První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

05.01.2018 20:01:49 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

Začátek roku 2018 připadl na pondělí, které rozjasnil již desátý ročník ohňostroje pořádaného Městem Turnov v prostoru centrálního parkoviště Na Lukách. S nadprůměrnými teplotami se sešly stovky návštěvníků, mezi kterými byli kromě obyvatel Turnova i lidé z širokého okolí.

Na začátek přítomné potěšila živá hudba v podání Duo BigBand s hostem Ondřejem Švingalem. Z pódia, které i v letošním roce zapůjčila firma Dovosstrans, pronesl novoroční přání starosta města Tomáš Hocke.

Bohužel i v letošním roce se ohňostroj neobešel bez lampionů štěstí. Ačkoli po opakovaných stížnostech na bezpečnost ze strany okolních firem i vlastníků pozemků neprobíhal na akci prodej papírových lampionů štěstí, tak si je návštěvníci sami přinesli. V průběhu akce se tak i přes výzvy pořadatele pouštěly lampiony v prostoru centrálního parkoviště, které ohrožovaly odpaliště ohňostroje, prodávající stánkaře, přilehlé zaparkované vozy, ale hlavně přítomné návštěvníky.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2018<br />Autor: Anna Šupíková Novoroční ohňostroj je tradičně spojen s výtvarnou soutěží. Děti za svůj obrázek s vánoční tematikou obdržely malou sladkou odměnu. Všechna výtvarná díla jsou v současnosti umístěna na turnovské radnici.

Se sedmnáctou hodinou byl po společném odpočítávání odpálen ohňostroj, který připravoval Zdeněk Pohl. Všichni přítomní nadšeně sledovali velkolepou show, která by se neobešla bez sponzorských darů místních společností, které přispěly nemalými částkami.

„Děkujeme sponzorům a partnerům akce: BusLine, a. s., Pivovar Svijany, a. s., Final obaly, Trevos, a. s., Crytur, s. r. o., Grupo Antolin, s r. o., Kontakt s. r. o., Šroubárna Turnov a. s., Zikuda, Vodohospodářské sta-vitelství, Granát Turnov, Natočíme Maturák CZ, Triáda, realitní kanceláře, Vianor - Pneuservis Haloun, Tenisová hala Turnov - Jan Kreysa, Kašír a Autosklo Turnov. Dále děkujeme Městské policii Turnov i Policii ČR za zajištění bezpečnosti a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení akce a Místní skupině Českého červeného kříže Turnov za zdravotnický dozor," připomněla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Silvestrovský ohňostroj nad Vrchlabím
Nový rok v Turnově už tradičně odstartují ohňostrojem Na Lukách
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramenitá voda v Turnově je nadále pitná

Prameny vody v Turnově byly dne 10. května 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen Boží voda i pramen Valdštejn jsou pitné, protože i nadále vyhovují všem stanoveným limitům.

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 25. až 27. května
V Lomnici pořádají už 32. ročník turnaje přípravek
Po zřícení propustku u Karlovic se z Turnova na Jičín jezdí po objížďce
Konec května bude patřit na hradech a zámcích kaplím a dětem

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Pivní běh v Semilech 2018 vyhrál Matěj Nedomlel
23.05.: V soutěži Opravář junior 2018 zvítězili žáci z Vysokého nad Jizerou
23.05.: I.B třída: Bělá prohrála s Albrechticemi, na první příčku se vrací Branná

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT