První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

05.01.2018 20:01:49 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

Začátek roku 2018 připadl na pondělí, které rozjasnil již desátý ročník ohňostroje pořádaného Městem Turnov v prostoru centrálního parkoviště Na Lukách. S nadprůměrnými teplotami se sešly stovky návštěvníků, mezi kterými byli kromě obyvatel Turnova i lidé z širokého okolí.

Na začátek přítomné potěšila živá hudba v podání Duo BigBand s hostem Ondřejem Švingalem. Z pódia, které i v letošním roce zapůjčila firma Dovosstrans, pronesl novoroční přání starosta města Tomáš Hocke.

Bohužel i v letošním roce se ohňostroj neobešel bez lampionů štěstí. Ačkoli po opakovaných stížnostech na bezpečnost ze strany okolních firem i vlastníků pozemků neprobíhal na akci prodej papírových lampionů štěstí, tak si je návštěvníci sami přinesli. V průběhu akce se tak i přes výzvy pořadatele pouštěly lampiony v prostoru centrálního parkoviště, které ohrožovaly odpaliště ohňostroje, prodávající stánkaře, přilehlé zaparkované vozy, ale hlavně přítomné návštěvníky.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2018<br />Autor: Anna Šupíková Novoroční ohňostroj je tradičně spojen s výtvarnou soutěží. Děti za svůj obrázek s vánoční tematikou obdržely malou sladkou odměnu. Všechna výtvarná díla jsou v současnosti umístěna na turnovské radnici.

Se sedmnáctou hodinou byl po společném odpočítávání odpálen ohňostroj, který připravoval Zdeněk Pohl. Všichni přítomní nadšeně sledovali velkolepou show, která by se neobešla bez sponzorských darů místních společností, které přispěly nemalými částkami.

„Děkujeme sponzorům a partnerům akce: BusLine, a. s., Pivovar Svijany, a. s., Final obaly, Trevos, a. s., Crytur, s. r. o., Grupo Antolin, s r. o., Kontakt s. r. o., Šroubárna Turnov a. s., Zikuda, Vodohospodářské sta-vitelství, Granát Turnov, Natočíme Maturák CZ, Triáda, realitní kanceláře, Vianor - Pneuservis Haloun, Tenisová hala Turnov - Jan Kreysa, Kašír a Autosklo Turnov. Dále děkujeme Městské policii Turnov i Policii ČR za zajištění bezpečnosti a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení akce a Místní skupině Českého červeného kříže Turnov za zdravotnický dozor," připomněla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Silvestrovský ohňostroj nad Vrchlabím
Nový rok v Turnově už tradičně odstartují ohňostrojem Na Lukách
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
Turnov nezvládl důležitý souboj v Kratonohách
FOTO: V Libštátě nakupovali na Podzimním trhu V lipkách
Město Jilemnice zve na oslavy stého výročí vzniku Československa
Ohlédnutí za otevřením zrekonstruovaného lomnického kina

Nejčtenější články

20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
19.10.: Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici
21.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT