Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

08.08.2018 10:00:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

Stávající objekt Fokusu Turnov, který stojí v ulici Skálova za domovem mládeže, vedle Základní školy Skálova, nebude rekonstruován, ale bude postaven objekt úplně nový. Projekt města totiž počítá s přestavbou blízkého domova mládeže na nový městský úřad (ta už probíhá), a s ním je spojené vybudování přilehlého parkoviště.

Budova bude sloužit v dopoledních a částečně odpoledních hodinách spolku Fokus Turnov, z.s. a jeho ambulantním sociálním službám - Centrum denních služeb a Sociálně terapeutická dílna. Dále pak terénní sociální službě Podpora samostatného bydlení, která bude mít v přízemí kancelář. Fokus poskytuje služby vedle mentálně postiženým, též i osobám s chronickým duševním onemocněním.

V pozdních odpoledních hodinách budou prostory využívané k setkávání místních komunit, především osobám s tělesným a smyslovým postižením, etnickým menšinám, dětem a seniorům. Přilehlá zahrada bude sloužit všem návštěvníkům centra.

„Návrh urbanistického umístění objektu vychází z výškových poměrů pozemku, kompozičního umístění a návaznosti na okolí. Budova je umístěna v jihovýchodním rohu pozemku, vchod je tak situován v přímé návaznosti na hlavní přístupovou cestu a je na kompoziční ose z hlavní ulice. Půdorysně tvar „T" pak podporuje přirozenou svažitost terénu v největší možné míře a umožňuje co největší využití zahrady jako jednoho prostoru. Na okolní výškovou zástavbu reaguje především systémem prolnutí dvou hmot, a z čelního pohledu pak vystupujícím 2.np v druhém plánu kompozice. Objekt navazuje hlavním vstupem, z jižní strany, na přilehlé (budoucí) parkoviště. Zde jsou doplněna parkovací místa pro potřeby centra," vysvětlil starosta města Turnov Tomáš Hocke.

Na vstupní prostor bude navázána plocha pro možnost rozšíření komunitní místnosti směrem do exteriéru. Parking pro zaměstnance je umístěn z východní strany budovy, stejně tak vjezd od dílny. Další parkovací místa pak pokračují dále po východní hraně pozemku 613. Severozápadní část objektu je přizpůsobena jako pobytová a relaxační plocha pro klienty centra, s přímým výstupem na dřevěnou terasu (krytou membránovým zastřešením).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Fokus Turnov má nový automobil
Turnovská městská policie zavítala do Fokusu

Ke stažení

Architektonická studie Fokus Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 18. až 20. října
Jilemnický kros prověří zdatnost běžců na Hraběnce
Republikové finále poháru v aerobiku pořádají v Železném Brodě
Okresní soutěž: Kruh rozstřílel vedoucí Tatobity 7:1. Do čela jde Víchová

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
16.10.: Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
16.10.: Výstava Sametová revoluce v Semilech připomíná 30 let staré události

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT