Prvním miminkem v kraji Luisa v Jilemnici, následoval Oliver v Jablonci
03.01.2017 16:07:34 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj
První miminko v Libereckém kraji přišlo na svět 1. ledna ve 2.45 v noci v Jilemnici. Holčička se jmenuje Luisa a narodila se mamince Monice. První miminko roku 2017 v jablonecké nemocnici se narodilo 1. ledna v 16.31. Jmenuje se Oliver Hnízdil, váží 4,01 kg a měří 50 cm.
První jablonecké miminko roku 2017 přivítali v pondělí 2. ledna primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Petr Beitl, zástupci SPOZ (Sbor pro občanské záležitosti) a ředitel nemocnice Vít Němeček. Primátor města předal malému Oliverovi tradičně zlatý dukát. Pro rodiče Lucii Šlamborovou a Jana Hnízdila, kteří jsou z Hodkovic, je to první dítě.
„V roce 2016 přišlo na svět v jablonecké porodnici rekordních 1 580 dětí. Chlapců bylo loni 808 a dívek 772, dvojčat 12. Nejtěžším dítětem narozeným v loňském roce je chlapeček, který vážil 4,79 kg a měřil 57 cm. Poslední den v roce se narodily tři děti. Poslední miminko roku 2016 přišlo na svět 31. 12. v 18:54 a byla to holčička Veronika," shrnula tisková mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Související články
Silvestr byl perný pro krajské hasiče i záchranáře
Štědrý den na krajské lince 158
Hasiči radí, čemu se vyhnout při silvestrovských oslavách
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
Nejnovější články
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Prezident dostal v Jablonci hodiny, jeho choť vánoční ozdoby
Vánoční řemeslnické trhy v Turnově letos 12. a 13. prosince
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
10.12.: Liberecký kraj jmenoval nové ředitele škol a školských zařízení
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.