Program turnovské knihovny Antonína Marka v únoru

04.02.2016 18:03:39 | Autor: mkamt | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Program turnovské knihovny Antonína Marka v únoru

Městská knihovna Antonína Marka na únor opět připravila zajímavý program pro děti i dospělé. Čekají vás besedy, soutěže, výtvarné dílny i výstava. K nejzajímavějším akcím patří Pasování prvňáčků na čtenáře.

Kalendář akcí

pondělí 1. února, od 8.00 hodin, Základní škola Mašov

Akce Knížka pro prvňáčka proběhne v Turnově již posedmé

Pasování prvňáčků na Rytíře čtenáře
Pasování prvňáčků do Řádu rytířů čtenářů za přítomnosti krále a královny všech pohádkových knížek. Spojeno se slavností abecedy a pohádkami. Koná na zahájení projektu Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář. Děti dostanou svou první čtenářskou průkazku, pamětní glejt a řád Rytíře řádu čtenářů. Samostatný článek

pondělí 1. února - pátek 26. února, dětské oddělení knihovny

Anketa o nejhezčí knihu SUK 2015
Pokračování ankety mezi čtenáři dětského oddělení knihovny, učiteli a další odbornou veřejnosti potrvá v prvním kole do pondělí 16. března 2015. Druhé kolo ankety bude uzavřeno na slavnostním vyhlášení Ankety SUK 2015 ve středu 6. 4. 2016 v Památníku národního písemnictví v Praze. Součástí vyhlášení výsledků bude seminář s Danielou Krolupperovou. Bližší informace a anketní lístky přímo v dětském oddělení knihovny.

úterý 2. února od 18:00 hodin, Dům Na Sboře

Abigail Horáková
Komponovaný pořad slova a hudby o turnovské herečce, spisovatelce a recitátorce k jejímu 145. výročí narozeni a 70. výročí úmrtí. Průvodní slovo Mgr. Marek Fapšo, citace textů Eva Kordová, hudební doprovod na flétnu Monika Szantó.

čtvrtek 4. února od 18.00 hodin, sálek knihovny

Večer písničkářů Českého ráje
Autorský večer s kytarou a písničkami. Vystoupí Eva Matylda Jiřičková, Ondřej Halama, Karel Jiroš a Martin Witkowski.

pondělí 8. února od 14.00 hodin, klubovna penzionu Výšinka

Sýrie 2010
Cestopisná přednáška spojená s projekcí z arabské země Sýrie, která je v současnosti ohniskem války, bombardování a utrpení lidí. Spojeno s největší uprchlickou krizí od 2. Světové války. Přednáší cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum. Určeno pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti. Pořádáno v rámci projektu Aktivně proti stáří - Aktivní senior.

úterý 9. února od 14:00, dětské oddělení knihovny a další každé úterý v měsíci

ČTENÁŘSKÝ KLUB TURNOVSKÝ GRANÁTEK
Pravidelná setkávání při nových knížkách, společném čtení, tvůrčím psaní, dramatizaci textu. Čtenářský klub vede
Eva Kordová.

Spisovatel Jaroslav Rudiš přijede diskutovat s turnovskými fanoušky

úterý 9. února od 19.00 hodin, kavárna KUS, Střelnice

Jaroslav Rudiš
V novém cyklu O literatuře pořádaném ve spolupráci s KC Turnov, se do rodného města vrací mladý spisovatel, absolvent turnovského gymnázia, Jaroslav Rudiš. Moderuje Petr Vizina, vedoucí kulturní redakce zpravodajství ČT. Autor představí svou aktuální tvorbu, pořad bude doplněn autogramiádou a prodejem knih. Podrobná pozvánka

čtvrtek 11. února od 14.00 hodin, klubovna penzionu Žižkova

Abigail Horáková
Komponovaný pořad slova a hudby o turnovské herečce, spisovatelce a recitátorce k jejímu 145. výročí narozeni a 70. výročí úmrtí. Průvodní slovo Mgr. Marek Fapšo, citace textů Eva Kordová. Koná se v rámci projektu Aktivně proti stáří.

pondělí 15. února - pátek 19. února vždy od 8.00 hodin, turnovské školy a dětské oddělení knihovny

Zpíváme si s knížkou
Pořady výchovy ke čtenářství pro prvňáčky základních škol Turnov. Pořady se konají v rámci projektu Už jsem čtenář, Knížka pro prvňáčka. Na malé čtenáře se těší Eva Kordová a Aleš Ressler.

úterý 16. února od 16.00 hodin, dětské oddělení

Pohádkový podvečer - Ostrov pohádek
Oblíbené pohádkové podvečery jsou opět v nabídce našich akcí pro rodiny s dětmi. Nad pohádkovými knížkami se setkáme s divadlem jednoho herce Korduly Liberec.

úterý 16. února od 16.00, ICM knihovna v přízemí

Příběhy 20. století - workshop
Kdo by neměl rád vyprávění o starých časech. Všichni si rádi poslechneme vzpomínky turnovských obyvatel na 20. století. Staly se i Vám neobyčejné zážitky, o něž stojí za to se podělit? Čekáme na Vás v Informačním centru pro mládež, kde se necháme poučit o časech (ne)dávno minulých. Všemi příběhy se necháme inspirovat k účasti v celostátní soutěži Příběhy 20. století!

středa 17. února, od 17.30 hodin, sálek knihovny

Klub začínajících autorů
Další setkání klubu pro začínající básníky a prozaiky. Přijďte načerpat inspiraci, diskutovat o psaní. Klub je určen všem autorům od šestnácti let. Organizuje knihovnice Pavlína Skálová

neděle 21. února, od 10.00 hodin, dětské oddělení knihovny

Dílna kožená, ponožková a punčochová
Oblíbená t vůrčí dílna pro rodiče s dětmi , kde hlavním materiálem je kůže. Děti si společně s rodiči zkusí vyrobit různé kožené výrobky pod vedením zkušeného mistra Ondřeje Hladíka. Dále si děti vyrobí s lektorkou Evou Šrajerovou Pajduláčky z ponožek a punčoch.

pondělí 22. února, od 9.30 hodin, dětské oddělení knihovny

Viktorka a vesmírná dobrodružství: Co se schová do bubliny?
Spisovatelka Klára Smolíková uspořádá pro žáky I. stupně základní školy zajímavý workshop, kde žáci prozkoumají komiksový vesmír, natrénují základní pravidla o fungování komiksu, ale také si vyzkoušejí, jak vytvořit neobvyklé prostředí či navrhnout mimozemšťana. Za pomoci připravených podkladů budou vytvářet vlastní komiksy, naučí se abecedu komiksových citoslovcí, druhy komiksových bublin i užitečných piktogramů. A komiksy se nebudou jen psát a kreslit, ale i hrát.

pondělí 22. února od 14.00 hodin, Základní škola Žižkova

Pozvěme komiks do školy a do knihovny
Odpolední seminář pro vyučující českého jazyka, výtvarné a mediální výchovy na základních školách a další zájemce o tuto tematiku. Stručná historie komiksu, komiksy pro dospělé i pro děti, užití komiksu v reklamě i vzdělávání. Nápady a náměty, jak s komiksem čtenáře seznámit, jak je aktivně vtáhnout či jak si zahrát komiksové divadlo. Lektorkou semináře je Mgr. Klára Smolíková (1974), spisovatelka dětských knih a scénáristka komiksů, zároveň zkušená lektorka. Osm let vedla seminář mediální výchovy na Pedagogické fakultě UK, deset let učila studenty knihovnictví. Prostřednictvím workshopů hledá způsoby, jak popularizovat komiks zejména mezi mladými čtenáři. Její komiksové knihy „Viktorka a vesmírná dobrodružství" (Portál 2014) a „Husité" (Albatros 2012) byly vybrané do seznamů Nejlepší knihy pro děti, kniha „Řemesla (Albatros 2013)ocenili knihovníci v anketě SUK - Čteme všichni.
Seminář je pořádán ve spolupráci s OŠKS Městského úřadu v Turnově.

úterý 23. února od 9.30 hodin, dětské oddělení knihovny

Klub Matýsek
Únorové setkání s předškoláky z mateřské školy je opět věnováno pohádkovým a dalším knížkám a dovednostem pod názvem Co má umět předškolák, nauč se to také tak. Na děti se těší Eva Kordová

V turnovském muzeu pokřtí zápisky sedláka Dlaska i knihu o loutkáříchúterý 23. února od 18.00 hodin, Dům Na Sboře

Zápisky sedláka Josefa Dlaska
Poprvé v kompletní podobě vychází tiskem kniha rukopisných zápisků sedláka Josef Dlaska z Dolánek u Turnova. Tento historický poklad přiblíží editorka tohoto uceleného vydání Mgr. Alžběta Kulíšková. Hudební doprovod Petr Kostka. Více o předchozím křtu knihy v muzeu

středa 24. února od 14.00 hodin, klubovna DD Pohoda

Sýrie 2010
Cestopisná přednáška spojená s projekcí z arabské země Sýrie, která je v současnosti ohniskem války, bombardování a utrpení lidí. Spojeno s největší uprchlickou krizí od 2. Světové války. Přednáší cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum. Určeno pro obyvatele DD Pohoda a další zájemce z řad veřejnosti.

VÝSTAVY:

Krakonoš a Krabat - legendární hrdinové pohraničí
Výstava prací českých, německých a polských dětí z výtvarné soutěže v rámci Euroregionu Nisa.
Výstava potrvá do 29. února 2016 Galerie Na schodech knihovny

Náš les
Nejlepší práce dětí z mateřských škol Turnova a okolí z výtvarné soutěže, kterou pořádal odbor životního prostředí města Turnova na podzim roku 2015.
Výstava potrvá do pondělí 29. února 2016 sálek knihovny v přízemí

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Spisovatel Jaroslav Rudiš přijede diskutovat s turnovskými fanoušky
Celkem 205 prvňáčků bylo v Turnově pasováno do řádu čtenářů
Únorové kulturní akce v Turnově
Akce Knížka pro prvňáčka proběhne v Turnově již posedmé
V turnovském muzeu pokřtí zápisky sedláka Dlaska i knihu o loutkářích

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Z Palackého sadů v Semilech se opět stal pohádkový les
V Libštátě obnovili tradiční pochod okolím
Obrazem: Májový jarmark v Jilemnici 2018
Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady
Vítězství Rovenska nad Frýdlantem zajistilo až poločasové probuzení

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
20.05.: Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
21.05.: Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT