První bilance rozsáhlého požáru v Turnově: Zasahovalo přes 200 hasičů

04.12.2015 13:34:12 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

První bilance rozsáhlého požáru v Turnově: Zasahovalo přes 200 hasičů

Aktualizace: V areálu firmy Agba v Turnově-Vesecko pokračovaly i během čtvrtečního večera hasební práce na rozsáhlém požáru. Intenzita hoření se postupně snížila, a proto hasiči redukovali počty jednotek. Aktuálně v pátek v poledne na místě zasahuje 10 jednotek, z toho 5 profesionálních a 5 dobrovolných.

„K události byl i dnes povolán statik a aktuálně hasičům doporučil možná místa pro vstupy do objektu. Hasiči od rána rozebírají a dohašují skrytá ohniska pod zřícenou střešní konstrukcí, ze zadní strany traktu rozebírají plochou střechu, kam se včera nedostali. Při práci používají rozbrušovací agregáty, motorové pily, trhací háky a další nástroje. Pokud půjde vše bez komplikací, dnes večer by mohl být požár zcela zlikvidován," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Událost si vyžádala nakonec dva lidské životy. Druhá osoba podlehla těžkým zraněním v nemocnici, nešlo tedy o oběť, kterou by hasiči našli na požářišti během zásahu. „Při požáru byli zraněni tři lidé a jedna osoba byla pohřešovaná. Po poledni bylo nalezeno tělo pohřešované osoby, kdy by příčinu její smrti měla určit nařízena soudní pitva. V rámci tohoto případu probíhá intenzivní šetření a ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

V exponovaných chvílích během pátečního dne na místě najednou zasahovalo 150 hasičů, celkem se u události vystřídalo přes 200 hasičů. Někteří ze zasahujících utrpěli lehká zranění, včera byli zraněni tři dobrovolní hasiči, v průběhu večera další dva a v pátek byl zraněn i jeden z profesionálních hasičů. Celkem tedy došlo k šesti lehkým zraněním typu zanesení nečistot do očí nebo naraženin.

„Hasiči byli vždy ošetřeni na místě, nebyli odvezeni Zdravotnickou záchrannou službou. Během zásahu došlo ke škodám na majetku Hasičského záchranného sboru, a to zvláště rozříznutí hadic od střepů, které na místě po explozích zůstaly," doplnila Štrauchová.

Aktualizace 4. 12. 2015 18.30:

Likvidace následků rozsáhlého požáru v průmyslovém areálu v Turnově<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Zdenka Štrauchová Přes celé odpoledne jednotky prováděly rozebírání a dohašování ohnisek. Kolem 17. hodiny se začaly vracet na základny. „Do sobotního  rána na místě zůstane pouze místní dobrovolná jednotka na trvalý dohled, dalších 24 hodin pak bude mít dohled občasný. Zatím nebylo možné vyhlásit úplnou likvidaci požáru, neboť v nestabilní části se stále nachází místo, kam se hasiči nemohli dostat z důvodu narušení stavebních konstrukcí. Tato část se nechá kontrolovaně vyhořet," upřesnila mluvčí hasičů.

Aby hasiči mohli zajistit bezpečný prostor pro vyšetřování, požádali prostřednictvím operačního a informačního střediska MV-generálního ředitelství HZS ČR o zajištění řešení stabilizace jednoho úseku v objektu. „Během odpoledne se na místo dostavili členové speciálního záchranného týmu USAR (zkratka názvu Urban Search and Rescue). Přes víkend jeho členové připraví materiál a v pondělí bude za účasti vyšetřovatelů z řad Hasičského záchranného sboru  a Policie České republiky prováděná stabilizace," dodala Zdenka Štrauchová.

Celkem se u hašení požáru v průmyslovém objektu v Turnově vystřídalo 46 jednotek hasičů. „Policisté společně se strážníky Městské policie Turnov střeží nepřetržitě od čtvrtka ohněm zničený objekt. K objasnění požáru byl zřízen speciální pracovní tým ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," doplnil policejní mluvčí Kmínek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Hasiči likvidují rozsáhlý požár v průmyslové zóně v Turnově
Na Vesecku v Turnově vybuchl plyn, z areálu stoupá černý kouř

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Únorový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
13.02.: Návrat SDH Semily I aneb ples po sedmi letech
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT