První medaili na olympiádě získala Veronika Vítková

11.02.2018 15:51:57 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

První medaili na olympiádě získala Veronika Vítková

Česko slaví první olympijskou medaili na zimních hrách v Pchjongčchangu. O bronz se v sobotu postarala biatlonistka Veronika Vítková ve sprintu na 7,5 kilometru, v němž nestačila jen na německou vítězku Lauru Dahlmeierovou a stříbrnou Norku Marte Olsbuovou.

Ke stříbru ve smíšené štafetě ze Soči 2014 přidala Vítková svou první individuální olympijskou medaili. „Mám slzy na krajíčku, je to něco neuvěřitelného. V tohle jsem doufala, o tomhle jsem snila a za chvíli mi tu medaili snad pověsí na krk," povídala dojatě pro Českou televizi, zatímco se jí leskly oči.

Po dojezdu do cíle s číslem 12 byla při prvním pohledu zklamaná, že nesnížila rozdíl s před ní jedoucí Norkou Olsbuovou, s kterou prohrála těsně o 1,6 vteřiny. O vyrovnaných časech měla na trati informace a líčila: „Viděla jsem ji před sebou, snažila jsem se jí přiblížit, ale nešlo to, už jsem toho měla plné zuby. Měly jsme pořád stejný rozestup." Pak musela čekat na další padesátku závodnic, která ještě byla na trati a nebo se ni chystala.

Brzy bylo jasné, že Češku předčí i Němka Dahlmeierová, která na střelnici jako jedna ze tří závodnic neudělala žádnou chybu. Veronika zůstala třetí i s jednou chybou ve stoje.

Favoritky Domračevová, Kuzminová a Mäkäräinenová byly z medailových kalkulací brzy venku, protože s těžkými podmínkami se nevyrovnaly a na střelnici příliš chybovaly, ale byly tu i další - bojovné Italky, Němky, Norka Solemdalové, ale žádná z nich Veroniku neohrozila. Snad jen při případné bezchybné střelbě mohla jabloneckou závodnici ohrozit Markéta Davidová...Ta skončila na patnáctém místě při jedné chybě a tu měla i Jessica Jislová, celkově na 23. místě. Eva Puskarčíková byla s třemi chybami na 43. místě.

Veronika se zapsala do historie českého sportu svou první individuální olympijskou medailí. Má doma sbírku ze světových týmových soutěží, ze smíšené štafety má doma zlato z MS 2015, stříbro z olympiády v Soči a bronz z MS 2013. Dodatečně obdrží také olympijský bronz z ženské štafety. Připomněla si, že ji v Pchjongčchangu poprvé unikla medaile z MS 2009, když závodila ještě jako juniorka, tedy ve věku Markéty Davidové.

V pondělí bude chtít Vítková proměnit výchozí pozici ze sprintu ve stíhacím závodě. Vystartuje necelých 26 vteřin za Dahlmeierovou a těsně za Olsbuovou.

„Těším se i na stíhačku. Laura je sice kousek před námi, ale jinak je to vyrovnané. Bude to o střelbě," očekává stále usměvavá Veronika Vítková. Také stíhací závod začíná ve 12.15 hodin SEČ.

Biatlon:

Sprint žen (7,5 km): 1. Dahlmeierová (Něm.) 21:06,2 (0 trest. okruhů), 2. Olsbuová (Nor.) -24,2 (1), 3. Vítková (ČR) -25,8 (1), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -33,1 (1), 5. Hinzová (Něm.) -40,3 (1), 6. Vittozziová (It.) -40,5 (1), 7. Öbergová (Švéd.) -40,8 (1), 8. Cadurischová (Švýc.) -45,5 (1), 9. Domračevová (Běl.) -46,2 (2), 10. Braisazová (Fr.) -47,9 (2), ...15. Davidová -57,1 (1), 23. Jislová -1:22,9 (1), 43. Puskarčíková (všechny ČR) -2:13,6 (3).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Pchjongčchangu je 93 českých olympioniků, 34 je z Libereckého kraje
Veronika Vítková potřetí třetí
Strhující závěr přinesl Veronice Vítkové bronz
Tři biatlonisté v TOP 10, nejlepší Moravec druhý
Právě včas vybojovala Veronika Vítková na Světovém poháru bronz

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT