Prvorepublikový městský ples v Turnově přinesl 64 tisíc pro dobrou věc

09.03.2018 20:55:55 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Prvorepublikový městský ples v Turnově přinesl 64 tisíc pro dobrou věc

Pátek 16. února 2018 patřil městskému plesu, který se konal v atmosféře 100. výročí republiky. Jednalo se již o devátý ročník městského plesu, který se netradičně konal v atmosféře první republiky. Výtěžek z letošního městského plesu ve výši 64 tisíc korun bude použit na podporu setkávání dětí a seniorů.

Příjemnou atmosféru navodil již v úvodu plesu Ondřej Zlevor svým hudebním uměním na akordeon. V předsálí kromě hudby čekalo také vedení města v dobovém oblečení, které přicházející hosty přivítalo podáním ruky. Večerem provedl moderátor a hudebník Jindřich Bada, který již v úvodu představil unikátní výzdobu plesu. V hlavním sále byly na stranách vytvořeny velké číslice 1918 a 2018 z neuvěřitelného množství 7552 ruliček modrého papíru. Výzdoba k připomenutí 100 let výročí republiky v sále i nadále zůstane. Hned vedle podia byla umístěna velkoformátová fotografie s pohledem na Hlubokou ulici z roku 1922. Menší ukázky historické podoby Turnova hosté nalezli na svých stolech, kde byla umístěna koláž fotografií.

K tanci i poslechu hrál jedinečný Orchestr Ladislava Bareše z Liberce. K zahájení plesu také patří předtančení, kterého se v letošním roce ujalo taneční studio Swing Busters, které inspirovalo návštěvníky tanečními styly po zbytek večera. Prvorepublikovou atmosféru umocnilo družstvo umělecké výroby Granát Turnov, které pro hosty připravilo módní přehlídku doplněnou originálními šperky s českými granáty. V průběhu večera se hosté mohli zvěčnit v dobovém koutku v předsálí, kde byly k dispozici služby profesionálního fotografa.

Na devátém ročníku městského plesu nechyběla ani tombola. Zakoupením čestné poukázky získal každý hodnotné ceny a přesně o půlnoci proběhlo slosování o dvanáct unikátních cen věnovaných sponzory. Výtěžek z letošního městského plesu ve výši 64 000 korun bude použit na podporu setkávání dětí a seniorů, jejich společných aktivit na oddělení následné péče turnovské nemocnice a v Domově důchodců Pohoda. Tento projekt zkvalitní život klientům a hospitalizovaným seniorům, čímž přispěje k jejich komplexní léčbě a umožní tak kontakt s každodenním životem mimo oddělení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Březnové plesy a karnevaly zakončí taneční sezonu
Bohatá nabídka plesů potěší v únoru všechny tanečníky
Městský ples odstartuje v Turnově akce k výročí vzniku republiky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
15.10.: Okresní přebor: Roztoky zvládly Stružinec a udržely první příčku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT