Program semilského muzea v únoru

01.02.2012 08:13:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v únoru

V Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech bude únor stále ve znamení výstavy Je libo čaj?, kterou obohatí další doprovodné akce, jako je Japonský čajový obřad nebo Setkávání s indickým čajem. Poslední komentovaná prohlídka k této výstavě proběhne 26. února.

 

Nabídka Muzea a Pojizerské galerie v Semilech v únoru 2012:

Neděle 5. 2.

JAPONSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD

Ukázka japonského čajového obřadu v podání čajové sekce Urasenke z Českojaponské společnosti. Čajový obřad bude předváděn na originálním japonském stolku a součástí bude i ochutnávka japonského čaje. Od 15 hodin. Běžné vstupné 15/30 Kč. Fotogalerie z vernisáže výstavy Je libo čaj?

Pátek 10. 2.

MICHAL MACHAT A NATVRDO

„Malba v pohybu" - animovaný film Flaksy v omlží od železnobrodského výtvarníka Michala Machata v doprovodu elektropunkové skupiny Natvrdo = alternativní zážitek pro milovníky duchem mladého umění. Od 18 hodin. Běžné vstupné 15/30 Kč.

Neděle 19. 2.

SETKÁVÁNÍ S INDICKÝM ČAJEM

Semilský Cestovatel Daniel Mach: Na Antarktidu se zatím nechystámcestovatel Dan Mach nás provede různými místy, kde se setkal s indickým čajem. Kromě Indie se tak podíváme za indickou menšinou v Ugandě, do Malajsie, Hongkongu či Singapuru. Od 16 hodin v Pojizerské galerii. Běžné vstupné 15/30 Kč. Rozhovor s Danem Machem nejen o jeho cestách po Asii

Neděle 26. 2.

ROZLOUČENÍ S ČAJEM

Poslední příležitost navštívit výstavu „Je libo čaj"? Komentovanou prohlídku výstavy povede kurátorka Alena Hovorková. K ochutnání bude čaj černý, zelený, oolong i pu-erh.

MALÍŘI POJIZEŘÍ

V Pojizerské galerii stále probíhá výstava Malíři Pojizeří, která je přístupná až do 4. března 2012. Obrazem Vernisáž výstavy

Otevírací doba semilského muzea je od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Související články o semilském muzeu:

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Výstavu o historii čajů oživí cestopisná povídání o Tibetu a Patagonii + program muzea v lednu 2012

FOTO: V muzeu proběhla vernisáž výstavy Je libo čaj?

FOTO: V muzeu proběhla vernisáž výstavy Je libo čaj?

Více o dalších výstavách čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT