První dítě roku 2020 v Libereckém kraji je Kristián, holčičkou Kateřina

07.01.2020 14:47:59 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

První dítě roku 2020 v Libereckém kraji je Kristián, holčičkou Kateřina

První dítě v Libereckém kraji roku 2020 se narodilo v České Lípě. Malý Kristián přišel na svět na Nový rok v 10.47. První holčičkou v kraji je Kateřina, která se narodila na Nový rok ve 12.46 v jilemnické nemocnici.

Kristián i jeho maminka Kateřina ze Starých Křečan jsou zdraví a v pořádku. Chlapeček váží 2310 gramů a měří 44 centimetrů. Hejtman Martin Půta a starostka města Česká Lípa Jitka Volfová oběma 2. ledna popřáli hodně zdraví, štěstí a sil.

„Rád bych popřál chlapečkovi i mamince všechno nejlepší do života, hodně štěstí a zdraví, a to jednak jménem Libereckého kraje, tak zejména osobně," uvedl hejtman Martin Půta.

Stejně jako loni dostanou první chlapec a také holčička narození v daném roce v Libereckém kraji od hejtmana Martina Půty pamětní zlatý dukát. Dále pak maminka obdrží šek na 5000 korun a balíček kosmetiky pro miminko.

Malá Kateřina v jilemnické nemocnici s rodiči a hosty<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje První narozenou holčičkou v Libereckém kraji je malá Kateřina. Přišla na svět 1. ledna ve 12.46 v jilemnické nemocnici, měří 46 centimetrů a váží 2,57 kilogramu. Mamince a otci popřál 3. ledna v jilemnické nemocnici hodně sil a zdraví i hejtman Martin Půta, starosta Vladimír Richter a ředitel Jiří Kalenský.

Stejně jako maminka Kristiána obdržela rodička drobné slečny Kateřiny z rukou hejtmana pamětní dukát, šek na 5000 korun a balíček kosmetiky pro miminko. Společnost DryLock dále věnuje novorozeňatům, prvnímu chlapci i první holčičce v kraji, symbolických 2020 plenek.

Prvním miminkem v jablonecké porodnici v roce 2020 se stal Teodor Dlouhý, váží 3,575 kg, měří 51 cm, a narozen byl 1. ledna ve 14.23. Rodiče jsou ze Stráže nad Nisou - Alena Dlouhá Miklóšová a Jiří Dlouhý. Podrobnosti o tomto miminku v článku zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prvním občánkem Turnova roku 2019 je Jakub
V turnovském babyboxu našli holčičku. Dostala jméno Světlana
Prvním občánkem Turnova 2018 je malá Gita. Od města dostala dárek
První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
Prvním miminkem v kraji Luisa v Jilemnici, následoval Oliver v Jablonci
Prvními miminky roku 2016 v kraji jsou dívka Dominika a chlapec Lukáš

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT