Projekt turnovské Žižkovky zvítězil v celostátní soutěži Náš svět

13.05.2017 22:21:36 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Projekt turnovské Žižkovky zvítězil v celostátní soutěži Náš svět

Národní soutěž dětského literárního projevu Náš svět patří k 14 soutěžím vyhlašovaným MŠMT a garantovaným jedním z oddělení NIDV - Talentcentrem. Do 44. ročníku této soutěže bylo zasláno 221 prací, oceněno bylo celkem 24 prací a jako nejlepší byl jmenován projekt Mosty, můstky, voda, voděnka ZŠ Žižkova Turnov.

„Velice nás těší, že mezi čtyřmi oceněnými pracemi IV. kategorie je i naše kniha Mosty, můstky, voda, voděnka. Jsme hrdi i na ústní dodatek poroty při předávání cen, že naše práce byla z oceněných kolektivních prací nejlepší," uvedlaučitelka českého jazyka z turnovské ZŠ Žižkova Jana Kepková.

Kniha turnovských žáků vznikala od dubna 2016 až do jara 2017. Literární a výtvarné práce zde má více než 200 žáků. Mnoho dalších se podílelo na uspořádání celé knihy a na jejím převedení do digitální podoby. „Desítky a desítky hodin strávili naši žáci i namlouváním všech prací. Vznikla tak nejen tištěná podoba, ale i prezentace se zvukovými nahrávkami. Celkový čas všech zúčastněných odvedený v projektu vyjádřený v hodinách se bude možná blížit čtyřmístnému číslu," doplnila Kepková.

V pátek 12. května 2017 osm zástupců tvůrců knihy na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy v Praze na Výstavišti v Holešovicích v Průmyslovém paláci osobně převzalo cenu. „Děkujeme všem žákům a pedagogům, kteří se na projektu podíleli," dodala Jana Kepková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská Žižkovka zjistila, že modrá je dobrá
Dramaťáci ze Žižkovky i letos vystoupili na akci Český ráj dětem
Žáci ze Žižkovky spolupracují s turnovskými rodáky v Praze
Velká radost na Žižkovce po krajském kole recitační soutěže
Úspěšný projekt Den napříč školou na Žižkovce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT