Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

28.12.2018 10:07:52 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej proběhlo na krajském úřadě ve středu 19. prosince. Pět týmů z Libereckého, Středočeského, Moravskoslezského kraje a Prahy se utkalo před odbornou porotou. V regionálním kole zvítězil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to. Celostátní vítěz se dostane až do Chicaga.

Celorepublikový projekt Soutěž a Podnikej probíhá pod hlavičkou Nadačního fondu vzdělávání a podnikání již potřetí. Je určen žákům středních škol z celé republiky, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání. Později mohou své zkušenosti uplatnit při svém dalším studiu a praxi.

„Na soutěži oceňuji především to, že přináší studentům nepřenositelnou zkušenost s rozjezdem vlastního projektu. Připraví je tak na to, že prosazovat své nápady a dovednosti není jednoduché a že za každým úspěchem se skrývá tvrdá práce," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na prvním místě se umístil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to, aplikací, která řeší zpětnou vazbu od žáků směrem k učitelům. Druhé místo získal Adam Štrunc z Prahy s projektem „Stubchaser", jenž se zabývá problematikou odhazování cigaretových nedopalků. Třetí byl Jakub Konečný z Hlučína a jeho projekt „Medobudky", který představuje vlastní výrobu medu a chov včel. Na dalších místech se umístily Romana Hanzlová z Liberce s projektem „HR 3D Technology", jenž prezentoval využití 3D tiskáren pro průmysl, a Andrea Meyerová s projektem „Wear Your Colors", což je aplikace, která má usnadnit nákup oblečení přes internet tím, že podle typu člověka pomůže vybrat správný oděv.

Účastníci v regionálních kolech soupeří se svými kolegy z ostatních škol v rámci regionu. Vítězové se pak utkají ve finále v Praze. V rámci jednoho ročníku probíhá až devět regionálních kol v osmi krajských městech od září 2018 do 25. ledna 2019, kdy se koná republikové finále.

Ceny v soutěži jsou hodnotné a absolutní vítěz získá obchodní cestu do Chicaga, kde bude prezentovat svůj projekt a stane se účastníkem několika podnikatelských exkurzí a seminářů. Cílem soutěže je rozvíjet u žáků středních škol nabyté vědomosti v praxi, nabízí jim vyzkoušet si vlastní podnikání již při studiu a připravit je tak na vstup do profesního života.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT