Projekt MAP II Železnobrodsko pokračuje i ve školním roce 2019/ 2020

14.12.2019 18:03:16 | Autor: Jitka Kolová | Rubrika: NÁZORY | Obce: Železný Brod

Projekt MAP II Železnobrodsko pokračuje i ve školním roce 2019/ 2020

V novém školním roce nadále pokračuje spolupráce s mateřskými a základními školami, ZUŠ a střediskem volného času na území Železnobrodska.

Hned na začátku školního roku zrealizovala Pracovní skupina matematické gramotnosti v čele s panem Mgr. Tomášem Hartlem dlouho připravovanou matematickou soutěž. Hlavním tématem byla doba před a po sametové revoluci. Soutěže se účastnilo 9 tříčlenných týmů ze ZŠ Pelechovká, ZŠ Školní a ZŠ Pěnčín a vítězným týmem se po čestném boji stalo družstvo ze ZŠ Pelechovská.

Vítězové získali rodinné vstupenky do iQLandie v Liberci a krásné ceny byly připraveny i pro další družstva, která se umístila na druhém a třetím místě. Byly to rodinné vstupenky do iQParku a Planetária iQLandie. Vítězům ještě jednou touto cestou gratulujeme.

Jedním z významných projektů, tentokrát pro žáky mateřských škol, bude v tomto školním roce Malá technická univerzita. Cílem této aktivity je vzbudit zájem dětí i pedagogů o technické obory. Prostřednictvím několika tematických setkání pěstuje v dětech vztah k reálnému světu a přispívá k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí.

Pro děti z ORP Železný Brod jsou pro začátek vybrána 4 témata, a to konkrétně Stavitel města, Malý architekt, Malý inženýr a Malý projektant.

Pro pedagogický tým je připraveno setkání platformy ředitelé MŠ a platformy ředitelé ZŠ, které se uskuteční v listopadu v Příchovicích. Na tomto setkání dochází k výměně zkušeností a posílení vzájemné spolupráce mezi subjekty zapojenými do projektu. Hlavním seminářem na tomto zasedání bude Komunikace s rodiči a je určen pro ředitele a zástupce ředitelů ZŠ, MŠ, ZUŠ a SVČ.

Velkým lákadlem pro všechny žáky je také další rozšíření polytechnického kroužku 3D tisku. Od října 2019 budou otevřeny dva kroužky při SVČ Mozaika. Pro děti byl zakoupen nový model stavebnice 3D tiskárny značky Prusa Research, která obsadila první místo v letošním testu 3D tiskáren amerického časopisu MAKE. Těšíme se, co vše děti s tiskárnou dokáží vytvořit.

Loga MAP Železnobrodsko<br />Autor: Archiv MAP Železnobrodsko II

Více informací o projektu a aktivitách realizovaných v rámci projektu naleznete na našich webových stránkách www.mas-achat.cz/map2/ a také na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/MAPZeleznobrodsko/. MAP Železnobrodsko II, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009151

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT