První letošní velkou akcí ve Šťastné zemi bude Jahodový den

27.06.2013 16:42:02 | Autor: Pavel Charousek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

První letošní velkou akcí ve Šťastné zemi bude Jahodový den

V sobotu 29. června se uskuteční první velká akce v areálu Šťastné země v Radvánovicích u Turnova po názvem Jahodový den. Kromě jahod budou k dispozici různé soutěže a samozřejmě stálé atrakce.

„Zveme všechny malé i velké první prázdninových den na setkání ve znamení jahod a jahodářů. Připraveny budou ochutnávky několika druhů čerstvých jahod ze Sempry Turnov, která je vyhlášená svými kvalitními odrůdami. Každou celou hodiny budeme zahajovat různé soutěže pro celé rodiny o pěkné ceny, jahody si budete moci i zakoupit," uvedl programový manažer areálu Erik Černý.

Kromě jahod je v areálu připraveno především pro děti víc než sto atrakcí z akátového dřeva v podobě prolézaček, skluzavek, houpaček, ale i domečků v podobě hradů, zámků apod. „Areál Šťastné země vloni navštívilo 55 tisíc lidí, hlavně rodiče a prarodiče s dětmi. Naše filozofie je již deset let stále stejná, a sice dát náplň volnému času celým rodinám, které zde mohou trávit společně svůj volný čas," řekl Erik Černý.

Každoročně tu přicházejí s několika novinkami. Letos je to především „Keltská vesnička" v údolí, která začne fungovat v červenci. Zde budou probíhat každý den historické řemeslné dílny - mletí zrní na kamenném mlýnku, rýžování zlata, výroba ozdob z drátu, misek z jílu, motání provazů, pečení placek ve hliněné peci atd. Návštěvníci se budou moci aktivně zapojit do dostavby příbytku, budou stavět zdi z jílu a slámy.

„Tradiční srpnový Slamák bude letos na téma světa fantazie. Vloni tady například skupina mladých umělců během šesti dnů zhotovila sochu dinosaura. Byla v měřítku 1:2, což obnášelo délku 19,25 metru, v nejširším místě měl dinosaurus 250 centimetrů, hlava byla ve výšce skoro pěti metrů. Socha byla oficiálně přeměřena a zapsána do České knihy rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov," přibližuje Erik Černý.

V areálu letos najdete i další novinky, jako jsou vylepšená vodní klouzačka z vyhlídky, nové lanové prvky - propojení několika prolézaček lanovým tunelem a lávkami, aquazorbing ad. Celkem je na ploše areálu rozeseto víc než sto dřevěných atrakcí. Vyrobené jsou z akátového dřeva, mají charakteristický a nezaměnitelný tvar, který poznáte na první pohled. Rukopis Tomových parků se nezapře.

Ve Šťastné zemi najdete dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, pro rodiče jsou tu lavičky a místa pro odpočinek, je tu odpovídající sociální zázemí a občerstvení. Hitem areálu jsou vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

V zalesněné dolní části Šťastné země, kde je v parném létě blahodárný stín a příjemný chládek, je kromě „Keltské vesničky" také známý „Prožitkový geopark Český ráj". Naučná stezka je pojata velmi netradičně, děti a dospělé na ní čeká dobrodružství a poznání. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii, příchozí si na místě mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, názorně uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

Šťastná země je otevřena od 20. dubna do 29. září denně od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin.

Nejbližší akce v areálu Šťastné země:

29. června - JAHODOVÝ DEN
Čekají na vás jahodové soutěže pro celou rodinu, ochutnávka a prodej jahod a také jahodové dobroty. Začátek v 10.00 hodin.

6. července - KELTSKÝ DEN
Moderované keltské soutěže, řemeslné dílny v keltské vesničce.

6. července až 9. srpna - KELTSKÝ MĚSÍC ve Šťastné zemi
Řemeslné dílny v keltské vesničce.

3. srpna - BORŮVKOBRANÍ
Borůvkové produkty, soutěže, dílny, prodej borůvek.

10. srpna - ZAHÁJENÍ SLAMÁKU 2013
Slaměné moderované soutěže pro celou rodinu + řemeslné dílny v keltské vesničce.

11. srpna - AKUSTICKÝ KONCERT SKUPINY KRYŠTOF
Za běžné vstupné ještě navíc koncert skupiny Kryštof? Jedině ve Šťastné zemi!

10. - 31. srpna - SLAMÁK 2013
Slaměné hry pro děti + řemeslné dílny v keltské vesničce.

7. září - HURÁ DO ŠKOLY
Vyzkoušejte si vaše oblíbené nebo neoblíbené předměty trochu jinak - 100 % vesele.

14. září - BRAMBORÁK
Brambory, brambory a zase brambory. Ty vás budou provázet v soutěžích, vyrábění, ale také v uspokojení vašich mlsných jazýčků.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: V semilské Fabrice 1861 zahrají Jakub Děkan a spol.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT