Program turnovské knihovny Antonína Marka v lednu

12.01.2018 14:41:16 | Autor: mkamt | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Program turnovské knihovny Antonína Marka v lednu

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově chystá v lednu opět mnoho akcí nejen pro děti, více podrobností najdete v našem přehledu.

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově vstupuje rokem 2018 do několika dalších projektů. Vedle projektů výchovy ke čtenářství a čtenářské gramotnosti zařadí rozšíření projektu Aktivně ve stáří pro seniory Turnovska. Pokračují v projektech, které již se staly tradicí v činnosti této instituce. Jmenujeme ty nejzásadnější: Book start – S knížkou do života (pro malé děti od narození do 6 let věku a jejich rodiče), Klub Matýsek, Babička a dědeček do školky (MŠ), Knížka pro prvňáčka - Už jsem čtenář(1. ročníky ZŠ), Druhé a další čtení (Dílny čtení a čtenářské kluby pro ZŠ), Knihovna pro všechny - Knihovna otevřená rodině( Pohádkové podvečey, Tvůrčí výtvarné dílny, přehlídky vypravěčů – Čteme všichni, vypráví jen někdo a další) Projekt pro seniory Aktivně ve stáří (zařazení nově Biblioterapie) akce VU3V Cyklus Večerů Na Sboře, Kluby začínajících čtenářů Další dílčí menší projekty např. Duben – Měsíc pro planetu Zemi. Říjen měsíc stromů (enviromentální výchova) atd…

Kalendář akcí

úterý 9. ledna 2018 od 9:30 dětské oddělení knihovny

Klub Matýsek
Lednové setkání s předškoláky z mateřských škol na téma zima a zápis do školy se blíží. Na děti se těší Eva Kordová

úterý 9. ledna 2018 od 14:00; dětské oddělení knihovny Druhé a dal

Anketa o nejhezčí knihu SUK 2017 - DĚTSKÝ KNIHOMOL
Zahájení ankety mezi čtenáři dětského oddělení knihovny, učiteli a další odbornou veřejnosti potrvá v prvním kole do středy 15. března 2017. Druhé kolo ankety bude uzavřeno na slavnostním vyhlášení ve středu 4. dubna 2018 v Památníku národního písemnictví v Praze. Bližší informace a anketní lístky přímo v dětském oddělení knihovny, nebo ve škole u jednotlivých pedagogů.

úterý 9. ledna 2018 od 14:00, dětské oddělení knihovny a další každé úterý v měsíci

Čtenářský klub Turnovský Granátek
Pravidelná setkávání nad novými knížkami, společném čtení, tvůrčím psaní a dramatizaci textu. Čtenářský klub vede Eva Kordová.

středa 10. ledna 2018 od 12:00, MŠ 28. října a každou další středu v měsíci

Babička do školky
Lednové zahájení čtení s pohádkovou babičkou Marií Meixnerovou pro děti z MŠ 28. října Turnov otevírá nový rok projektu, který je realizován ve spolupráci Celé Česko čte dětem.

středa 10. ledna 2018 od 18:00, čítárna oddělení pro dospělé

Klub začínajících autorů
Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům. Přijďte představit svá nová díla a diskutovat o psaní a literatuře. Klub vede Pavlína Lodeová.

pátek 12. ledna 2018 od 12:00, MŠ Zborovská Turnov a každý další pátek v měsíci

Babička do školky
Lednové zahájení čtení s pohádkovou babičkou Marií Podzimkovou pro děti z MŠ Zborovská Turnov otevírá nový rok projektu, který je realizován ve spolupráci Celé Česko čte dětem.

pondělí 15. ledna 2018 od 14:00, penzion Výšinka, středa 17. ledna 2018 od 14:00, klubovna DD Pohoda, čtvrtek 18. ledna 2018 od 14:00, klubovna KAS penzion Žižkova

Island - Po stopách horkých pramenů
V rámci projektu Aktivní senior se pro obyvatele penzionu a další zájemce z řad veřejnosti uskuteční cestopisná přednáška pro všechny milovníky exotického putování na Island. Cestovatelé Petra Kvarda a Pavel Chlum se opět podělí o další zajímavé zážitky ze svých cest. Stejně tak můžete navštívit klubovnu DD Pohoda a Klub aktivní senior v penzionu Žižkova.

úterý 16. ledna 2018 od 14:00, dětské oddělení knihovny

Pohádkový podvečer - Zimní pohádky
Oblíbené nafukovací pohádky se sněhulákem na téma zima v podání divadla Rolnička. Pro rodiny s dětmi. Těšíme se na všechny děti, máme pro ně řadu překvapení na tento rok pohádek.

středa 17. ledna 2018 od 9:30 hodin, oddělení Následné péče nemocnice Turnov

Biblioterapie pro seniory
Zahájení další části projektu Aktivně ve stáří pro pacienty v nemocnici, kteří potřebují psychoterapii pomocí četby. Tato zážitková terapie má pomoci další podpůrnou technikou léčit pacienty v oblasti emočních a dalších zdravotních problémů. Tato terapie se bude konat pravidelně každý týden ve středu. Projekt povede knihovnice Eva Kordová za odborné asistence odborné pracovnice PaedDr. Ivany Vacardové a s podporou primáře oddělení následné péče MUDr. Daniela Pospíšila. Součástí týmu budou také knihovnice Jaroslava Černá a Eva Hůlková.

neděle 21. ledna 2018 od 10:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Zimní dílna - drátková a plstěná
Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi na téma zimní inspirace. Na děti i dospělé se těší lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Lenka Bendáková.

pondělí 22. ledna 2018 - pátek 26 ledna od 8:00; turnovské základní školy

Pasování prvňáčků
Pasování prvňáčků do Řádu rytířů čtenářů za přítomnosti krále a královny všech pohádkových knížek. Spojeno se slavností abecedy a pohádkami. Koná se v rámci projektu Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář. Děti dostanou svou první čtenářskou průkazku, pamětní glejt a řád Rytíře čtenáře. Pasování se koná v rámci projektu výchovy ke čtenářství Knížka pro prvňáčka. Už jsem čtenář. Tento projekt vstupuje do 10. ročníku.

úterý 23. ledna od 18:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Sedm perel astronomie
Astronom, fotograf a cestovatel Petr Horálek z Hvězdárny v Úpici si pro širokou veřejnost a zájemce o astronomii připravil přednášku která je ojedinělá. Mimořádné nebeské úkazy jsou pro laika tím nejvděčnějším pojítkem s astronomií. Přesto právě tyto jevy mohou mnohdy poskytnout víc než jen potěchu pro oči. Ačkoliv některé z nich můžeme mimořádně přesně předpovědět, je každý z nich studnou nových a i na dnešní technicky pokročilou dobu fascinujících objevů. Na obloze je takových 7 perel astronomie, které by měl každý pozemšťan aspoň jednou zažít. ře. Jak pozorovat (a nepřijít) o nebeské úkazy století? Proč se vyplatí cestovat i půlku světa kvůli prchlivému okamžiku při pohledu do nebe? A hlavně - jaké vzácné úkazy nás teprve čekají? Odpovědi na tyto otázky najdete při této přednášce.

pondělí 29. ledna 2018 od 18:00 hodin, budova ZŠ v Alešově ulici, Turnov II.

Putování po Číně
Cestopisná přednáška pro všechny milovníky exotického putování po nejlidnatější zemi světa. S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se podíváme do dvanácti nejlidnatějších provincií Číny a navštívíme všechna zajímavá místa této země.

úterý 30. ledna 2018 od 9:00, pobočka knihovny pro děti ZŠ v Alešově ulici Turnov II.

Literární dílny se spisovatelkou Petrou Braunovou
Autorské literární dílny v rámci projektu Druhé a další čtení pro žáky základní školy se spisovatelkou Petrou Braunovou.

úterý 30. ledna 2018 od 18:00, Dům Na Sboře

Večer Na Sboře - Památník Terezín
Přednáška ředitele Památníku Terezín pana Jana Roubínka. Povídaní o činnosti Památníku, jeho historii a aktivitách- Přednáška se koná u příležitosti Mezinárodního dne památky holokaustu. Akce se koná ve spolupráci se Synagogou Turnov a Ochranovskou Jednotou bratrskou.

středa 31. ledna 2018 od 14:00 hodin, jídelna oddělení následné péče nemocnice Turnov

Cestopisná přednáška o putování po nejlidnatější zemi světa
S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se pacienti podívají do dvanácti nejlidnatějších provincií Číny. První přednáška pro pacienty oddělení následné péče turnovské nemocnice. Součástí projektu Aktivně ve stáří.

Výstava:

Výstava Ivany Michálkové
Výstava výtvarnice Ivany Michálkové z ateliéru AMI a Domu řemesel z Kryštofova údolí.
Výstava potrvá do 5, února 2018 Galerie Na Schodech knihovny

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Den se Sokolem v Jilemnici aneb Správný pohyb nebolí

Akce Den se Sokolem aneb Správný pohyb nebolí proběhne rámci kampaně Dny zdraví v Sokolovně na Tyršově náměstí v Jilemnici v pátek 21. září od 16 do 18 hodin. Od 16 hodin začínají Jilemnické hýbánky pro rodiče s dětmi a od 17 hodin akce nazvaná Hýbat se je zdravé pro všechny bez rozdílu věku. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o víkendu

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výročí Ještědu oslavilo přes osm tisíc návštěvníků
Výstava hub se koná opět v lomnické Orlovně
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. září
Okresní soutěž: Košťálov/ Libštát C stále o bod před Přepeřemi C

Nejčtenější články

20.09.: Příznivci motorů se sjedou do Bozkova na 17. ročník závodu traktorů
20.09.: Na konci září a během října probíhají vlakové výluky na několika tratích
19.09.: I.B třída: Bozkov statečně bojoval s první rezervou Velkých Hamrů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT