Projekt Greenway Jizera pokračuje i v roce 2017

12.01.2017 21:14:14 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Projekt Greenway Jizera pokračuje i v roce 2017

V průběhu roku 2016 organizovalo Sdružení Český ráj (SČR) několik setkání v rámci projektu Greenway Jizera s cílem aktivizovat partnery a získat aktuální informace o rozvoji jednotlivých úseků i rozvoji turistické nabídky v koridoru řeky Jizery. Další akce se opět připravují i v roce 2017.

První významnou akcí byla pracovní cyklojízda partnerů Greenway Jizera na území Libereckého kraje, která se konala ve dnech 6. a 7. září 2016. Akce se kromě Sdružení Český ráj zúčastnili zástupci jednotlivých měst a obcí (Paseky n. J., Kořenov, Semily, Železný Brod, Líšný, Malá Skála, Turnov, Přepeře, Příšovice, Svijany), Libereckého kraje a SMO Krkonoše. V průběhu cyklojízdy byl přímo na místě diskutován současný stav investičních příprav a optimální trasování produktu Greenway Jizera ve stávajících mantinelech daných platnou sítí cyklotras a cyklostezek. Cyklojízda byla zakončena setkáním partnerů ve Svijanech.

Fórum Greenway Jizera<br />Autor: Archiv Sdružení Český ráj Ve středu 14. prosince 2016 se v Pivovaru Svijany konalo fórum cestovního ruchu k projektu Greenway Jizera. Setkání, které svolalo Sdružení Český ráj jako hlavní koordinátor projektu, se konalo za účasti hlavních partnerů a garantů jednotlivých úseků a provozovatelů turistických atraktivit a služeb cestovního ruchu. Cílem společného jednání bylo představit připravované marketingové aktivity pro celý koridor Greenway Jizera a aktuální projektovou a investiční připravenost na jednotlivých úsecích a navázat spolupráci se subjekty, které vytvářejí nebo připravují turistickou nabídku v okolí řeky Jizery (ubytovací a stravovací služby, služby pro cyklisty, vodáky, turistické cíle atd.).

„Sdružení Český ráj připravuje na rok 2017 vydání produktového katalogu a letáku Greenway Jizera. Katalog by měl přehledně po jednotlivých úsecích představit trasu a kompletní turistickou nabídku atraktivit a služeb. Partneři, provozovatelé služeb a další podnikatelé budou mít možnost prezentace své nabídky v této tiskovině. SČR je s touto nabídkou osloví v průběhu zimních měsíců, případně se mohou zájemci sami přihlásit v kanceláři SČR," uvedl ředitel Sdružení Český ráj Aleš Hozdecký.

Základní informace ke Greenway Jizera přinese podle ředitele leták s přehlednou mapkou. Obě tiskoviny budou realizovány v první polovině roku 2017. Sdružení Český ráj v neposlední řadě připravuje rozsáhlejší aktualizaci a částečnou přestavbu webu greenway-jizera.cz.

„Rok 2017 je pro projekt Greenway Jizera významným milníkem. V letošním roce totiž uplyne již 10 let od podpisu společného memoranda a dohody o partnerství na projektu Greenway Jizera, kterou na společném setkání ve Svijanech podepsali zástupci Libereckého a Středočeského kraje, Sdružení Český ráj, Svazku měst a obcí Krkonoše a Zlatého pruhu Polabí a zástupci jednotlivých měst na trase: Semily, Železný Brod, Turnov, Mnichovo Hradiště a Mladá Boleslav. V této souvislosti by SČR s partnery rádo uskutečnilo podobné setkání za účasti obou krajů s cílem posunout rozvoj spolupráce v koridoru Greenway Jizera na další úroveň, a to zejména v oblasti financovaní a managementu celého produktu," doplnil Aleš Hozdecký.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cyklojízda Greenway Jizera 2016 povede za archeologií a pivem
Cyklostezku Greenway Jizera možná rozšíří úsek z Turnova do Svijan
Cyklisty na Greenway Jizera sčítali na jednom z mostů
Na Malé Skále otevřou další úsek stezky Greenway Jizera

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
Data ze sčítačů potvrzují výjimečnost turistického roku 2020

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT