První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

05.01.2018 20:01:49 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

Začátek roku 2018 připadl na pondělí, které rozjasnil již desátý ročník ohňostroje pořádaného Městem Turnov v prostoru centrálního parkoviště Na Lukách. S nadprůměrnými teplotami se sešly stovky návštěvníků, mezi kterými byli kromě obyvatel Turnova i lidé z širokého okolí.

Na začátek přítomné potěšila živá hudba v podání Duo BigBand s hostem Ondřejem Švingalem. Z pódia, které i v letošním roce zapůjčila firma Dovosstrans, pronesl novoroční přání starosta města Tomáš Hocke.

Bohužel i v letošním roce se ohňostroj neobešel bez lampionů štěstí. Ačkoli po opakovaných stížnostech na bezpečnost ze strany okolních firem i vlastníků pozemků neprobíhal na akci prodej papírových lampionů štěstí, tak si je návštěvníci sami přinesli. V průběhu akce se tak i přes výzvy pořadatele pouštěly lampiony v prostoru centrálního parkoviště, které ohrožovaly odpaliště ohňostroje, prodávající stánkaře, přilehlé zaparkované vozy, ale hlavně přítomné návštěvníky.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2018<br />Autor: Anna Šupíková Novoroční ohňostroj je tradičně spojen s výtvarnou soutěží. Děti za svůj obrázek s vánoční tematikou obdržely malou sladkou odměnu. Všechna výtvarná díla jsou v současnosti umístěna na turnovské radnici.

Se sedmnáctou hodinou byl po společném odpočítávání odpálen ohňostroj, který připravoval Zdeněk Pohl. Všichni přítomní nadšeně sledovali velkolepou show, která by se neobešla bez sponzorských darů místních společností, které přispěly nemalými částkami.

„Děkujeme sponzorům a partnerům akce: BusLine, a. s., Pivovar Svijany, a. s., Final obaly, Trevos, a. s., Crytur, s. r. o., Grupo Antolin, s r. o., Kontakt s. r. o., Šroubárna Turnov a. s., Zikuda, Vodohospodářské sta-vitelství, Granát Turnov, Natočíme Maturák CZ, Triáda, realitní kanceláře, Vianor - Pneuservis Haloun, Tenisová hala Turnov - Jan Kreysa, Kašír a Autosklo Turnov. Dále děkujeme Městské policii Turnov i Policii ČR za zajištění bezpečnosti a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení akce a Místní skupině Českého červeného kříže Turnov za zdravotnický dozor," připomněla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Silvestrovský ohňostroj nad Vrchlabím
Nový rok v Turnově už tradičně odstartují ohňostrojem Na Lukách
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela garáž v Liberci, škoda je přes půl milionu

V pondělí před půl devátou hodinou ranní byl na linku 150 ohlášen požár trojgaráže, ve které se nacházely osobní automobily. Hasiči byli operačním střediskem vysláni do ulice Doubská v Liberci - Rochlicích. Na místo události se okamžitě sjely dvě jednotky hasičů - profesionálové z Liberce, pomáhali dobrovolní hasiči z Liberce - Vratislavic nad Nisou. Další informace

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba Krkonoše zasahovala u laviny v Pramenném dole
Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!
FOTO: Jilemnická Lucie Paulusová si v Harrachově dojela pro dva tituly
Během noci zasahovali hasiči u větších požárů v Mimoni a Liberci
Únorová mimořádná promítání v Lomnici

Nejčtenější články

21.02.: Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
20.02.: Přepeře mají po výhře nad Jičínem jistotu vítězství zimního turnaje
20.02.: FOTO: ATMO Music, Sebastian a Jakub Děkan zaplnili bozkovský sál

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT