Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

08.08.2018 10:00:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

Stávající objekt Fokusu Turnov, který stojí v ulici Skálova za domovem mládeže, vedle Základní školy Skálova, nebude rekonstruován, ale bude postaven objekt úplně nový. Projekt města totiž počítá s přestavbou blízkého domova mládeže na nový městský úřad (ta už probíhá), a s ním je spojené vybudování přilehlého parkoviště.

Budova bude sloužit v dopoledních a částečně odpoledních hodinách spolku Fokus Turnov, z.s. a jeho ambulantním sociálním službám - Centrum denních služeb a Sociálně terapeutická dílna. Dále pak terénní sociální službě Podpora samostatného bydlení, která bude mít v přízemí kancelář. Fokus poskytuje služby vedle mentálně postiženým, též i osobám s chronickým duševním onemocněním.

V pozdních odpoledních hodinách budou prostory využívané k setkávání místních komunit, především osobám s tělesným a smyslovým postižením, etnickým menšinám, dětem a seniorům. Přilehlá zahrada bude sloužit všem návštěvníkům centra.

„Návrh urbanistického umístění objektu vychází z výškových poměrů pozemku, kompozičního umístění a návaznosti na okolí. Budova je umístěna v jihovýchodním rohu pozemku, vchod je tak situován v přímé návaznosti na hlavní přístupovou cestu a je na kompoziční ose z hlavní ulice. Půdorysně tvar „T" pak podporuje přirozenou svažitost terénu v největší možné míře a umožňuje co největší využití zahrady jako jednoho prostoru. Na okolní výškovou zástavbu reaguje především systémem prolnutí dvou hmot, a z čelního pohledu pak vystupujícím 2.np v druhém plánu kompozice. Objekt navazuje hlavním vstupem, z jižní strany, na přilehlé (budoucí) parkoviště. Zde jsou doplněna parkovací místa pro potřeby centra," vysvětlil starosta města Turnov Tomáš Hocke.

Na vstupní prostor bude navázána plocha pro možnost rozšíření komunitní místnosti směrem do exteriéru. Parking pro zaměstnance je umístěn z východní strany budovy, stejně tak vjezd od dílny. Další parkovací místa pak pokračují dále po východní hraně pozemku 613. Severozápadní část objektu je přizpůsobena jako pobytová a relaxační plocha pro klienty centra, s přímým výstupem na dřevěnou terasu (krytou membránovým zastřešením).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Fokus Turnov má nový automobil
Turnovská městská policie zavítala do Fokusu

Ke stažení

Architektonická studie Fokus Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Čištění kanalizace omezí parkování v ulici Antonína Dvořáka v Turnově

Severočeské vodovody a kanalizace budou v pondělí 15. července čistit kanalizaci. Kvůli práci nebude možné parkování v ulici Antonína Dvořáka. „Již ve čtvrtek byly v ulici Antonína Dvořáka umístěny dopravní značky zakazující stání vozidel v čase od 6:00 do 15:00 hodin," přiblížil vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko. Doplnil, že práce spočívá v prohlídce kanalizačního potrubí kamerou a poté proběhne následné čištění. Zákazové značení je umístěno v parkovacích zálivech od radnice, kolem lékárny a dál.

V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb

Od pátku 12. července na zhruba čtyři týdny ovlivní vnitřní provoz jablonecké nemocnice bourací a stavební práce související s výstavbou dvou propojovacích chodeb do nového pavilonu. Jedna chodba povede ze stávající urologické ambulance v přízemí, druhá z prostor vedle chirurgického JIP v prvním patře. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V harrachovské sklárně se konají už šestnácté Pivní slavnosti
Zážitková turistika nabídne mačkání skla i Kubíkův týden
Severočeské muzeum představuje restaurované klenoty ze sbírek
Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019

Nejčtenější články

15.07.: Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
15.07.: Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk
16.07.: Krkonoše zůstávají otevřené! Ministr vyjednal s Krakonošem ještě šanci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT