Proti pražským soupeřům získali turnovští volejbalisté jednu výhru

06.10.2014 11:11:52 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci třetího kola 1. ligy zavítali turnovští volejbalisté v pátek do hlavního města na palubovku ČZU B, s nímž utrpěli první letošní porážku. V sobotu čekal turnovské hráče opět výlet do Prahy na palubovku loňského vítěze soutěže MFF Praha, kterého dokázali po pětisetovém boji porazit.

ČZU Praha B - TJ Zikuda Turnov 3:1 (20, 22, -17, 28)

Domácí nastoupili posíleni o hráče extraligového áčka a především smečař Marel byl jednoznačnou hvězdou zápasu. Ve velké většině případů útočil přes turnovský blok a bylo velmi těžké postavit proti němu účinnou obranu. Jak v prvním, tak i ve druhém setu se dařilo hostům držet s domácími krok vždy jen do poloviny setu, kdy si vždy domácí hráči vypracovali dvou až tříbodový náskok, a ten přetavili v zisk setu. Od třetího setu však hosté zlepšili podání a podařilo se jim hráče ČZU dostat pod tlak a celkem jednoznačně tento set získat. I ve čtvrté sadě byli lepší Turnovští, ale jen do stavu 16:12, kdy se přestalo dařit na příjmu i v útoku a domácí otočili na 17:20. Turnováci dokázali ještě zabrat a měli na ruce dokonce setbol, zkušenější domácí se však dokázali ubránit a set nakonec získali stejně jako celé utkání. Turnovští tak letos odešli poprvé poraženi.

Sestava TJ Turnov: Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák (Libero -  Hýbl). Střídali: Peníška, Novák, Kovář, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

MFF Praha - TJ Zikuda Turnov 2:3 (-22, -22, 20, 26, -8)

Domácí od úvodu výborně a tvrdě podávali, což však Turnovští dobrým příjmem eliminovali a po vyrovnaném úvodu se dostali do mírného vedení, které dotáhli až k zisku první sady. Matici i nadále skvěle podávali a jelikož hostům odešel příjem, bylo tu manko 3:8 a 5:10. Hosté se však nevzdali, postupně ztrátu smazali a koncovku zařídil skvělými zákroky Šén. Domácí však bojovali dál a zatímco se hosté stále trápili na příjmu a následně i v útoku, třetí set se  stal kořistí MFF. Čtvrtý set byl velkou bitvou, ani jeden ze soupeřů nedokázal odskočit do trháku, a tak se rozhodovalo v koncovce. Při mečbolu turnovských hráčů přišla velká chyba rozhodčího, kdy nenašel odvahu utkání ukončit při jednoznačně nečisté hře domácího nahrávače a následně hosté set ztratili. Rozhodovalo se tak v pátém setu, do kterého vstoupili hosté zdravě namotivováni a o vítězi nebylo v podstatě pochyb už při změně stran (8:2, 13:3). Po více jak dvou hodinách tak hosté slavili vítězství a další dva body putují do Turnova.

Sestava TJ Turnov: Novák, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák (Libero - Hýbl). Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

V příštím kole zajíždí Turnováci v sobotu 11. 10. 2014 do Nymburka k utkání s reprezentací ČR kadetů (17.00). Následující dva víkendy pak nastoupí v domácím prostředí, nejprve přivítají v domácí hale 17. 10. 2014 EGE České Budějovice (19.30) a 18. 10. 2014 tým Sokola Dobřichovice (17.00).

Další výsledky 3. kola: České Budějovice - Staré Město 3:1 (-26, 22, 20, 23), Dobřichovice - Brno B 3:0 (23, 23, 20), Hradec Králové - Kladno 1:3 (-22, 21, -18, -20) , ČZU Praha C - Choceň 3:2 (23, 20, -26, -21, 16), MFF Praha - Nymburk 0:3 (-22, -26, -22).

4. kolo: České Budějovice - Brno B 2:3 (-20, 18, -23, 16, -11), Dobřichovice - Staré Město 3:1 (20, 24, -18, 18), Hradec Králové - ČZU Praha C 1:3 (-21, -16, 18, -19), Choceň - Kladno 3:0 (16, 20, 14), ČZU Praha B - Nymburk 1:3 (23, -21, -27, -14).