Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa

16.12.2017 10:29:38 | Autor: Vladimíra Šrýtrová a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje pořádalo ve čtvrtek 7. prosince slavnostní vyhlášení již 8. ročníku soutěže Psovod roku 2017. Slavnostní akt se konal v policejním zařízení v obci Černousy.

Letošním vítězem soutěže se na základě dosahovaných výsledků ve službě v průběhu celého roku stal pprap. Vladimír Koppa z oddělení služební kynologie Česká Lípa. Ocenění převzal z rukou plk. Mgr. Petra Šikoly z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje - vedoucího odboru služby pořádkové policie a vedoucího oddělení služební kynologie mjr. Mgr. Aleše Jehličky. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili i starostové obcí Habartice - Ing. Bc. Stanislav Briestenský, Višňová - Tomáš Cýrus, Černousy - Miroslav Richter, Pertoltice - Viktor Podmanický.

Za veterány Policie České republiky se zúčastnil pplk. Milan Vejběra, npor. Vladimír Keller, npor. Petr Valach a prap. Bronislav Bláha. Za Odbor služby pořádkové policie kpt. Bc. Danuše Trojáková, kpt. Lubomír Kaplan a Bc. Zuzana Lauerová.

Psovod roku 2017 Vladimír KoppaOcenění obdržel nejen za výborné výsledky v průběhu celého roku, ale i za následující čin:
„Táto, už to nedávám. Já vím, že mi je teprve 13 let. Ale už jsem psychicky úplně na dně. Opravdu už nemůžu. Od té doby, co tu není máma, tak jak se měním. Měním se víc a víc, protože to bez ní nedávám, opravdu nedávám. Nevidím žádný smysl života. Máma mi chybí, strašně mi chybí. Chybí mi srdce kvůli ní. Odešla dřív, než měla. Nebaví mě žít, opravdu, protože bez ní. Bez mojí mámy ten můj život za nic nestojí, nebaví mě žít. Opravdu. Nedělám si srandu, nic mě nebaví. Máma byla jako moje nejlepší kamarádka, jako sestra. Zbláznila jsem se.
Víš, proč se řežu? A i přímo do žil? Nebo jakože nad žíly, nad tepny. Protože není den, není ani vteřina kdybych na ní, na mojí mámu nemyslela. Chybí mi srdce. S mámou jsem ho ztratila.
Udělej pro mě něco. TÁTO. Dávej na moje malý sestry pozor. Dávej jim to co nikdy. Mám tě moc ráda. Myslím to vážně.
Když jsem se ale řezala, tak jsi mě neměl nadávat. Neměl jsi mě bít.
Promiň, můžeš a nemůžeš za to."

Takový dopis našel otec po příchodu domů v pokoji dcery, když mu předtím kolem druhé hodiny odpolední volal třídní učitel, že jeho dcera nebyla celý den ve škole. Dopis si několikrát četl a srovnával myšlenky, vyhodnocoval danou situaci. Po chvíli vytočil linku 158, kde se mu na druhém konci aparátu ozval službu konající policista. Spustila se pátrací akce, dalo by se říci jako mnoho jiných předtím. Tahle ale byla trošku jiná. Pohřešovala se 13letá dívka. Bývá to u člověka takový divný věk, a zvláště u dívek. Tahle navíc přišla o mámu.

Službu konající psovod byl se svým kolegou 14. listopadu 2017 v 16.30 vyslán operačním důstojníkem Integrovaného operačního střediska Libereckého kraje k prověření dvou míst, kde by se mohla pohřešovaná dívka podle získaných informací pohybovat. Prověření skončilo s negativním výsledkem. Krátce po půl sedmé večer přišla další informace o možném výskytu pohřešované. Psovod danou lokalitu prověřil, výsledek opět negativní. A čas běžel.

Na základě místní a osobní znalosti se policejní psovod kolem sedmé hodiny rozhodl propátrat lokalitu Špičák, která se nachází na východním okraji České Lípy. Vyrazil do dané oblasti a krátce před půl osmou hodinou večerní před domem v Jihlavské ulici pátrací akce po pohřešované 13leté dívce s bolavou duší úspěšně skončila.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Okrskářem roku 2017 se stal policista Jan Horáček z Turnova
Turnovský kynolog Pavel Málek zlatý v závodě záchranných psů
Stříbro pro kynologa Pavla Málka v závodě Search and Rescue 2017

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Cyklojízda Greenway Jizera 2019 se koná 22. září
Zářijové novinky ze semilské knihovny
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT