Prvňáčci dostanou od Libereckého kraje oblíbené kufříky

02.09.2017 13:56:33 | Autor: Marie Šimice, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj,Pojizeří

Prvňáčci dostanou od Libereckého kraje oblíbené kufříky

Reflexní vesta, plastová lahev na pití a mnoho drobností, které se prvňákům budou hodit. To je náplň speciálního kufříku, který bude malým školáčkům v Libereckém kraji rozdán první den školy v rámci akce Bezpečně! Do školy i do přírody. Liberecký kraj si takových kufříků ve spolupráci s dalšími partnery pro letošní rok připravil 6 tisíc kusů.

Pro většinu žáků byly letošní prázdniny o něco delší. Mnozí se vrátí do školních lavic až 4. září a patří mezi ně i děti, které přijdou do školní třídy vůbec poprvé.

„Vstup do školy je pro všechny žáky významným dnem. Dvakrát více to ale platí pro prvňáčky, kterým začíná zcela nová etapa života. Liberecký kraj jim chce tento vstup zpříjemnit i usnadnit a proto letos opět dostanou na uvítanou, speciální kufřík," přiblížil Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Kufříky v rámci akce Bezpečně! Do školy a do přírody, mají školáčky zábavnou formou především poučit jak se chovat v dopravním provozu. Obsahují proto hlavně bezpečnostní reflexní prvky, včetně vesty a na bezpečnost zaměřené časopisy. Školáčci v kufřících také najdou například, interaktivní stavebnici, lahev na pití, různé cukrovinky, poukázky, vstupenky nebo slevové kupony. Jilemničtí prvňáčci se mohou těšit, že kufříky dostanou přímo od hejtmana. Ostatním je rozdají jejich nové paní učitelky.

Celkové náklady projektu, do kterého se Liberecký kraj zapojil v letošním roce již potřetí, dosahují výše 1,5 mil. Kč. Díky podpoře dalších 23 partnerů se Liberecký kraj podílel na projektu částkou 540 tis. Kč. Patří mezi ně společnost Preciosa, Gordic, Vojenské lesy a statky České republiky, FCC Environment, Grupo Antolin Turnov, KSM Castings, Webasto, BESIP, Silnice LK, IQ Landia, FC Slovan Liberec, Siko, Bílí Tygři Liberec, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, Krajské ředitelství Policie Libereckého kraje - Policie České republiky, Inteva, České dráhy, Mirakulum, Mocca Liberec, ZOO Liberec, ARaymond, Valbek a společnost DENSO.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školní rok je 4. září zpět i s novými žáky turnovských základních škol
Prázdniny končí, začíná školní rok

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kapitán FK Tomáš Hübschman: I hráči chtějí klubu pomoct

V aktuální "koronavirové situaci", kdy není možné hrát sportovní zápasy, se jablonečtí hráči dohodli na dočasném snížení platů s majitelem klubu FK Jablonec Miroslavem Peltou. Nejen to prozrazuje v rozhovoru kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. Rozhovor čtěte na Našem Jablonecku

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Město Semily renovovalo náhrobek vynálezce Fr. Adama Petřiny
Ministerstvo průmyslu podpoří podnikatele a spouští program COVID II
V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
Děti na Liberecku pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz
Podpořte vaším hlasem kulturní památku hrad Valdštejn

Nejčtenější články

29.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 68, přímo v Turnově pět
27.03.: V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob
30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT