Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník

05.04.2020 14:01:42 | Autor: rk, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj

Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník

Aktualizováno - policisté hledají svědky! V Libereckém kraji havarovali v sobotu večer ve stejnou dobu dva motorkáři. Krátce po půl osmé večer havaroval v obci Jirkov u Železného Brodu řidič na čtyřkolce, který byl následně předán leteckým záchranářům a transportovali ho se středně těžkým zraněním do Krajské nemocnice Liberec.

„Na silnici mezi Jirkovem a Střevelnou 32letý řidič pravděpodobně nezvládl řízení při projíždění pravotočivé zatáčky a havaroval. Při této havárii utrpěl těžké zranění, se kterým byl z místa letecky transportován do liberecké nemocnice. Předběžná výše způsobené škody činí částku 20 tisíc korun. Celou události nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří také žádají o informace případné svědky," sdělila za Policii ČR mluvčí Dagmar Sochorová.

 

Při havárii řidič, kterému první pomoc přivolal kolemjdoucí, utrpěl těžké zranění a z místa události ho do liberecké nemocnice musela transportovat posádka s vrtulníkem Letecké záchranné služby Libereckého kraje. Ke zjištění alkoholu v krvi zraněného řidiče byl s ohledem na jeho zdravotní stav vyžádán odběr krve v nemocnici.

Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu šetří, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158. Občané mohou policisty kontaktovat také písemně prostřednictvím e-mailu jn.di.podatelna@pcr.cz. Policisté přijmou především veškeré informace vedoucí ke zjištění všech okolností, za kterých k uvedené havárii došlo.

K další nehodě došlo v Dětřichově

Druhá dopravní nehoda se pak stala v katastru obce Dětřichov na Liberecku. Řidič se čtyřkolkou značky Suzuki jel po silnici třetí třídy ve směru od Jeřmanic, kde při projíždění ostré levotočivé zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel vpravo mimo komunikaci a střetl se směrovým sloupkem. Následně se se čtyřkolkou přetočil přes řídítka a skončil v klesání mimo silnici.

„Tento 61letý řidič při havárii utrpěl předběžně lehké zranění, se kterým byl z místa nehody převezen vozem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje do nemocnice v Liberci. Ke zjištění alkoholu u zraněného řidiče byl vyžádán odběr krve v nemocnici. Předběžná výše způsobené škody činí částku 63 tisíc korun. Veškeré okolnosti této dopravní nehody nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
Zraněného řidiče u Turnova transportoval do nemocnice vrtulník
Opilý řidič vyjel u Koberov mimo silnici a převrátil se na střechu
Ke srážce aut došlo v Hrabačově, jedna osoba nepřežila, sedm zraněno

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře
Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
17.01.: Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT