První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

05.01.2018 20:01:49 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

Začátek roku 2018 připadl na pondělí, které rozjasnil již desátý ročník ohňostroje pořádaného Městem Turnov v prostoru centrálního parkoviště Na Lukách. S nadprůměrnými teplotami se sešly stovky návštěvníků, mezi kterými byli kromě obyvatel Turnova i lidé z širokého okolí.

Na začátek přítomné potěšila živá hudba v podání Duo BigBand s hostem Ondřejem Švingalem. Z pódia, které i v letošním roce zapůjčila firma Dovosstrans, pronesl novoroční přání starosta města Tomáš Hocke.

Bohužel i v letošním roce se ohňostroj neobešel bez lampionů štěstí. Ačkoli po opakovaných stížnostech na bezpečnost ze strany okolních firem i vlastníků pozemků neprobíhal na akci prodej papírových lampionů štěstí, tak si je návštěvníci sami přinesli. V průběhu akce se tak i přes výzvy pořadatele pouštěly lampiony v prostoru centrálního parkoviště, které ohrožovaly odpaliště ohňostroje, prodávající stánkaře, přilehlé zaparkované vozy, ale hlavně přítomné návštěvníky.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2018<br />Autor: Anna Šupíková Novoroční ohňostroj je tradičně spojen s výtvarnou soutěží. Děti za svůj obrázek s vánoční tematikou obdržely malou sladkou odměnu. Všechna výtvarná díla jsou v současnosti umístěna na turnovské radnici.

Se sedmnáctou hodinou byl po společném odpočítávání odpálen ohňostroj, který připravoval Zdeněk Pohl. Všichni přítomní nadšeně sledovali velkolepou show, která by se neobešla bez sponzorských darů místních společností, které přispěly nemalými částkami.

„Děkujeme sponzorům a partnerům akce: BusLine, a. s., Pivovar Svijany, a. s., Final obaly, Trevos, a. s., Crytur, s. r. o., Grupo Antolin, s r. o., Kontakt s. r. o., Šroubárna Turnov a. s., Zikuda, Vodohospodářské sta-vitelství, Granát Turnov, Natočíme Maturák CZ, Triáda, realitní kanceláře, Vianor - Pneuservis Haloun, Tenisová hala Turnov - Jan Kreysa, Kašír a Autosklo Turnov. Dále děkujeme Městské policii Turnov i Policii ČR za zajištění bezpečnosti a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení akce a Místní skupině Českého červeného kříže Turnov za zdravotnický dozor," připomněla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Silvestrovský ohňostroj nad Vrchlabím
Nový rok v Turnově už tradičně odstartují ohňostrojem Na Lukách
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku

Političtí vězni získají od kraje symbolický šek jako vyjádření úcty

Částku 32 500 korun věnuje Liberecký kraj dosud žijícím politickým vězňům Libereckého kraje. Slavnostní předání finančního příspěvku se bude konat ve čtvrtek 16. srpna od 11 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, 3. patro, sál č. 326. Každý ze členů Českého svazu bojovníků za svobodu dostane z celkové částky 2500 korun jako přilepšení na léky nebo jiné potřeby. Symbolický šek je zejména vyjádřením úcty k jejich někdejšímu utrpení, které zažívali v koncentračních táborech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
Obrazem: Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí 2018
Požár na Ještědu zaměstnal hasiče, povolali další jednotky i vrtulníky
FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře

Nejčtenější články

12.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
11.08.: Fotbalovou sezonu odstartuje divizní derby Turnov - Přepeře

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT