Program turnovské knihovny Antonína Marka v lednu

12.01.2018 14:41:16 | Autor: mkamt | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Program turnovské knihovny Antonína Marka v lednu

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově chystá v lednu opět mnoho akcí nejen pro děti, více podrobností najdete v našem přehledu.

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově vstupuje rokem 2018 do několika dalších projektů. Vedle projektů výchovy ke čtenářství a čtenářské gramotnosti zařadí rozšíření projektu Aktivně ve stáří pro seniory Turnovska. Pokračují v projektech, které již se staly tradicí v činnosti této instituce. Jmenujeme ty nejzásadnější: Book start – S knížkou do života (pro malé děti od narození do 6 let věku a jejich rodiče), Klub Matýsek, Babička a dědeček do školky (MŠ), Knížka pro prvňáčka - Už jsem čtenář(1. ročníky ZŠ), Druhé a další čtení (Dílny čtení a čtenářské kluby pro ZŠ), Knihovna pro všechny - Knihovna otevřená rodině( Pohádkové podvečey, Tvůrčí výtvarné dílny, přehlídky vypravěčů – Čteme všichni, vypráví jen někdo a další) Projekt pro seniory Aktivně ve stáří (zařazení nově Biblioterapie) akce VU3V Cyklus Večerů Na Sboře, Kluby začínajících čtenářů Další dílčí menší projekty např. Duben – Měsíc pro planetu Zemi. Říjen měsíc stromů (enviromentální výchova) atd…

Kalendář akcí

úterý 9. ledna 2018 od 9:30 dětské oddělení knihovny

Klub Matýsek
Lednové setkání s předškoláky z mateřských škol na téma zima a zápis do školy se blíží. Na děti se těší Eva Kordová

úterý 9. ledna 2018 od 14:00; dětské oddělení knihovny Druhé a dal

Anketa o nejhezčí knihu SUK 2017 - DĚTSKÝ KNIHOMOL
Zahájení ankety mezi čtenáři dětského oddělení knihovny, učiteli a další odbornou veřejnosti potrvá v prvním kole do středy 15. března 2017. Druhé kolo ankety bude uzavřeno na slavnostním vyhlášení ve středu 4. dubna 2018 v Památníku národního písemnictví v Praze. Bližší informace a anketní lístky přímo v dětském oddělení knihovny, nebo ve škole u jednotlivých pedagogů.

úterý 9. ledna 2018 od 14:00, dětské oddělení knihovny a další každé úterý v měsíci

Čtenářský klub Turnovský Granátek
Pravidelná setkávání nad novými knížkami, společném čtení, tvůrčím psaní a dramatizaci textu. Čtenářský klub vede Eva Kordová.

středa 10. ledna 2018 od 12:00, MŠ 28. října a každou další středu v měsíci

Babička do školky
Lednové zahájení čtení s pohádkovou babičkou Marií Meixnerovou pro děti z MŠ 28. října Turnov otevírá nový rok projektu, který je realizován ve spolupráci Celé Česko čte dětem.

středa 10. ledna 2018 od 18:00, čítárna oddělení pro dospělé

Klub začínajících autorů
Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům. Přijďte představit svá nová díla a diskutovat o psaní a literatuře. Klub vede Pavlína Lodeová.

pátek 12. ledna 2018 od 12:00, MŠ Zborovská Turnov a každý další pátek v měsíci

Babička do školky
Lednové zahájení čtení s pohádkovou babičkou Marií Podzimkovou pro děti z MŠ Zborovská Turnov otevírá nový rok projektu, který je realizován ve spolupráci Celé Česko čte dětem.

pondělí 15. ledna 2018 od 14:00, penzion Výšinka, středa 17. ledna 2018 od 14:00, klubovna DD Pohoda, čtvrtek 18. ledna 2018 od 14:00, klubovna KAS penzion Žižkova

Island - Po stopách horkých pramenů
V rámci projektu Aktivní senior se pro obyvatele penzionu a další zájemce z řad veřejnosti uskuteční cestopisná přednáška pro všechny milovníky exotického putování na Island. Cestovatelé Petra Kvarda a Pavel Chlum se opět podělí o další zajímavé zážitky ze svých cest. Stejně tak můžete navštívit klubovnu DD Pohoda a Klub aktivní senior v penzionu Žižkova.

úterý 16. ledna 2018 od 14:00, dětské oddělení knihovny

Pohádkový podvečer - Zimní pohádky
Oblíbené nafukovací pohádky se sněhulákem na téma zima v podání divadla Rolnička. Pro rodiny s dětmi. Těšíme se na všechny děti, máme pro ně řadu překvapení na tento rok pohádek.

středa 17. ledna 2018 od 9:30 hodin, oddělení Následné péče nemocnice Turnov

Biblioterapie pro seniory
Zahájení další části projektu Aktivně ve stáří pro pacienty v nemocnici, kteří potřebují psychoterapii pomocí četby. Tato zážitková terapie má pomoci další podpůrnou technikou léčit pacienty v oblasti emočních a dalších zdravotních problémů. Tato terapie se bude konat pravidelně každý týden ve středu. Projekt povede knihovnice Eva Kordová za odborné asistence odborné pracovnice PaedDr. Ivany Vacardové a s podporou primáře oddělení následné péče MUDr. Daniela Pospíšila. Součástí týmu budou také knihovnice Jaroslava Černá a Eva Hůlková.

neděle 21. ledna 2018 od 10:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Zimní dílna - drátková a plstěná
Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi na téma zimní inspirace. Na děti i dospělé se těší lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Lenka Bendáková.

pondělí 22. ledna 2018 - pátek 26 ledna od 8:00; turnovské základní školy

Pasování prvňáčků
Pasování prvňáčků do Řádu rytířů čtenářů za přítomnosti krále a královny všech pohádkových knížek. Spojeno se slavností abecedy a pohádkami. Koná se v rámci projektu Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář. Děti dostanou svou první čtenářskou průkazku, pamětní glejt a řád Rytíře čtenáře. Pasování se koná v rámci projektu výchovy ke čtenářství Knížka pro prvňáčka. Už jsem čtenář. Tento projekt vstupuje do 10. ročníku.

úterý 23. ledna od 18:00 hodin, dětské oddělení knihovny

Sedm perel astronomie
Astronom, fotograf a cestovatel Petr Horálek z Hvězdárny v Úpici si pro širokou veřejnost a zájemce o astronomii připravil přednášku která je ojedinělá. Mimořádné nebeské úkazy jsou pro laika tím nejvděčnějším pojítkem s astronomií. Přesto právě tyto jevy mohou mnohdy poskytnout víc než jen potěchu pro oči. Ačkoliv některé z nich můžeme mimořádně přesně předpovědět, je každý z nich studnou nových a i na dnešní technicky pokročilou dobu fascinujících objevů. Na obloze je takových 7 perel astronomie, které by měl každý pozemšťan aspoň jednou zažít. ře. Jak pozorovat (a nepřijít) o nebeské úkazy století? Proč se vyplatí cestovat i půlku světa kvůli prchlivému okamžiku při pohledu do nebe? A hlavně - jaké vzácné úkazy nás teprve čekají? Odpovědi na tyto otázky najdete při této přednášce.

pondělí 29. ledna 2018 od 18:00 hodin, budova ZŠ v Alešově ulici, Turnov II.

Putování po Číně
Cestopisná přednáška pro všechny milovníky exotického putování po nejlidnatější zemi světa. S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se podíváme do dvanácti nejlidnatějších provincií Číny a navštívíme všechna zajímavá místa této země.

úterý 30. ledna 2018 od 9:00, pobočka knihovny pro děti ZŠ v Alešově ulici Turnov II.

Literární dílny se spisovatelkou Petrou Braunovou
Autorské literární dílny v rámci projektu Druhé a další čtení pro žáky základní školy se spisovatelkou Petrou Braunovou.

úterý 30. ledna 2018 od 18:00, Dům Na Sboře

Večer Na Sboře - Památník Terezín
Přednáška ředitele Památníku Terezín pana Jana Roubínka. Povídaní o činnosti Památníku, jeho historii a aktivitách- Přednáška se koná u příležitosti Mezinárodního dne památky holokaustu. Akce se koná ve spolupráci se Synagogou Turnov a Ochranovskou Jednotou bratrskou.

středa 31. ledna 2018 od 14:00 hodin, jídelna oddělení následné péče nemocnice Turnov

Cestopisná přednáška o putování po nejlidnatější zemi světa
S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se pacienti podívají do dvanácti nejlidnatějších provincií Číny. První přednáška pro pacienty oddělení následné péče turnovské nemocnice. Součástí projektu Aktivně ve stáří.

Výstava:

Výstava Ivany Michálkové
Výstava výtvarnice Ivany Michálkové z ateliéru AMI a Domu řemesel z Kryštofova údolí.
Výstava potrvá do 5, února 2018 Galerie Na Schodech knihovny

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem

Vítání adventu se v Rádle stalo již tradicí. Byl zahájen v místním kostele - i letos se do nácviku programu s nadšením pustili místní obyvatelé a zcela zaplněnému kostelu představili program s názvem Krkonošské koledy a poudačky. Po jeho skončení se všichni přítomní (i s velbloudem) společně vydali před budovu obecního úřadu, kde byl za zpěvu koled rozsvícen vánoční strom. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Ve čtvrtek 13. prosince od 7 hodin by mělo dojít k úplnému uzavření Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou v úseku před bývalou budovou SŠ řemesel a služeb Podhorská 717. Důvodem je havarijní stav statiky budovy. Podhorská ulice je přitom v tomto úseku páteřní komunikací a průtahem na Harrachov. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Hon na drobnou zvěř v Libštátě
FOTO: Škoda Auto zahájila výstavu o závodu ve Vrchlabí
Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
V Libereckém kraji zemřelo do listopadu 2018 na silnicích méně lidí
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

Nejčtenější články

13.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
15.12.: Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
13.12.: FOTO: Výstavu o F. L. Riegrovi v Semilech zahájil i jeho potomek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT