Program akcí Městské knihovny v Semilech v březnu

04.03.2013 08:20:19 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program akcí Městské knihovny v Semilech v březnu

Zajímavý program v březnu nabízí Městská knihovna v Semilech. Pro některé může být důležitá čtenářská amnestie, pro dalšího vzdělávací přednášky, kurzy nebo kulturní akce provázané s Kinem Jitřenka, jako je Listování s Milošem Urbanem románem Mrtvý holky.

4. - 9. března

Čtenářská amnestie
Kdo se vydá do knihovny i o jarních prázdninách, neprohloupí. Všichni zapomnětlivci mohou vrátit knihy bez sankčních poplatků!
Dětské i dospělé oddělení

Úterý 19. a 26. března

VU3V: Čínská medicína v naší zahrádce a Vývoj informačních technologií
Pokračování obou kurzů. POZOR - přednášky z 12. března přesunuty na úterý 19. března! Přihlášky do kurzů přijímáme nejpozději do 5. března 2013.
Čítárna od 10.30, 13.00 a 15.00 hodin

Čtvrtek 14. března

Jak mít paměť jako slon
Osvětová přednáška v rámci Národního týden trénování paměti. Přednáší Růžena Buchtová, certifikovaná trenérka paměti I. stupně. Přednáška pro seniory, čeká vás série doporučení, jak si trénovat paměť ve vyšším věku a zábavný test, ve kterém si vyzkoušíte svou krátkodobou paměť.
Čítárna od 17 hodin. Dobrovolné vstupné.

Pondělí 18. března

LISTOVÁNÍ: Miloš Urban: Mrtvý holky
Deset divných povídek z let 2002 až 2006. Když je autor psal, nemyslel na konkrétní sbírku, která by je sjednotila do jednoho svazku. Některé vznikly spontánně a putovaly do šuplíku, jiné byly napsány na zakázku, část byla otištěna v domácích i zahraničních časopisech či povídkových výborech. LiStOVáNí uvádí čtyři z divných Urbanových povídek a vy se můžete těšit na velmi vtipný večer! Prodej podepsaných knih Miloše Urbana.
Kino Jitřenka 20 hodin

Čtvrtek 21. března

Střípky z dějin umění - Katedrála sv. Víta
Městská knihovna již potřetí hostí přednášku z cyklu Střípky z dějin umění. Přednáší Mgr. Jana Hájková. Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě je klenotem české gotické architektury. Na přednášce budete mít možnost zjistit, co to vlastně znamená katedrální systém, jak propracovaný byl program výzdoby a kdy vlastně byla stavba dokončena. Zbude-li čas, povíme si i o sousedním Vladislavském sálu ve Starém královském paláci.
Čítárna od 17 hodin. Dobrovolné vstupné.

Středa 27. března

Kurz Trénování paměti pro seniory - zahájení
Kurz sestává ze šesti lekcí, první setkání se uskuteční v čítárně knihovny ve středu 27. března od 9 do 11 hodin. A poté každou další středu. Pouze pro přihlášené účastníky. Přihlášku je možné vyplnit v oddělení pro dospělé.
Čítárna od 9 do 11 hodin. Pouze pro přihlášené.

Čtvrtek 28. března

Přednáška o meditaci s psychoterapeutem MUDr. Machanderem
Jak ji provádět, jejich účincích a s možností si ji prakticky vyzkoušet. MUDr. Antonín R. Machander je vedoucím Střediska komplexní terapie psychosomatických poruch v Jablonci nad Nisou. Čítárna od 17 hodin. Dobrovolné vstupné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Březnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Program semilského muzea v březnu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před nebezpečím
Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT