První ročník šampionátu v bezudidlovém jezdectví proběhne v Chrastavě

19.07.2018 11:51:38 | Autor: Tereza Valchová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

První ročník šampionátu v bezudidlovém jezdectví proběhne v Chrastavě

Farma Vysoká v Chrastavě bude 27. až 29. 7. 2018 hostit první ročník mistrovství České republiky v bezudidlovém jezdectví. Jedná se o unikátní projekt, protože doposud nebylo ježdění na závody bez udidla v hubě koně povoleno.

Závody potrvají tři dny a nabídnou několik disciplín. Přihlásit se na ně může každý, kdo tento styl jízdy vyznává. Stačí se registrovat v Českém bezudidlovém spolku a poslat přihlášku. „Vytvořili jsme proto novou organizaci Český bezudidlový spolek a nyní tyto závody můžeme pořádat," říká tisková mluvčí spolku Anna Kohútová.

Jezdci budou soutěžit v parkurovém skákání a drezuře. Každá disciplína je rozdělena na kategorie podle věku jezdce a vybavení (s bezudidlovou uzdečkou, bez uzdečky). Navíc, kdo získá na konci v součtu všech disciplín nejvíce bodů, získá titul všestranného mistra.

„Závody jsou určené pro všechny, kteří jezdí na koních bez udidla a chtějí si zazávodit v klidném přátelském duchu. Zároveň jsou závody určeny pro širokou diváckou veřejnost, neboť je to podívaná, na kterou jinde nenarazíte. Například skákání parkurů bez uzdečky je velmi zajímavé," vysvětluje Kohútová. 

Jediná, zato důležitá odlišnost tohoto specifického sportu, je ve výstroji koně, který zkrátka nemá v hubě udidlo. Výcvik takového zvířete je pak náročnější na čas a trpělivost. „Věříme, že takovýto výcvik je pro ně přirozenější a pohodlnější. Je možné dosáhnout stejných výsledků jako s udidlem, ale zároveň udržet vyšší komfort pro koně a sdílet s ním hlubší vztah založený na důvěře," dodává Kohútová.

První ročník mistrovství nabídne i poutavé ceny, kromě ručně vyráběných trofejí s polodrahokamy, mašlí a dekorovacích dek, čeká na závodníky i finanční odměna a jezdecké vybavení.

První svého druhu na světě?

Jízda bez udidla, nebo dokonce bez uzdečky je u nás i v Evropě velmi oblíbená a tento trend každým rokem stoupá. Doposud neexistovaly organizace, které by tyto nadšence sdružovaly a také pro ně pořádaly závody. Český bezudidlový spolek je jedním z prvních svého druhu na světě. „Jsme v kontaktu s pořadateli Mezinárodního Mistrovství Polska v jízdě bez uzdečky. O dalších větších závodech nebo organizacích zatím nevíme," ukončuje Kohútová.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace

Na ZŠ Skálova Turnov se budou připravovat k obraně státu

Ve středu 22. ledna se od 8.45 do 12.30 hodin na ZŠ Skálova, Turnov, Skálova 600, uskuteční projekt Ministerstva obrany na podporu vzdělávání Příprava občanů k obraně státu (POKOS). Akci organizuje odbor komunikace MO ve spolupráci s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany. Žáci se v rámci programu dozvědí informace o AČR, čeká je přednáška o zahraničních misích a v praktických ukázkách si vyzkouší, jak poskytovat první pomoc nebo co dělat při úniku chemických látek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
Do Krkonoš se sjeli kynologové z celé republiky
Pod novou taktovkou opět bodový zisk pro turnovské volejbalisty
Finanční úřady rozšířily úřední hodiny pro podání daňového přiznání
Krkonošští starostové apelují ke změně návrhu stavebního zákona

Nejčtenější články

19.01.: Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT