Projektové práce na cyklostezce Greenway Jizera pokračují

12.12.2017 08:07:15 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Projektové práce na cyklostezce Greenway Jizera pokračují

V roce 2013 byla dokončena stavba cyklostezky Greenway Jizera v úseku Turnov - Rakousy - Malá Skála - Líšný díky evropským financím a především zásluhou Sdružení Český ráj, z.s., který projekt administroval.

„Na jaře 2016 se ujalo Město Turnov řízení projektových prací Greenway Jizera v úseku Turnov - Svijany. Oslovilo obce, přes které vede pokračování a to i ve variantách. Východiskem další trasy byla již existující studie. Po jednáních s obcemi Modřišice, Přepeře, Příšovice, Svijany byla uzavřena na jaře 2016 Partnerská smlouva, následně rozšířená v únoru 2017 ještě o Obec Všeň. Kromě jiného vymezuje také finanční podíl obcí na realizaci jednotlivých fází úseku. V roce 2016 se podařilo Městu Turnov na tento úsek získat dotaci z Libereckého kraje na projektovou dokumentaci pro územní řízení. Výše finančního příspěvku může tvořit maximálně 29,47% celkových nákladů," upřesnila za odbor rozvoje města Městského úřadu Turnov Eva Krsková.

Celý rok 2016 probíhala jednání za účasti zainteresovaných obcí s cílem zjistit reálnou trasu. Na jaře 2017 byl vysoutěžen zhotovitel NÝDRLE - projektová kancelář, spol. s r.o. za cenu 538 450 Kč vč. DPH. Projektová dokumentace pro územní řízení byla v listopadu 2017 dokončena a nyní probíhají inženýrské práce pro zajištění vydání územního rozhodnutí. V souvislosti s rekonstrukcí silnice II/610 byla také vyprojektována cyklostezka mezi obcemi Přepeře a Příšovice, která představuje jednu z větví Greenway Jizera a kterou si zajišťovala obec Příšovice ve spolupráci s Přepeřemi.

„Liberecký kraj má zájem, aby se budovaly strategické směry cyklodopravy Libereckého kraje jako je Gree-nway Jizera, Cyklotrasa Odra Nisa nebo Zelená cyklomagistrála Ploučnice, a proto vyhlašuje poslední roky dotační programy. Jakmile bude získáno územní rozhodnutí, bude snaha pokračovat v projektování dalšího stupně a získat opět finanční příspěvek," doplnila Krsková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Niva Jizery přilákala do Turnova mladé architekty
Kraj podporuje cyklodopravu, letos do ní investuje 11,8 milionu
Podél řeky za přírodou a historií s Greenway Jizera
Město Semily připravuje žádost na projekt Bítouchovské lávky
Projekt Greenway Jizera pokračuje i v roce 2017

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT