Prosinec a leden v semilském kině Jitřenka

14.12.2010 10:49:21 | Autor: Ondřej Šír a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Prosinec a leden v semilském kině Jitřenka

Přinášíme vám prosincový a část lednového programu Kina Jitřenka v Semilech.

PREMIÉRY

Letopisy Narnie: Plavba jitřního poutníka
9.12. v 16.30, 10.12-12.12. ve 13.30, 16.30 a 20.00, od 13.12. do 22.12. denně v 16.30

Edmund a Lucinka, dvě nejmladší z dětí Pevensieových tráví prázdniny u svých příbuzných společně se svým nesnesitelným bratrancem Eustacem. Často tu vzpomínají na Narnii a na dobrodužství, které tam zažili, když jednoho dne z ničeho nic ožije obraz lodi, který visí v Lucinčině pokoji a oni se skrz něj dostávají zpátky do Narnie. Bohužel i s bratrancem Eustacem...

Rodinka
16.-19.12. ve 20.00

Stejně jako kdysi, i dnes je centrem dění RODINKY hala a kuchyně, kde se scházejí a řeší s humorem sobě vlastním všechny trable a legrační i vážnější kolize, prožívají krásné rodinné chvíle... Nebo, a to je novinka, scházejí se v zimní zahradě, kterou Zdeněk přetvořil na „tropy". Pěstuje zde orchideje, které by mu záviděl i slavný detektiv Nero Wolf.  Rodinné porady v tropech mají většinou tak trochu tajnůstkářský ráz. Právě tady rodinná rada řeší třeba problém: Jak se zbavit hodné, ale příliš zvědavé sousedky? Budou to tedy opět setkání, která nabídnou chvíle nabité pozitivní energií a rodinnou pohodou.

Megamysl 3D
27.-29.12. v 17.30, 29.12. navíc v 10.00 a 15.30

Moc často se nestává, aby se hlavním hrdinou rodinného filmu stal padouch. Studio DreamWorks Animation to naposledy zkusilo se Shrekem a skončilo to hned čtyřmi díly a jednou z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob. Po zelené teď na DreamWorks semaforu naskočila modrá, jinak barva kůže nového gaunera, Megamysla, který si má získat srdce diváků, vlastní zlé povaze navzdory.

Tacho
27.a 28.12. v 15.30 a 20.00

Pro velký zájem přidaná představení v 15.30 oproti programu.
TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie.

DĚTSKÉ FILMY

Pokračují v lednu 2011- vstupné pouze 40 Kč

Čarodějův učeň
9.1.2011 v 15.30 a 17.30

Balthazar Blake (Nicolas Cage) je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar na to ale sám nestačí a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně.

Planeta 51
16.1. 2011 v 15.30 a 17.30

Zelení obyvatelé Planety 51 žijí spokojeným životem v útulných domcích na předměstí, vychovávají děti, venčí psíky... Poklidnou idylku ruší jen strach z mimozemské invaze. Jejich obavy se jednoho dne naplní... Astronaut NASA, kapitán Charles „Chuck" Baker, přistane s vesmírnou lodí spousty světelných let od domova. Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám.

Pojďte, pane, budeme si hrát 2
23. 1. v 15.30

Legendární medvědi, kteří se potkali u Kolína, ožívají v dalších epizodách.

FILMOVÝ KLUB

od února ve dvou cyklech.

Cyklus: Hrdina moderní doby

Smlouva s vrahem
9.12. od 19.00

Jeden z nejsvébytnějších evropských filmařů posledního čtvrtstoletí Aki Kaurismäki proslul jako tvůrce minimalistických příběhů, v nichž se absurdní tragikomedie prolíná se seversky zasmušilými a sociálně laděnými (melo)dramaty. Lakonickou hříčku Smlouva s vrahem, kterou režisér natočil v Londýně v angličtině, lze vnímat jako jistý protipól k předchozímu znamenitému, chvílemi ale až mrazivě bezútěšnému dramatu Děvče ze sirkárny, vzniklému v témže roce. Její humor těží především z využívání klišé klasických gangsterských filmů a osudových romancí.

Vánoční příběh
14.12. od 19.00

„Trochu násilnický a trochu rozverný příběh" vyprávějící o jedné rodině a jedné transplantaci. Do severofrancouzského Roubaix k rodičům na návštěvu přijíždějí jejich již dospělé děti, aby zde společně se svými rodinami oslavily vánoční svátky. Pod vlivem matčiny nemoci, spojené s hledáním vhodného dárce kostní dřeně,ožívají vzájemné ambivalence, rodinná tajemství i tragédie. Pozvolna plynoucí snímek s vtipnými dialogy a nápaditou formou vyprávění odkazuje k slavným filmovým dílům i předním evropským myslitelům, jež hojně cituje.

Cyklus: Okrajové žánry českého filmu - Dokumentární a animovaný film

Tento nový cyklus zahajuje v únoru filmem Katka Heleny Třeštíkové.

Od 4.2.2011 startuje v Semilech také putovní přehlídka Projekt 100 2011.

ZVLÁŠTNÍ UVEDENÍ

Silvestr s Formanem

Konkurs
30.12. v 19.00

Na celostátní přehlídku dechových orchestrů II. Kmochův Kolín se vedle dalších chys-
tají i dvě místní kapely. Ta, která nese Kmochovo jméno a Orchestr místních požárníků. 

Černý Petr
30.12. ve 21.30

Šestnáctiletý učeň Petr nastupuje na praxi do samoobsluhy. Vedoucí obchodu, jediný
muž mezi samými ženami, vyjukaného mladíka pověří prvním úkolem. Má se pohybovat
po prodejně a chytat případné zloděje...

Studentský večer s hosty

28.1.2011 od 19.00

Večer se studenty filmových škol z celé české republiky. Tématem večera bude diskuze nad možnostmi tvorby mladých filmařů, diváci budou hodnotit nejlepší film.

Rezervace vstupenek

Vstupenky je možné rezervovat si na www.kinosemily.cz
Rezervované vstupenky si diváci musí vyzvednout v pokladně kina minimálně půl hodiny před začátkem představení, poté se vrací do volného prodeje
Rezervované vstupenky je možné zakoupit v pokladně kina kdykoliv v otevírací době pokladny kina. Pokladna kina je otevřena hodinu před každým představením.
Předprodej vstupenek v informačním centru v Semilech a v KC Golf začne pravděpodobně na začátku října.
Z důvodu vysoké návštěvnosti se od prosince 2010 modernizuje prodejní systém. Z tohoto důvodu se v minulých dnech pozastavil předprodej. Předprodej byl obnoven v pátek 10.12.2010.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA
V Turnově vlály 28. května městské vlajky. Bylo 30 let od odchodu vojsk

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT