Program turnovské knihovny Antonína Marka v listopadu

09.11.2017 08:06:04 | Autor: mkamt | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Program turnovské knihovny Antonína Marka v listopadu

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově chystá v listopadu opět mnoho akcí nejen pro děti, více podrobností najdete v našem přehledu.

19. ročník festivalu DEN POEZIE

Téma letošního 19. ročníku festivalu Den poezie - Labyrint světa - bylo inspirováno prací význačného českého myslitele, učitele a humanisty Jana Amose Komenského, od jehož narození letos uplyne 425 let. Komenský je všeobecně známý novátorstvím svého myšlení, empatií i šíří své vize a jeho slova jsou v labyrintu dnešního světa, který čím dál tím více postrádá právě takové vzory, jakým Komenský byl, stále aktuální. Proto doufáme, že se jeho dílo a život stanou opravdovou inspirací pro všechny účastníky letošního ročníku. Městská knihovna Antonína Marka v Turnově se opět zapojuje do festivalu poezie řadou akcí. Ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov zařazujeme opět recitační soutěž Poetika. V tomto roce se uskuteční ve dnech 8. 11. a 9. 11. 2017 v městském divadle. Celá soutěž vyvrcholí opět galakoncertem ve čtvrtek 9. listopadu od 18 hodin v městském divadle.

Kalendář akcí

úterý 7. 11. 2017 od 14:00 hodin a každé další úterý v měsíci, dětské oddělení knihovny

Čtenářský klub Turnovský Granátek
Pravidelná setkávání nad novými knížkami, společném čtení, tvůrčím psaní a dramatizaci textu. Čtenářský klub vede Eva Kordová.

Život se stromy Na Sboře v Turnově úterý 7. listopadu 2017 od 18 :00 hodi, Dům Na Sboře

Život se stromy
Uvedení nové knihy PhDr. Marie Hruškové, Václava Větvičky a dalších autorů. Součástí večera je také vyhlášení výsledků soutěže Rozkvetlý Turnov 2017, kterou vyhlásilo Město Turnov, odbor životního prostředí. Samostatná pozvánka

středa 8. 11. a čtvrtek 9. 11. 2017 od 9:00; Městské divadlo Turnov

Recitační soutěž Poetika
Již 19. ročník recitační soutěže pro milovníky poezie a krásných textů se v roce 2017 koná v celkem pěti kategoriích od 6 do 25 let. Informace pro soutěžící jsou k dispozici na internetových stránkách knihovny a Kulturního centra, popř. přímo ve školách.

čtvrtek 9. 11. 2017 od 18: 00 hodin, Městské divadlo Turnov

Galavečer Poetika 2017
Vystoupení nejlepších recitátorů, vítězů soutěže a dalších hostů. V programu vystoupí Ostrak Mode Wolf Lost In The Poem. Bližší informace na webu KCT.

pondělí 13. 11. 2017 od 18:00 hodin, budova ZŠ v Alešově ulici Turnov II.

Historik Josef Pekař
Přednáška o významné osobnosti našeho regionu Prof. PhDr. Josefu Pekařovi Josef Pekař byl přední český historik přelomu 19. a 20. století, žák Jaroslava Golla, profesor a rektor Univerzity Karlovy. Přednáší historik Mgr. Marek Fapšo.

úterý 14. 11. 2016 (po celý den); Městský park Turnov

Poezie v ulicích
Prezentace vlastní básnické tvorby studentů SUPŠ Turnov a ZŠ Skálova proběhne v Městském parku. Tato netradiční originální akce dává prostor mladým tvůrcům poezie. V případě nepříznivého počasí se akce koná v prostorách SUPŠ.

středa 15. 11. 2017 od 18:00 hodin, čítárna v oddělení dospělých

Klub začínajících autorů
Listopadové setkání klubu autorů. Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům od šestnácti let. Přijďte představit svá nová díla a diskutovat o psaní a literatuře.klub vede Pavlína Lodeová.

pondělí 20. 11. 2017 od 14 hodin, klubovna penzionu Výšinka, středa 22. 11. 2017 od 14 hodin, klubovna DD Pohoda a čtvrtek 23. 11. 2017 od 14 hodin, klubovna KAS penzion Žižkova

Básník Josef Kainar
Komponovaný pořad slova a hudby k 100. výročí narození básníka Josefa Kainara.Průvodní slovo PhDr.Vlastislav Hnízdo DrSc, recitace Eva Kordová.

úterý 21. 11. 2017 od 18: 00 hodin, Dům Na Sboře

Večer Na Sboře - Básník Josef Kainar
Komponovaný pořad slova a hudby k 100. výročí narození básníka Josefa Kainara. Průvodní slovo PhDr.Vlastislav Hnízdo DrSc., hudební doprovod MgA Martin Hybler, recitace Eva Kordová.

středa 22. 11. 2017 od 19: 00 hodin, kavárna KUS

Ondřej Nezbeda
Večer se zajímavou osobností, novinářem, který od roku 2015 působí v mobilním hospice Cesta domů jako pečovatel a redaktor. V rámci grantu Rok jinak zpracoval knihu Průvodce smrtelníka, za kterou získal v roce 2017 cenu Magnesia Litera - pro Dilia litera objev roku. Od roku 2015 zároveň pracuje jako redaktor v neziskové společnosti Post Bellum a od roku 2017 jako dramaturg pořadu Kultura + na ČT24.

pondělí 20. 11. 2017 - pátek 24. 11. 2017 od 8 hodin, dětské oddělení knihovny

Poezie kolem nás aneb hra na básníky
Literární dílny zaměřené na poezii určené pro základní školy. Pořady připravila Eva Kordová.

úterý 28. 11. 2017 od 9:30 hodin, dětské oddělení knihovny

Klub Matýsek
Pořad výchovy ke čtenářství pro předškoláky z mateřských škol. Hrátky s říkadly a básničkami budou doplněny výtvarnou aktivitou. Na děti se těší Eva Kordová.

úterý 28. 11. 2017 od 16: 00 hodin, dětské oddělení knihovny

Pohádkový podvečer - Podzimní pohádky
Listopadový pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi je věnován pohádkám s podzimní tematikou.

Výstava

Krása stromů a podzimu
Výstava výtvarných prací dětí ze školní družiny ZŠ 28. října Turnov
Výstava potrvá od 15. listopadu do 31. prosince 2017 Galerie Na Schodech knihovny

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Život se stromy Na Sboře v Turnově
Týden knihoven probíhal i v Turnově

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přepeře přehrály Doksy až ve druhém poločase
FOTO: Pivní běh v Semilech 2018 vyhrál Matěj Nedomlel
Malí umělci budou na ZUŠ Open rozdávat radost z umění
Biatlonistou roku je Michal Krčmář, druhá Veronika Vítková
Obrazem: Prolínání aneb den Jizerskohorských jídel na Smržovce 2018

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
20.05.: Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
21.05.: Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT