Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

17.10.2019 11:35:55 | Autor: Radka Kostelňáková | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

V rámci třítýdenního pobytu v České republice navštívila 15. a 16. října delegace ozbrojených sil Jordánského hášimovského království Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Během dvoudenního instrukčně metodického zaměstnání hasiči pro vojáky připravili program, který obsahoval jak teoretickou, tak praktickou část.

První den proběhl na stanici Liberec, kde skupina 20 příslušníků jordánských ozbrojených sil absolvovala seznamovací přednášku o Hasičském záchranném sboru České republiky, jeho organizační struktuře, struktuře HZS Libereckého kraje nebo směnném provozu sloužících hasičů. Prezentace se krátce dotkla i tématu integrovaného záchranného systému a jeho fungování v České republice. Po základních informacích měli vojáci možnost navštívit Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje, kde se seznámili s jeho fungováním.

Dále se vojáci přesunuli do výjezdových garáží stanice Liberec. Na stanici jim příslušníci předvedli novou mobilní požární techniku, vysvětlili princip údržby a přípravy prostředků k výjezdu a kontejnerový systém, který HZS LK využívá. Poté už přišel čas si některé činnosti vyzkoušet v praxi. V prostorách chemické služby proběhl nácvik použití a údržby dýchacích přístrojů a v další části si pod vedením zkušeného instruktora vyprošťování u dopravních nehod sami vojáci vyzkoušeli stříhání vraku pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Příslušníci jordánských ozbrojených sil při návštěvě na stanicích hasiců v Liberci a Jablonci<br />Autor: HZS Libereckého kraje Druhý den byl zaměřený na praxi a probíhal na stanici Jablonec nad Nisou, kde vojáci prošli speciálním výcvikovým zařízením hasičů - klecovým polygonem. Polygon prověřuje fyzickou a psychickou připravenost hasičů, protože simuluje některé reálné podmínky při zásahu včetně zakouřených prostor, zvukových, tepelných a světelných efektů. Celé „zátěžové kolečko" polygonu hasičů začíná výstupem do 6. patra cvičné věže, pokračuje zvedáním závaží v posilovně a dále se přechází do klecového bludiště.

Po celou dobu pobytu je v klecích tma a do místnosti jsou pouštěny doprovodné efekty (kouř, hluk apod.). Vojáci zjistili, že s dýchacím přístrojem na zádech, maskou na obličeji a s helmou na hlavě je pohyb velice nesnadný, tento proces absolvovali s nadšením z nových zkušeností. Ve zbylých volných chvílích hasiči delegaci provedli po stanici a předvedli techniku i zázemí stanice.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Oficiální Jablonecký běh do pohody byl sice přeložen na říjen (11. 10. 2020), pořadatelé však nelení a rekreační běh Zkus klus pořádají již nyní - ve čtvrtek 4. června. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Na jablonecké Střelnici byl Liberec jasně lepší
V Ralsku probíhaly dvoudenní atesty kynologů v sutinovém vyhledávání

Nejčtenější články

01.06.: Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody
01.06.: Novinky z rekonstrukce silnice II/610 v Turnově až na hranici kraje
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT