Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

13.07.2019 18:33:00 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

MAP Železnobrodsko II, tedy Místní akční plán, plynule navázal na MAP Železnobrodsko I. Implementace tohoto Místního akčního plánu v území ORP Železný Brod započala v lednu 2019.

Hlavním pracovním orgánem projektu je Řídící výbor, který se na jednáních setkává rovněž od ledna 2019. Poslední takové jednání proběhlo na konci června a byly na něm projednány a schváleny dokumenty jako Průběžná sebehodnotící zpráva, Plán evaluačních aktivit a Vyhodnocení ročního akčního plánu.

Dále od začátku roku probíhala setkávání takzvaných pracovních skupin, které se spolupodílí na vytváření dokumentů a napomáhají ke kvalitní výměně potřebných informací mezi účastníky projektu.

V projektu působí celkem čtyři pracovní skupiny, a to skupina pro financování, skupina pro rozvoj čtenářské gramotnosti, skupina pro rozvoj matematické gramotnosti a skupina pro rovné příležitosti.

V rámci skupiny pro rozvoj čtenářské gramotnosti probíhají například recitační soutěže a velice oblíbenou aktivitou je také čtení babiček ve školkách. Tři babičky ve třech mateřských školách docházejí pravidelně jednou týdně předčítat dětem pohádky před odpoledním odpočinkem. Někdy babičky místo čtení z knihy vyprávějí příběhy.

Děti mají tuto aktivitu velmi rády. Zajímavostí je, že nejstarší z babiček je krásných 86 let. V rámci skupiny pro rozvoj matematické gramotnosti proběhly matematické soutěže, otevřely se matematické kroužky a na začátek nového školního roku se chystá projektový den pro 9. ročník základních škol se zaměřením na dobu před sametovou revolucí a po ní.

Pracovní skupina pro rovné příležitosti se od začátku roku věnovala několika vzdělávacím aktivitám v rámci kroužků, které jsou zdarma a hrazené z projektu MAP Železnobrodsko II. Byl otevřen badatelský kroužek i kroužek keramiky. Od září 2019 se připravuje rozšíření o kroužek 3D tisku.

Pod záštitou Realizačního týmu projektu proběhlo několik seminářů a školení pro pedagogické pracovníky i veřejnost. Proběhl například seminář na téma Hyperaktivní, impulzivní a agresivní dítě, dále na téma Infekční a parazitární onemocnění u dětí předškolního věku nebo workshop na téma Výchova k respektu učitele waldorfskými technikami.

Realizační tým také zajistil několik dalších akcí jako například Den polytechniky, Informativní setkání s veřejností, místními podniky a zastupiteli o kvalitě vzdělávání, dny otevřených dveří na základních a mateřských školách v ORP Železný Brod i workshopy pro žáky, děti i jejich rodiče na různá témata.

Členové realizačního týmu se také podíleli na organizaci Dětského dne v Železném Brodě dne 1. 6. 2019. Do celého projektu MAP Železnobrodsko II je zapojeno šest základních škol, sedm mateřských škol, jedna základní umělecká škola a jedno středisko volného času.

„Ředitelé, zástupci ředitelů, lektoři, učitelé, rodiče i veřejnost se aktivně zapojují do projektu a tato vzniklá partnerství ideálně napomáhají zkvalitnit vzdělávání i rozvinout další služby na podporu vzdělávání dětí i mládeže. Věříme, že tato spolupráce bude nadále pokračovat i po prázdninách, a velice se těšíme na další setkávání," dodala hlavní manažerka projektu Květa Lakatošová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT