Projekt MAP II Železnobrodsko pokračuje i ve školním roce 2019/ 2020

14.12.2019 18:03:16 | Autor: Jitka Kolová | Rubrika: NÁZORY | Obce: Železný Brod

Projekt MAP II Železnobrodsko pokračuje i ve školním roce 2019/ 2020

V novém školním roce nadále pokračuje spolupráce s mateřskými a základními školami, ZUŠ a střediskem volného času na území Železnobrodska.

Hned na začátku školního roku zrealizovala Pracovní skupina matematické gramotnosti v čele s panem Mgr. Tomášem Hartlem dlouho připravovanou matematickou soutěž. Hlavním tématem byla doba před a po sametové revoluci. Soutěže se účastnilo 9 tříčlenných týmů ze ZŠ Pelechovká, ZŠ Školní a ZŠ Pěnčín a vítězným týmem se po čestném boji stalo družstvo ze ZŠ Pelechovská.

Vítězové získali rodinné vstupenky do iQLandie v Liberci a krásné ceny byly připraveny i pro další družstva, která se umístila na druhém a třetím místě. Byly to rodinné vstupenky do iQParku a Planetária iQLandie. Vítězům ještě jednou touto cestou gratulujeme.

Jedním z významných projektů, tentokrát pro žáky mateřských škol, bude v tomto školním roce Malá technická univerzita. Cílem této aktivity je vzbudit zájem dětí i pedagogů o technické obory. Prostřednictvím několika tematických setkání pěstuje v dětech vztah k reálnému světu a přispívá k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí.

Pro děti z ORP Železný Brod jsou pro začátek vybrána 4 témata, a to konkrétně Stavitel města, Malý architekt, Malý inženýr a Malý projektant.

Pro pedagogický tým je připraveno setkání platformy ředitelé MŠ a platformy ředitelé ZŠ, které se uskuteční v listopadu v Příchovicích. Na tomto setkání dochází k výměně zkušeností a posílení vzájemné spolupráce mezi subjekty zapojenými do projektu. Hlavním seminářem na tomto zasedání bude Komunikace s rodiči a je určen pro ředitele a zástupce ředitelů ZŠ, MŠ, ZUŠ a SVČ.

Velkým lákadlem pro všechny žáky je také další rozšíření polytechnického kroužku 3D tisku. Od října 2019 budou otevřeny dva kroužky při SVČ Mozaika. Pro děti byl zakoupen nový model stavebnice 3D tiskárny značky Prusa Research, která obsadila první místo v letošním testu 3D tiskáren amerického časopisu MAKE. Těšíme se, co vše děti s tiskárnou dokáží vytvořit.

Loga MAP Železnobrodsko<br />Autor: Archiv MAP Železnobrodsko II

Více informací o projektu a aktivitách realizovaných v rámci projektu naleznete na našich webových stránkách www.mas-achat.cz/map2/ a také na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/MAPZeleznobrodsko/. MAP Železnobrodsko II, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009151

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poděkování paní Luďce Kanclířové
Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT