Přepeře rozdrtily v ČFL Zbuzany 7:0

13.09.2021 19:37:30 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře chtěly potvrdit tři body přivezené z Pardubic a hned od začátku se do soupeře ze Zbuzan, který v Mol Cupu vyřadil Slovan Liberec, zakously. Výsledkem byla nečekaně vysoká výhra 7:0, která navíc Přepeře posunula na pěkné páté místo v tabulce ČFL B.

FK Přepeře - FK Zbuzany 7:0 (3:0)

V 6. minutě zahrávali domácí rohový kop. K míči se postavil Dvořák, po jeho centru se ke střele dostal Kventsar, brankář reflexivně vyrazil, ale Hadaščok již míč protlačil za záda hostujícího brankáře Soukupa - 1:0. Ve 14. minutě Truksa našel dlouhým výkopem Dvořáka, ten prodlužoval na Bulíře a stoper hostí v posledním okamžiku míč odvrátil. V 15. minutě hosté zaútočili po pravé straně. Agyeman Bismark posunul do vápna na Poučka, jeho střela skončila na boční síti. V 18. minutě Novák vyslal pas na Dvořáka, ten unikl po levém křídle, odcentroval a před nabíhajícím Martanem odvrátil na roh Barciaga. Ve 22. minutě se už Přepeře dočkaly zvýšení náskoku. Po rychlé narážečce se k centru dostal na levém křídle Knejzlík, ve vápně našel Hadaščoka, který nezištně prostrčil na Martana před kterým zívala opuštěná branka hostů - 2:0. Od této chvíle domácí v zápase jasně dominovali a o vítězi nebylo pochyb.

Ve 26. minutě se Bulíř uvolnil na levé straně, jeho centr se dostal za vápno, kde nabíhající Pavlata vystřelil z první. Míč se odrazil od břevna na brankovou čáru. Ve 30. minutě zahrávali domácí jeden z mnoha rohů. Na Dvořákův centr si naskočil kapitán Nesvadba a hlavou nedal brankáři šanci - 3:0. I přes dvouminutové nastavení se ve zbytku poločasu nic podstatného neudálo.

Na začátku druhé půle udeřily opět Přepeře. V 52. minutě našel Dvořák křižným pasem na pravé straně rozeběhnutého Martana, ten se zbavil Borkovce, přihrál před prázdnou branku Hadščokovi, a ten se nemýlil - 4:0. O dvě minuty kanonýr Přepeř završil svůj hattrick. Nejprve hlavou prodloužil Truksův výkop na Dvořáka, ten mu míč vrátil, ve vápně se zbavil dvou beků a utaženou placírkou na zadní tyč zvýšil na 5:0. V následujících minutách domácí předváděli mnoho hezkých akcí a obrana Zbuzan byla na ručník. V 62. minutě zatáhl míč po pravém křídle Tvaroha, odcentroval a Hadaščok hlavou těsně minul branku. V 65. minutě Nesvadba našel pasem za obranu Bulíře, ten z voleje přeloboval jak brankáře, tak i branku. V 69. minutě Kventsar zahrával přímý kop z 30 metrů, s jeho dělovkou měl Soukup v brance velké problémy. V 73. minutě po centru do vápna přiťukl Synek proti noze Novákovi, jeho střelu Soukup vyrazil, taktéž následný pokus Synka, ale na Pavlatovu dorážku byl krátký - 6:0.

O tři minuty později zahrával domácí Novák rohový kop a Kventsar vyskočil nejvýše a hlavou nedal brankáři šanci - 7:0! V 82. minutě se na levé straně vápna uvolnil Novák, hlavičku nové posily Přepeř Fingerhuta, brankář vyrazil a zlikvidoval i dorážku Elbela. V 85. minutě odcentroval z pravé strany Janošík, Elbelovi před prázdnou brankou chyběl krok. V 87. minutě unikl po pravém křídle Krasnický, jeho centr usměrnil hlavou Synek jen do tyče hostující branky. V 89. minutě si navedl před vápno balón Knajzlík, Soukup jeho prudkou střelu jen vyrazil před sebe a dobíhající Fingerhut přestřelil branku.

„Kluci sehráli výborný zápas. Po druhé vstřelené brance bylo vše jasné. Ve druhém poločase se prostě bavili fotbalem a předvedli spoustu krásných akcí zakončených brankou. V sobotu nás čeká doma béčko Hradce, tak bychom chtěli opět bodovat naplno," uvedl místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 6., 52. a 54. Hadaščok, 22. Martan, 30. Nesvadba, 73. Pavlata, 76. Kventsar. Rozhodčí: Drábek - Bohata, Blatný, ŽK: 1:0. Diváků: 200. Přepeře: Truksa - Tvaroha (76. Krasnický), Kventsar, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novák - Martan (54. Synek), Bulíř (76. Janošík), Dvořák (76. Elbel) - Hadaščok (66. Fingerhut).

Nejbližší utkání:

Sobota 18. 9. od 10:30: FK Přepeře - FC Hradec Králové B  a od 14:00 derby FK Přepeře B - Sokol Jenišovice.

Ve středu 22. 9. hostí FK Přepeře ve 3. kole Mol Cupu prvoligový FK Jablonec. Výkop v 15:30.