Příběhy našich sousedů prezentovali v Turnově

10.06.2019 16:05:18 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Příběhy našich sousedů prezentovali v Turnově

V sále SUPŠ v Turnově proběhla 21. května prezentace pamětnických příběhů, které objevili žáci a studenti z Turnova.

Žáci, kteří se zapojili do projektu Příběhy našich sousedů, měli za úkol během pololetí vyzpovídat pamětníka se vztahem k místu, kde žijí, natočit jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie, bádat v archivech a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž.
V rámci druhého ročníku projektu Příběhy našich sousedů vzniklo v Turnově sedm prací - pět rozhlasových reportáží, jedna video reportáž a jeden komiks.

Všechny příběhy se studentům obzvláště povedly a můžete je najít pod tímto odkazem: https://www.pribehynasichsousedu.cz/turnov/turnov-2018-2019/

Během prezentace žáci představili svůj tým a ve zkratce také příběh svého pamětníka. Reportáž i prezentaci bodovali členové poroty.

Vítězné první místo vyhlašoval starosta Tomáš Hocke. „Za město Turnov bych chtěl nejprve poděkovat nejen týmům, kteří se do rozhlasové nebo televizní dokumetaristiky pustili, ale především pamětníkům. Oni jsou ti nejdůležitější, kteří k sobě děti pustili a předali jim část ze svého života," uvedl starosta a vzápětí sdělil, že první místo získali žáci Základní školy Turnov, Žižkova s příběhem Hany Šimonové.

Do celorepublikového projektu pro posílení paměti národa a zároveň na zlepšení mezigeneračních vztahů mezi školáky a pamětníky se z Turnova zapojili vedle vítězného týmu ZŠ Žižkova také žáci ZŠ Turnov, Skálova a studenti gymnázia.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Příběhy místních pamětníků se stanou součástí Majálesu v Turnově
Skryté příběhy místních pamětníků objevují žáci turnovských škol
FOTO: Semilští studenti počtvrté prezentovali příběhy pamětníků
Šest týmů, šest pamětníků, šest příběhů 20. století z Turnova

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Lomničtí rozhodli o výhře nad posílenými Predátory až v závěru
Jičín v Turnově udeřil ve druhé třetině
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
Prvním letošním miminkem Turnova je holčička Nela

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT