Proti dvěma libereckým týmům získali florbalisté Semil bod za remízu

26.02.2015 22:29:21 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Na dalším letošním turnaji Liberecké ligy mužů získali florbalisté SCC SKP Semily proti dvěma libereckým týmům bod za remízu. V prvním zápase byl nakonec lepší vedoucí tým tabulky Panthers Liberec a ve druhém se rozdělili Semiláci o bod s FBC Liberec C po výsledku 8:8.

V tabulce patří semilskému týmu sedmá příčka, dalším turnajem pokračuje Liberecká liga 15. března v Turnově.

FBC Panthers Liberec B - SCC SKP Semily 7:4 (1:1, 3:3, 3:0)

Od začátku nedělního utkání se hrálo ve svižném tempu, kdy jedna akce střídala druhou. Přesto padl první gól až v 11. minutě, kdy domácí dokázali potrestat vyloučení Činovce. Na konci 12. minuty bylo vyrovnáno, když se dokázal prosadit Miksánek.

Druhá část již byla na góly mnohem bohatší. Obraz hry se neměnil, hra se přelévala z jedné strany na druhou a o zakončení nouze nebyla. Celkem padlo šest branek, po třech na obou stranách. Na straně Semil však zůstala spousta šancí nevyužita. Úplně prázdnou branku netrefil Kunst. A když hráči SCC pohrdli i brejkem tři na jednoho, zůstal stav vyrovnaný, i protože neudrželi koncentraci až do konce a soupeři dovolili vyrovnat 13 vteřin před sirénou po školácké chybě, kdy nepostavili zeď při trestném úderu soupeře.

Závěrečná část nezačala nejlépe, protože již ve 2. minutě pustili Semilští soupeře do vedení. I když měli šance na vyrovnání, tak se jim už vyrovnat nepodařilo. Poslední branku dostali do prázdné branky při power-play.

„Bojovnost a nasazení bohužel utkání nevyhrává. Opět rozhodla naše bídná koncovka a školácké chyby v obranné hře," takto zhodnotil utkání trenér mužstva Jan Šimon.

Branky Semil: 12. T. Miksánek (T. Sábl), 24. A. Hypšman (M. Kunst), 28. J. Vocelka (Š. Heřman), 30. D. Činovec (M.Cerman). Vyloučení: 1:2 (D. Činovec, T. Miksánek). Sestava Semil: Š. Heřman - J. Vocelka, L. Jech, L. Kobrle, T. Sábl - M. Kunst, T. Miksánek, A. Hypšman, M. Zeman, D. Činovec, M. Cerman, J. Roztočil. Náhradník: J. Diviš.

SCC SKP Semily - FBC Liberec C 8:8 (1:3, 5:3, 2:2)

Po více než čtyřhodinové pauze mezi zápasy se Semiláci rozjížděli velmi pozvolna. Soupeř dobře kombinoval a držel míček na svých holích. Navíc svým pohybem dělal nemalé problémy při bránění. Výsledkem tak byly tři míčky v semilské síti, oproti jedinému, který skončil za zády libereckého brankáře.

Začátek prostřední části opět našel Semiláky ještě v nedbalkách, když dostali čtvrtý gól. Od tohoto momentu ale zapnuli na vyšší obrátky a výborným pohybem a nasazením hráčům soupeře hru velmi znepříjemnili. Během dvou minut se podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Pak bohužel nedokázali ubránit nejlepšího hráče hostí, který opět upravil na rozdíl dvou branek pro Liberec. Závěr třetiny přinesl lehčí přestřelku, a výsledkem byl stav 6:6.

Poslední třetina stála semilské hráče hodně sil a velmi bolela, ale jenom maximální nasazení mohlo uspět proti hře hostujícího týmu. Dvakrát se Semilští dostali do vedení o jeden gól, ale až do konce to bohužel dotáhnout nedokázali. Úplný závěr nabídl drama, když hosté vyrovnávali na začátku poslední minuty a poté ještě neudržel nervy na uzdě Cerman, který se nechal zbytečně vyloučit. Takže posledních 30 vteřin hrály Semily oslabení. Naštěstí se jim ho podařilo ubránit a získaly zasloužený bod.

„Před zápasem bychom bod brali všemi deseti, po zápase je to lehké zklamání. Kluky musím pochválit za výborné nasazení a bojovnost v obou zápasech," stručně uvedl trenér Semil Jan Šimon.

Branky: 7. T. Miksánek, 19. J. Vocelka (A. Hypšman), 21. M. Cerman (T. Miksánek), 23. J. Roztočil (M. Cerman), 28. L. Jech (J. Vocelka), 29. T. Miksánek (A. Hypšman), 33. M. Zeman (L. Jech), 37. A. Hypšman (M. Zeman). Vyloučení: 2:2 (D.Činovec, M. Cerman)

Sestava Semil: J. Diviš - L. Jech, J. Vocelka, L. Kobrle, T. Sábl - J. Roztočil, T. Miksánek, A. Hypšman, M. Zeman, D. Činovec, M. Cerman. Náhradník: Š. Heřman.