První den roku 2020 z pohledu hasičů

02.01.2020 13:39:58 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

První den roku 2020 z pohledu hasičů

Ruce v mixéru, požár zimní zahrady, dopravní nehody. To byl první den nového roku pro hasiče v Libereckém kraji, kteří vyjeli celkem k 19 událostem napříč celým krajem.

Jednotky v Liberci vyjely například mimo jiné k požáru stromu v Pavlovicích. Strom se nakonec podařilo uhasit před příjezdem hasičů, kteří ale i přesto pomocí termokamery místo události zkontrolovali.

V České Lípě vyjížděli hasiči k požáru zimní zahrady u rodinného domu v Holanech. „Událost byla hasičům ohlášena krátce před čtrnáctou hodinou. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z České Lípy, JSDHO Česká Lípa a Holany. Lokalizovat požár se podařilo před příjezdem hasičů, kteří však poté museli dohasit skrytá ohniska. Příčina této události je v tuto chvíli v šetření. Požárem však bylo zničeno vybavení zimní zahrady a poškozena byla celá veranda vč. plastových oken přilehlého rodinného domu. Škodu odhadli vyšetřovatelé na 100 tisíc Kč," shrnula tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Dopravní nehoda Liberec - Rynoltice<br />Autor: HZS Libereckého kraje První den v roce se neobešel ani bez dopravních nehod. Nejzávažnější byla na Krajské operační a informační středisko ohlášena ve 14.23. „Jednalo se o střet tří osobních automobilů v Liberci v Rynolticích ve směru na Nový Bor. Vyproštění osob z vozidel nebylo nutné, všechny osoby se nacházely při příjezdu hasičů mimo vozidla. Vlivem dopravní nehody se zranily dvě osoby, které si k ošetření převzala Zdravotní záchranná služba. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, jelikož vlivem dopravní nehody došlo k uniku provozních kapalin. U této události zasahovaly jednotky ze stanice Jablonné v Podještědí a dobrovolné jednotky z Hrádku nad Nisou," upřesnila Hložková.

Liberečtí hasiči vyprošťovali v závěru dne také ruku z mixeru. „Oznámení přišlo krátce před osmou hodinou večerní. Po příjezdu hasičů na místo zjistili, že má žena zamotané prsty v ručním mixéru, které nešly vyprostit. Na vyproštění ruky museli hasiči použít ruční pumpu a malý střihač, kterým přestříhli hřídel mixéru, aby ženu vysvobodili. Zraněnou ženu poté předali k ošetření zdravotníkům," dodala mluvčí krajských hasičů.

Hasiči řešili také mimo jiné i požáry odpadů a kontejnerů spojené se silvestrovskými a po silvestrovskými oslavami.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté
Zapálená svíčka na balkoně způsobila požár v lomnickém paneláku
Anonym hrozil bombou ve vrchlabské bance
Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Meteorologové varují v noci z neděle na pondělí před větším mrazem
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Ani zima se sněhem nezastavila práce na stavbě ZŠ v Mašově
Řopíky v lesích pod Štěpánkou připomínají pohnuté září roku 1938
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT