První ročník šampionátu v bezudidlovém jezdectví proběhne v Chrastavě

19.07.2018 11:51:38 | Autor: Tereza Valchová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

První ročník šampionátu v bezudidlovém jezdectví proběhne v Chrastavě

Farma Vysoká v Chrastavě bude 27. až 29. 7. 2018 hostit první ročník mistrovství České republiky v bezudidlovém jezdectví. Jedná se o unikátní projekt, protože doposud nebylo ježdění na závody bez udidla v hubě koně povoleno.

Závody potrvají tři dny a nabídnou několik disciplín. Přihlásit se na ně může každý, kdo tento styl jízdy vyznává. Stačí se registrovat v Českém bezudidlovém spolku a poslat přihlášku. „Vytvořili jsme proto novou organizaci Český bezudidlový spolek a nyní tyto závody můžeme pořádat," říká tisková mluvčí spolku Anna Kohútová.

Jezdci budou soutěžit v parkurovém skákání a drezuře. Každá disciplína je rozdělena na kategorie podle věku jezdce a vybavení (s bezudidlovou uzdečkou, bez uzdečky). Navíc, kdo získá na konci v součtu všech disciplín nejvíce bodů, získá titul všestranného mistra.

„Závody jsou určené pro všechny, kteří jezdí na koních bez udidla a chtějí si zazávodit v klidném přátelském duchu. Zároveň jsou závody určeny pro širokou diváckou veřejnost, neboť je to podívaná, na kterou jinde nenarazíte. Například skákání parkurů bez uzdečky je velmi zajímavé," vysvětluje Kohútová. 

Jediná, zato důležitá odlišnost tohoto specifického sportu, je ve výstroji koně, který zkrátka nemá v hubě udidlo. Výcvik takového zvířete je pak náročnější na čas a trpělivost. „Věříme, že takovýto výcvik je pro ně přirozenější a pohodlnější. Je možné dosáhnout stejných výsledků jako s udidlem, ale zároveň udržet vyšší komfort pro koně a sdílet s ním hlubší vztah založený na důvěře," dodává Kohútová.

První ročník mistrovství nabídne i poutavé ceny, kromě ručně vyráběných trofejí s polodrahokamy, mašlí a dekorovacích dek, čeká na závodníky i finanční odměna a jezdecké vybavení.

První svého druhu na světě?

Jízda bez udidla, nebo dokonce bez uzdečky je u nás i v Evropě velmi oblíbená a tento trend každým rokem stoupá. Doposud neexistovaly organizace, které by tyto nadšence sdružovaly a také pro ně pořádaly závody. Český bezudidlový spolek je jedním z prvních svého druhu na světě. „Jsme v kontaktu s pořadateli Mezinárodního Mistrovství Polska v jízdě bez uzdečky. O dalších větších závodech nebo organizacích zatím nevíme," ukončuje Kohútová.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič havaroval na Všeni pod vlivem alkoholu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
Ministerstvo financí pošle Libereckému kraji 10 milionů korun
Od středy 8. dubna v Turnově otevřou kompostárnu a sběrný dvůr

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT