První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

05.01.2018 20:01:49 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

První lednový den 2018 rozzářil Turnov novoroční ohňostroj

Začátek roku 2018 připadl na pondělí, které rozjasnil již desátý ročník ohňostroje pořádaného Městem Turnov v prostoru centrálního parkoviště Na Lukách. S nadprůměrnými teplotami se sešly stovky návštěvníků, mezi kterými byli kromě obyvatel Turnova i lidé z širokého okolí.

Na začátek přítomné potěšila živá hudba v podání Duo BigBand s hostem Ondřejem Švingalem. Z pódia, které i v letošním roce zapůjčila firma Dovosstrans, pronesl novoroční přání starosta města Tomáš Hocke.

Bohužel i v letošním roce se ohňostroj neobešel bez lampionů štěstí. Ačkoli po opakovaných stížnostech na bezpečnost ze strany okolních firem i vlastníků pozemků neprobíhal na akci prodej papírových lampionů štěstí, tak si je návštěvníci sami přinesli. V průběhu akce se tak i přes výzvy pořadatele pouštěly lampiony v prostoru centrálního parkoviště, které ohrožovaly odpaliště ohňostroje, prodávající stánkaře, přilehlé zaparkované vozy, ale hlavně přítomné návštěvníky.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2018<br />Autor: Anna Šupíková Novoroční ohňostroj je tradičně spojen s výtvarnou soutěží. Děti za svůj obrázek s vánoční tematikou obdržely malou sladkou odměnu. Všechna výtvarná díla jsou v současnosti umístěna na turnovské radnici.

Se sedmnáctou hodinou byl po společném odpočítávání odpálen ohňostroj, který připravoval Zdeněk Pohl. Všichni přítomní nadšeně sledovali velkolepou show, která by se neobešla bez sponzorských darů místních společností, které přispěly nemalými částkami.

„Děkujeme sponzorům a partnerům akce: BusLine, a. s., Pivovar Svijany, a. s., Final obaly, Trevos, a. s., Crytur, s. r. o., Grupo Antolin, s r. o., Kontakt s. r. o., Šroubárna Turnov a. s., Zikuda, Vodohospodářské sta-vitelství, Granát Turnov, Natočíme Maturák CZ, Triáda, realitní kanceláře, Vianor - Pneuservis Haloun, Tenisová hala Turnov - Jan Kreysa, Kašír a Autosklo Turnov. Dále děkujeme Městské policii Turnov i Policii ČR za zajištění bezpečnosti a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení akce a Místní skupině Českého červeného kříže Turnov za zdravotnický dozor," připomněla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Silvestrovský ohňostroj nad Vrchlabím
Nový rok v Turnově už tradičně odstartují ohňostrojem Na Lukách
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalistky Turnova rozhodly o svém vítězství v poslední minutě
Přednáškové Putování za minerály 3 probíhá v lednu a únoru
Vzácné poklady ukáže archeologická výstava turnovského muzea
Malá čarodějnice přiletí do Rokytnice
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec

Nejčtenější články

19.01.: Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
19.01.: Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
19.01.: Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT