Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník

05.04.2020 14:01:42 | Autor: rk, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj

Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník

Aktualizováno - policisté hledají svědky! V Libereckém kraji havarovali v sobotu večer ve stejnou dobu dva motorkáři. Krátce po půl osmé večer havaroval v obci Jirkov u Železného Brodu řidič na čtyřkolce, který byl následně předán leteckým záchranářům a transportovali ho se středně těžkým zraněním do Krajské nemocnice Liberec.

„Na silnici mezi Jirkovem a Střevelnou 32letý řidič pravděpodobně nezvládl řízení při projíždění pravotočivé zatáčky a havaroval. Při této havárii utrpěl těžké zranění, se kterým byl z místa letecky transportován do liberecké nemocnice. Předběžná výše způsobené škody činí částku 20 tisíc korun. Celou události nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří také žádají o informace případné svědky," sdělila za Policii ČR mluvčí Dagmar Sochorová.

 

Při havárii řidič, kterému první pomoc přivolal kolemjdoucí, utrpěl těžké zranění a z místa události ho do liberecké nemocnice musela transportovat posádka s vrtulníkem Letecké záchranné služby Libereckého kraje. Ke zjištění alkoholu v krvi zraněného řidiče byl s ohledem na jeho zdravotní stav vyžádán odběr krve v nemocnici.

Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu šetří, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158. Občané mohou policisty kontaktovat také písemně prostřednictvím e-mailu jn.di.podatelna@pcr.cz. Policisté přijmou především veškeré informace vedoucí ke zjištění všech okolností, za kterých k uvedené havárii došlo.

K další nehodě došlo v Dětřichově

Druhá dopravní nehoda se pak stala v katastru obce Dětřichov na Liberecku. Řidič se čtyřkolkou značky Suzuki jel po silnici třetí třídy ve směru od Jeřmanic, kde při projíždění ostré levotočivé zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel vpravo mimo komunikaci a střetl se směrovým sloupkem. Následně se se čtyřkolkou přetočil přes řídítka a skončil v klesání mimo silnici.

„Tento 61letý řidič při havárii utrpěl předběžně lehké zranění, se kterým byl z místa nehody převezen vozem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje do nemocnice v Liberci. Ke zjištění alkoholu u zraněného řidiče byl vyžádán odběr krve v nemocnici. Předběžná výše způsobené škody činí částku 63 tisíc korun. Veškeré okolnosti této dopravní nehody nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
Zraněného řidiče u Turnova transportoval do nemocnice vrtulník
Opilý řidič vyjel u Koberov mimo silnici a převrátil se na střechu
Ke srážce aut došlo v Hrabačově, jedna osoba nepřežila, sedm zraněno

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT