Premiéra Ztracených v Mnichově a retrospektiva Kubricka v Semilech

15.08.2015 09:17:47 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Premiéra Ztracených v Mnichově a retrospektiva Kubricka v Semilech

Regionální filmová přehlídka Fokus Fest, kterou v termínu 9. až 11. října bude hostit semilské kino Jitřenka, uvede v exkluzivní předpremiéře nový film Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově. Nový snímek bude v sobotu večer vrcholem hlavní festivalové sekce V nitru fikce.

Ta divákům během celého víkendu představí originální filmové tituly, které výrazně pracují s tématem fikce pojednávající o vzniku fikce (filmu, divadelního představení apod.). Zelenka jako jeden z hostů přehlídky svůj snímek uvede a po projekci se zúčastní diskuze s diváky.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo do hlavního programu získat předpremiéru filmu jednoho z nejosobitějších režisérů současnosti. Věříme, že film o ukradeném papouškovi francouzského premiéra Daladiera, který se v polovině překlopí do fiktivního filmu o filmu, bude pro filmové fanoušky skvělou podívanou," řekl festivalový dramaturg Martin Kos.

Kromě Ztracených v Mnichově budou v Semilech k vidění také další dva Zelenkovy filmy - fiktivní dokument Mňága - Happy End a Karamazovi. Další neotřelé pohledy na fenomén fikce ve fikce poté nabídnou i Amatér Krzysztofa Kieślowského, Televise bude! Jana Bušty nebo impozantní režijní návrat Leose Caraxe Holy Motors.

Mimo hlavní sekce však organizátoři návštěvníkům nabídnou i retrospektivu kultovního režiséra Stanleyho Kubricka. „Kubrickovy filmy jsou díky svému nezaměnitelnému autorskému přístupu fanoušky stále vyhledávané a oblíbené. Jsou to však především filmy, které pro ten pravý divácký zážitek potřebují velké plátno. Jsme rádi, že letos můžeme našim návštěvníkům nabídnout jedinečnou příležitost zhlédnout výběr z jeho díla koncentrovaně během jednoho víkendu," doplnil Kos. Osvědčené pecky jako jsou Osvícení nebo Mechanický pomeranč poté doplní v sekci i neprávem opomíjené snímky Barry Lyndon a kontroverzní Lolita.

Filmový program stejně jako v loňském ročníku doplní pestrý doprovodný program. Hudební složku bude zahrnovat speciální uvedení českého němého filmu Příchozí z temnot s vytříbeným doprovodem tria Neuvěřitelno a sobotní večer v KC Golf, jenž na horní scéně představí progresivní projekty. Vzdělávací rozměr festivalu budou plnit lektorské úvody před filmy a přednášky filmových odborníků či publicistů.

Pro návštěvníky budou k dispozici akreditace na celou dobu festivalu nebo na dva dny, případně i vstupenky na samostatné projekce. Další informace o cenách akreditací a programu lze nalézt na festivalovém webu www.fokusfest.cz nebo na oficiálním facebookovém kanálu facebook.com/fokusfest.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fokus Fest nahlédne do nitra fikce
Ohlédnutí za Fokus Festem 2014
Semily budou hostit filmový festival Fokus Fest

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
Sportfilm přivítá filmové tvůrce i tenistu Radka Štěpánka
Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT