Přepeře v Hradci prohrály až na penalty a drží se v popředí ČFL

08.09.2020 17:05:41 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře v nedělním dopoledni zavítaly jako lídr tabulky do Hradce Králové, kde na krásném pažitu sehrály třetí kolo ČFL. Domácí si dostali do vedení z penalty a do karet jim hrálo i vyloučení přepeřského Synka. Ve druhém poločase přesto hosté dokázali vyrovnat, ale bod navíc za penalty brali domácí, kteří proměnili všechny.

Hradec Králové - FK Přepeře 1:1 (1:0), na penalty 5:4

V prvních dvaceti minutách si ani jedno mužstvo nevytvořilo šanci, obě obrany fungovaly na výtečnou. Ve 20. minutě zahrávali domácí první rohový kop. Po jeho zahrání přidržel ve vápně Synek nabíhajícího Lockera, viděl za to žlutou kartu a navíc domácí měli možnost kopat penaltu. K té se postavil kapitán Vobejda a s přehledem ji proměnil - 1:0. O minutu později mohlo být srovnáno. Vojta Novotný našel ve vápně Volfa, ten se obtočil okolo obránce, brankář Mach jeho střelu z malého vápna nohou reflexivně vyrazil. V dalších minutách se Přepeře tlačily do zakončení, ale jejich střely bezpečně pochytal Mach. Ve 42. minutě vybojoval Martan balón, k němu se na vápně dostal Pavlata, zbavil se obránce a jeho střela z vápna zazvonila o tyč domácí branky.

Ve druhém poločase musel jako první z brankářů zasahovat přepeřský Truksa. Střelu Sokola vyrazil na roh. O minutu později musel zasahovat i domácí Mach, který zlikvidoval střelu Zaradneho. V 58. minutě přibyly Přepeřským další starosti. Synek ve snaze vybojovat míč trefil nohy domácího hráče, za což inkasoval druhou žlutou kartu a odešel předčasně pod  sprchy. V 59. minutě oživil hru trenér Petřík trojím střídáním, když do hry přišli Jarosz, Bulíř a Ježek. Po vystřídání hra Přepeř ožila a i v deseti se hráči snažili o vyrovnání. V 63. minutě unikl po levé straně Martan s Tvaroha, ale domácí obránce na poslední chvíli ukopl míč na roh. V 67. minutě zahrával Bulíř rohový kop, brankář Mach míč podběhl a Nesvadba hlavou těsně minul opuštěnou branku domácích.

V 70. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal. Domácí stoper Vyšehrad si surově vyšlápl na Ježka, dostal červenou kartu a šel zkontrolovat hostujícího Synka do sprch. Od této chvíle byli Přepeřští mnohem lepší a vytvořili si mnoho šancí. V 71. minutě centroval z levé strany Bulíř, Ježek přiťukl na vápno Jaroszovi. Jeho prudká střela prosvištěla kousek nad břevnem. V 75. minutě vybojoval na levé straně míč Martan, navedl si ho na vápno, přistrčil Pavlatovi, který pravačkou vymetl pavouky z šibenice - 1:1. V 80. minutě po kombinační akci na pravé straně přihrál Jarosz na vápno Pavlatovi. Jeho střelu do druhé šibenice konečky prstů brankář Mach vyrazil na roh. Ten zahrál Bulíř, k odraženému míči se dostal opět Pavlata, tentokrát však z deseti metrů branku těsně minul. V 83. minutě zahrozili z rychlého protiútoku domácí, ale střelu Zbořila Truksa zkrotil v rukavicích. V 87. minutě se po přihrávce Martana prokličkoval do vápna Bulíř, ale jeho střelu pravačkou brankář Mach chytil. V poslední minutě Martan našel na pravém křídle rozběhnutého Jarosze, ten odcentroval a volný Tvaroha hlavou přeloboval jak brankáře, tak i domácí branku a utkání skončilo remízou.

V penaltové loterii byli úspěšnější domácí, kteří proměnili všech pět pokusů, za Přepeře trefil Pavlata jen břevno.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Domácí šli do vedení z penalty, do poločasu jsme mohli ještě vyrovnat, ale byla z toho jen tyč. Ve druhé půlce jsme šli do desíti, ale střídání hru oživilo. Po vyloučení domácího hráče jsme už byli jasně lepší a vytvořili si spoustu příležitostí k otočení výsledku. Bod bereme, ale vzhledem k průběhu je to asi ztráta," hodnotil utkání za FK Přepeře Miroslav Kvapil.

V sobotu přivítají Přepeře doma v 10:30 celek FK Chlumec nad Cidlinou. Od 14:00 pak béčko hrající I.B třídu hostí v derby SK Semily.

Branky: 21. Vobejda z pen. - 75. Pavlata. Rozhodčí: Kolátor - Kyncl, Doubek, ŽK: 3:2, ČK: 1:1 (70. Vyšehrad - 58. Synek). Diváků: 220. Přepeře: Truksa - V. Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha - Pavlata, Hlůže (59. Jarosz) - Martan, Volf (59. Ježek), Zaradny (59. Bulíř) - Synek.