Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

28.12.2018 10:07:52 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Projekt Soutěž a Podnikej může dostat středoškoláky až do Ameriky

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej proběhlo na krajském úřadě ve středu 19. prosince. Pět týmů z Libereckého, Středočeského, Moravskoslezského kraje a Prahy se utkalo před odbornou porotou. V regionálním kole zvítězil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to. Celostátní vítěz se dostane až do Chicaga.

Celorepublikový projekt Soutěž a Podnikej probíhá pod hlavičkou Nadačního fondu vzdělávání a podnikání již potřetí. Je určen žákům středních škol z celé republiky, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání. Později mohou své zkušenosti uplatnit při svém dalším studiu a praxi.

„Na soutěži oceňuji především to, že přináší studentům nepřenositelnou zkušenost s rozjezdem vlastního projektu. Připraví je tak na to, že prosazovat své nápady a dovednosti není jednoduché a že za každým úspěchem se skrývá tvrdá práce," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Regionální kolo podnikatelského soupeření s názvem Soutěž a Podnikej<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na prvním místě se umístil Ondřej Gonzor z Brandýsa nad Labem s projektem Pochopím to, aplikací, která řeší zpětnou vazbu od žáků směrem k učitelům. Druhé místo získal Adam Štrunc z Prahy s projektem „Stubchaser", jenž se zabývá problematikou odhazování cigaretových nedopalků. Třetí byl Jakub Konečný z Hlučína a jeho projekt „Medobudky", který představuje vlastní výrobu medu a chov včel. Na dalších místech se umístily Romana Hanzlová z Liberce s projektem „HR 3D Technology", jenž prezentoval využití 3D tiskáren pro průmysl, a Andrea Meyerová s projektem „Wear Your Colors", což je aplikace, která má usnadnit nákup oblečení přes internet tím, že podle typu člověka pomůže vybrat správný oděv.

Účastníci v regionálních kolech soupeří se svými kolegy z ostatních škol v rámci regionu. Vítězové se pak utkají ve finále v Praze. V rámci jednoho ročníku probíhá až devět regionálních kol v osmi krajských městech od září 2018 do 25. ledna 2019, kdy se koná republikové finále.

Ceny v soutěži jsou hodnotné a absolutní vítěz získá obchodní cestu do Chicaga, kde bude prezentovat svůj projekt a stane se účastníkem několika podnikatelských exkurzí a seminářů. Cílem soutěže je rozvíjet u žáků středních škol nabyté vědomosti v praxi, nabízí jim vyzkoušet si vlastní podnikání již při studiu a připravit je tak na vstup do profesního života.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí zvítězili na juniorském maratonu v Liberci a postupují do finále
Obrazem: Velký pátek v ZOO Liberec 2019
Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém
Pokáčovo jarní turné bude plné Lásky. V květnu zavítá do Semil

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
19.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT