupenky na samostatné projekce. Další informace o cenách akreditací a programu lze nalézt na festivalovém webu www.fokusfest.cz nebo na oficiálním facebookovém kanálu facebook.com/fokusfest.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fokus Fest nahlédne do nitra fikce
Ohlédnutí za Fokus Festem 2014
Semily budou hostit filmový festival Fokus Fest

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově jsou aktuálně pitné

Z rozborů turnovských pramenů provedených 9. prosince 2019 vyplývá, že jak pramen Boží voda tak i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou aktuálně pitné.

Českolipské muzeum se na více než rok uzavře pro veřejnost

Hlavní budova Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se od 1. ledna příštího roku uzavře. Až do 28. února roku 2021 zde totiž bude probíhat stavební projekt vedoucí ke snížení energetické náročnosti celého sídla. Uzavřené budou všechny stálé přírodovědné a historické expozice a výstavní prostory muzea i galerie. Projekt zateplování vyjde kraj na přibližně 14,6 milionu korun včetně DPH.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 13. až 15. prosince
Adventní a vánoční akce 2019 na hradech a zámcích
Florbaloví junioři Turnova drží první příčku, muži i ženy bez bodů
V rokytnické kapli Mistra Husa zapějí Bohemia Chór a Aurea Rosa U3V
Firma roku vyrábí městský mobiliář, vítězný živnostník oživil kolářství

Nejčtenější články

12.12.: Pohodové vánoční trhy vykouzlily v Turnově adventní náladu
11.12.: FOTO: Hasiči ve Svojku obdrželi nové auto
12.12.: Zdeňka Hanyšová z Turnova je pečovatelkou roku 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT