Pro Jablonecko a Pojizeří kraj hledá autobusové dopravce

04.07.2018 22:06:54 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Pro Jablonecko a Pojizeří kraj hledá autobusové dopravce

O zahájení otevřeného řízení na zajištění dopravní obslužnosti rozhodla rada kraje. Kraj hledá nové dopravce pro oblasti Jablonecka a Turnovska-Semilska. Zakázky jsou vypsány v návaznosti na rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Noví dopravci by měli zahájit provoz od 20. 4. 2019. Radní rozhodli také o maximální ceně.

Rada kraje rozhodla o zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících v autobusové dopravě pro období 2019 - 2029 pro oblasti Jablonecko a Turnovsko-Semilsko. „Cílem zakázky je zajištění výkonu veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou za účelem zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 10 dopravních let s předpokládaným počátkem od 20. dubna příštího roku do dne předcházejícího termínu první celostátní změny jízdních řádů v roce 2029 na vymezených částech území Libereckého kraje," upozornil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Předpokládaný roční rozsah výkonů zakázky pro oblast Jablonecka činí 2,013 mil. km, pro oblast Turnovska-Semilska 4,123 mil. km. V průběhu trvání smluvního vztahu má objednatel možnost flexibility zadání dopravního výkonu v rozmezí +/- 25 % ve srovnání s výchozím stavem. To zajistí možné dopady jak v ekonomice (snížení - rozšíření obslužnosti podle požadavků do průmyslových zón, nebo firem) a dopravní potřebu obcí při rozvoji svého území, nebo úbytku obyvatel.

Rada kraje na dnešní jednání stanovila také maximální cenu, pro oblast Jablonecka na 37,12 korun za kilometr, pro oblast Pojizeří-Semilska na 37,35 korun za kilometr. Stávající cena v letošním roce je 36,39.

Kraj hledá nového dopravce v návaznosti na rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. V tomto rozhodnutí ÚOHS rozhodl, že Libereckému kraji uložil zákaz plnění stávající smlouvy na oblast Východ (Jablonecko, Turnovsko, Semilsko) s ohledem na předchozí rozhodnutí o délce smluvního vztahu v oblasti Sever (Liberecko) a Západ (Českolipsko) na delší období než jednoho roku. V rámci zefektivnění dopravní obslužnosti a umožnění poptávky vícero dopravců kraj stávající oblast rozdělil na dva dopravní celky a to na oblast Jablonecka a Turnovska-Semilska. Zadávací dokumentace vyplývá ze stávajících standardů kvality vozového parku a prošla analýzou nezávislé odborné firmy. „Možnost připomínkovat zadávací podmínky měli i zastupitelé Libereckého kraje," poznamenal hejtman.

„Kritéria hodnocení jsou objektivně nastavena jako počitatelná a není tak prostor na pocity," zdůraznil marek Pieter, náměstek hejtmana pověřený řízením rezortu dopravy, investic a veřejných zakázek. V rámci hodnocení bude posuzována nabídková cena a kvalita plnění, v rámci které bude podrobně hodnocen podíl nízkopodlažních vozidel, podíl vozidel vybavených klimatizací pro cestující, podíl vozidel vybavených informačními systémy.

Marek Pieter dále uvedl, že v návaznosti na novelu zákona o zadávání veřejných zakázek je nově požadováno podávání nabídek pouze elektronicky. „Vzhledem k ukončení platnosti stávající smlouvy, je pro nás důležité mít nového dopravce do 19. 4. 2019, kdy končí smlouva se stávajícím dopravcem," dodal náměstek Pieter.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Změny v Tarifu IDOL a v ceníku jízdného v Libereckém kraji
Liberecký kraj podnikl první kroky k založení vlastního dopravce
Dopravu na Liberecku a Frýdlantsku zajistí společnost ČSAD Liberec
Ohlédnutí za rokem 2017 v dopravě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Klub SCC Semily pořádal letos poprvé pro děti příměstský tábor

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
12.08.: USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT