Přepeře zdolaly jasně Osečnou, tentokrát vstřelily „pouze“ pět gólů

12.04.2016 16:19:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Fotbalisté FK Přepeře vstupovali do utkání I.B třídy západ proti Osečné v roli favorita, což potvrdili hned v úvodu zápasu. Po vedení 3:0 už to ale ve zbytku zápasu nebyl takový „koncert", přesto si připsali přesvědčivou výhru 5:1.

Přepeře - Osečná 5:1 (3:1)

První střelu na branku sice hosté vyslali ve 4. minutě, ale brankář Kumprecht si bez problémů poradil. V 6. minutě centroval domácí Hrmo a Pěnička hlavou těsně minul branku Osečné. V 9. minutě uvolnil ve vápně Abraham Pěničku, a ten umístil míč přesně k tyči - 1:0. V 11. minutě zatáhl balón po pravé straně O. Horák, odcentroval a odražený míč uklidil k tyči opět Pěnička - 2:0. V 18. minutě vysunul Hrmo Peškara, ale ten sám před brankářem neproměnil. Ve 22. minutě zahrával Peškar rohový kop, našel za hranicí velkého vápna Hurta, který střelou z voleje přesně k tyči zvýšili už na 3:0. Po této brance jako by se hráči Přepeř uspokojili, začali hrát laxně, nepřesně a pozdě si přihrávali a pustili soupeře do hry. Ve 29. minutě ještě jejich šanci zastavil Kumprecht. Z následného rohového kopu se ovšem trefil hlavou nikým nekrytý Krásný a snížil na 3:1. Ve 34. minutě centroval z pravé strany střídající T. Horák a míč skončil na břevně hostující branky.

Ve druhém poločase se obraz hry nijak nelišil od závěru prvního. Domácím vázla kombinace a na jejich kopačkách se usadila nepřesnost. Přesto se ještě dostali do několika šancí a vstřelili dvě branky. V 54. minutě centroval pravý obránce Tušer, na míč si naskočil Martínek a hlavou trefil břevno. V 67. minutě využil domácí kanonýr Martínek chybnou rozehrávku hostující obrany a vstřelil branku na 4:1. V 71. minutě unikl Císař, běžel sám na brankáře, ale ten jeho pokus vyrazil a z následného protiútoku se do velké šance dostali hosté, ale nezakončili jej přesně. V 77. minutě uvolnil Pěnička na hranici vápna Martínka, ten udělal kličku brankáři, který ho fauloval a následoval pokutový kop. K němu se postavil kapitán Kupka a svým letošním třetím gólem stanovil skóre na konečných 5:1.

„Sice jsme zvítězili jasným rozdílem, ale od stavu 3:0 jsme podlehli uspokojení, začali nepřesně kombinovat, pozdě si přihrávali a tím pustili soupeře do hry. Byl to náš nejhorší výkon na jaře," byl přes výhru poměrně kritický Miroslav Kvapil, trenér a místopředseda FK Přepeře.

Branky: 9. a 11. Pěnička, 22. Hurt, 67. Martínek, 78. Kupka z penalty - 30. Krásný. Rozhodčí: Dytrt - Mikule, Procházka, ŽK: 0:2. Diváků: 50. Přepeře: Kumprecht - Tušer, Hrmo, Kupka (85. Kvapil), Hurt - O. Horák, Abraham (17. T. Horák), Peškar (67. Tokan), Císař - Pěnička, Martínek.