Provoz na silnici u Karlovic narušila nehoda skútru s osobním autem

24.10.2017 11:52:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Provoz na silnici u Karlovic narušila nehoda skútru s osobním autem

Aktualizováno: Nehoda motocyklu s osobním automobilem narušila úterní ranní provoz na komunikaci I/35 u obce Karlovice na Turnovsku ve směru na Jičín. Zranění utrpěl řidič skútru i další lidé.

„Na krajské operační a informační středisko HZS byl před šestou hodinou ranní nahlášen střet osobního vozu s motocyklem typu skútr. Po příjezdu na místo nehody poskytli hasiči ihned první předlékařskou pomoc zraněnému motocyklistovi, zajistili mu tepelný komfort a až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby se snažili zabránit zhoršení jeho zdravotního stavu a předejít rozvoji šoku. Další zasahující jednotky mezitím provedly protipožární opatření na obou havarovaných strojích, usměrňovaly dopravu na frekventované komunikaci a pomohly záchranářům s transportem zraněných do sanitky, která je převezla do nemocnice," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Komunikaci bylo nutné po dobu zásahu a vyšetřování příčin nehody zcela uzavřít. Omezení provozu trvalo 45 minut. Poté byla doprava v tomto úseku silnice I/35 řízena kyvadlově. „Jelikož se havarovaný vůz nacházel mimo vozovku, byl ze stanice Semily povolán vyprošťovací automobil. Hasiči dostali vůz pomocí navijáku cisterny opět na silnici, kde byl odstaven tak, aby nebránil provozu. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Turnov a ze stanice Semily společně s dobrovolnými hasiči z Turnova," dodala mluvčí hasičů.

Nehoda skútru s osobním autem u Karlovic-Sedmihorek<br />Autor: HZS Libereckého kraje Řidič octavie potom tvrdil, že motorkáře neviděl. Ačkoliv o jeho vině na této vážné a zbytečné nehodě není pochyb, je dobré si připomenout, jak je důležité být na silnici viděn. To platí pro všechny účastníky silničního provozu, motorkáře nevyjímaje. 

Odborníci na bezpečnost silničního provozu motocyklistům radí, aby opustili tradiční tmavé barvy a začali se oblékat do světlých, pestrých barev. Na motocyklovém oblečení jsou samozřejmě nejideálnější reflexní barvy nebo alespoň reflexní prvky. Ty dopravní policisté v Libereckém kraji ve spolupráci s regionálním zástupcem Besipu rozdávají motorkářům zdarma při dopravně bezpečnostních akcích.

„Důvodem je snaha o posílení bezpečnosti motorkářů v silničním provozu. Zatímco například modrou barvu registruje řidič motorového vozidla teprve ze vzdálenosti 18 metrů, na reflexní barvu reaguje už ze vzdálenosti 200 metrů. Přitom při rychlosti 100 km v hodině je brzdná dráha motorového vozidla 80 metrů. Reflexní doplňky pro motorkáře jsou ke koupi v každé prodejně s potřebami pro motocyklisty, a to v nejrůznějších variantách jako doplňky, které se dají umístit jak na bundu nebo kalhoty, tak na boty nebo na přilbu," dodala tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští hasiči postupně vybavují svou jednotku
V Libereckém kraji je v roce 2017 už 18 obětí dopravních nehod
Liberecký kraj zasáhl silný vítr, zasahují energetici i hasiči

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace

Na ZŠ Skálova Turnov se budou připravovat k obraně státu

Ve středu 22. ledna se od 8.45 do 12.30 hodin na ZŠ Skálova, Turnov, Skálova 600, uskuteční projekt Ministerstva obrany na podporu vzdělávání Příprava občanů k obraně státu (POKOS). Akci organizuje odbor komunikace MO ve spolupráci s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany. Žáci se v rámci programu dozvědí informace o AČR, čeká je přednáška o zahraničních misích a v praktických ukázkách si vyzkouší, jak poskytovat první pomoc nebo co dělat při úniku chemických látek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
Do Krkonoš se sjeli kynologové z celé republiky
Pod novou taktovkou opět bodový zisk pro turnovské volejbalisty
Finanční úřady rozšířily úřední hodiny pro podání daňového přiznání
Krkonošští starostové apelují ke změně návrhu stavebního zákona

Nejčtenější články

19.01.: Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT