Program semilského muzea v březnu

27.02.2013 19:01:19 | Autor: mapg | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v březnu

Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech pořádá březnu opět nové výstavy a doprovodné akce. Už v pátek 1. března se koná vernisáž uměleckých prací waldorfské školy a pokračuje se za týden v sobotu speciální vyhlídkovou jízdou historickým autobusem.

Střípky z dějin umění budou tento měsíc o katedrále sv. Víta, zajít poté můžete i na Velikonoční jarmark a na Bílou sobotu se pokochat koncertním uměním Kateřiny Ochmanové a Markéty Klodové. Otevírací doba semilského muzea je aktuálně denně od 9 do 16 hodin.

Program semilského muzea v březnu 2013:

Pátek 1. března

VERNISÁŽ VÝSTAVY KAŽDÝ ČLOVĚK JE UMĚLEC
K jubileu waldorfské školy v Semilech pořádají výstavu v muzeu Slavnostní zahájení výstavy, která zahrnuje uměleckou tvorbu studentů, absolventů a pedagogů waldorfské školy v Semilech. Výstava se koná u příležitosti 20. výročí založení školy. Součástí programu bude neotřelé vystoupení studentů waldorfské školy. Od 17 hodin v Pojizerské galerii. Další informace a fotografeie z vernisáže

Sobota 9. března

VYHLÍDKOVÁ JÍZDA HISTORICKÝM AUTOBUSEM
Historii ČSAD Semily připomenou promítání i výstava v muzeu U příležitosti vernisáže výstavy ČSAD Semily je ve spolupráci s partnerem výstavy společností Bus Line a.s. připravena projížďka historickým autobusem. Autobus odjíždí každou půlhodinu od 10 do 15 hodin z Riegrova náměstí. Projížďka zcela ZDARMA. Vernisáž výstavy proběhne v muzeu od 13 hodin. Více v samostatném článku

Čtvrtek 21. března

STŘÍPKY Z DĚJIN UMĚNÍ - KATEDRÁLA SV. VÍTA
Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě je klenotem české gotické architektury. Na přednášce budete mít možnost zjistit, co to vlastně znamená katedrální systém, jak propracovaný byl program výzdoby a kdy vlastně byla stavba dokončena. Zbude-li čas, povíme si i o sousedním Vladislavském sálu ve Starém královském paláci. Od 17 hodin v čítárně Městské knihovny. Vstupné dobrovolné.

Sobota 23. března

VELIKONOČNÍ JARMARK
Tradiční velikonoční jarmark v muzeu, na kterém najdete dekorace, kraslice, perníky, pomlázky i dobré občerstvení. Přijďte si ozdobit Velikonoce. Od 9 do 16 hodin v muzeu. Vstupné 10/5 Kč.

Sobota 30. března

KONCERT KATEŘINY OCHMANOVÉ A MARKÉTY KLODOVÉ
Všechny milovníky hudby zveme do Pojizerské galerie, kde proběhne koncert vynikající mladé klavíristky Kateřiny Ochmanové a houslistky Markéty Klodové. Na koncertě zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Leoše Janáčka a francouzského skladatele Césara Francka. Od 18 hodin. Běžné vstupné 30/15 Kč.

Aktuální výstavy:

FOTO: Semilské muzeum a BusLine zahájily výstavu o autobusové dopravě

FOTO: Historické autobusy lákaly v Semilech davy nadšených cestujících

FOTO: Živým obrazem o políbení múzou uvedli výstavu Každý člověk je umělec

Historii ČSAD Semily připomenou promítání i výstava v muzeu

Nedávné výstavy:

FOTO: V semilském muzeu zahájili 31. ročník výstavy Malíři Pojizeří

FOTO: V semilském muzeu probíhá výstava Košík plný klubíček

Co jste zmeškali v semilském muzeu v únoru?

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před nebezpečím
Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT