Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa

16.12.2017 10:29:38 | Autor: Vladimíra Šrýtrová a Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje pořádalo ve čtvrtek 7. prosince slavnostní vyhlášení již 8. ročníku soutěže Psovod roku 2017. Slavnostní akt se konal v policejním zařízení v obci Černousy.

Letošním vítězem soutěže se na základě dosahovaných výsledků ve službě v průběhu celého roku stal pprap. Vladimír Koppa z oddělení služební kynologie Česká Lípa. Ocenění převzal z rukou plk. Mgr. Petra Šikoly z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje - vedoucího odboru služby pořádkové policie a vedoucího oddělení služební kynologie mjr. Mgr. Aleše Jehličky. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili i starostové obcí Habartice - Ing. Bc. Stanislav Briestenský, Višňová - Tomáš Cýrus, Černousy - Miroslav Richter, Pertoltice - Viktor Podmanický.

Za veterány Policie České republiky se zúčastnil pplk. Milan Vejběra, npor. Vladimír Keller, npor. Petr Valach a prap. Bronislav Bláha. Za Odbor služby pořádkové policie kpt. Bc. Danuše Trojáková, kpt. Lubomír Kaplan a Bc. Zuzana Lauerová.

Psovod roku 2017 Vladimír KoppaOcenění obdržel nejen za výborné výsledky v průběhu celého roku, ale i za následující čin:
„Táto, už to nedávám. Já vím, že mi je teprve 13 let. Ale už jsem psychicky úplně na dně. Opravdu už nemůžu. Od té doby, co tu není máma, tak jak se měním. Měním se víc a víc, protože to bez ní nedávám, opravdu nedávám. Nevidím žádný smysl života. Máma mi chybí, strašně mi chybí. Chybí mi srdce kvůli ní. Odešla dřív, než měla. Nebaví mě žít, opravdu, protože bez ní. Bez mojí mámy ten můj život za nic nestojí, nebaví mě žít. Opravdu. Nedělám si srandu, nic mě nebaví. Máma byla jako moje nejlepší kamarádka, jako sestra. Zbláznila jsem se.
Víš, proč se řežu? A i přímo do žil? Nebo jakože nad žíly, nad tepny. Protože není den, není ani vteřina kdybych na ní, na mojí mámu nemyslela. Chybí mi srdce. S mámou jsem ho ztratila.
Udělej pro mě něco. TÁTO. Dávej na moje malý sestry pozor. Dávej jim to co nikdy. Mám tě moc ráda. Myslím to vážně.
Když jsem se ale řezala, tak jsi mě neměl nadávat. Neměl jsi mě bít.
Promiň, můžeš a nemůžeš za to."

Takový dopis našel otec po příchodu domů v pokoji dcery, když mu předtím kolem druhé hodiny odpolední volal třídní učitel, že jeho dcera nebyla celý den ve škole. Dopis si několikrát četl a srovnával myšlenky, vyhodnocoval danou situaci. Po chvíli vytočil linku 158, kde se mu na druhém konci aparátu ozval službu konající policista. Spustila se pátrací akce, dalo by se říci jako mnoho jiných předtím. Tahle ale byla trošku jiná. Pohřešovala se 13letá dívka. Bývá to u člověka takový divný věk, a zvláště u dívek. Tahle navíc přišla o mámu.

Službu konající psovod byl se svým kolegou 14. listopadu 2017 v 16.30 vyslán operačním důstojníkem Integrovaného operačního střediska Libereckého kraje k prověření dvou míst, kde by se mohla pohřešovaná dívka podle získaných informací pohybovat. Prověření skončilo s negativním výsledkem. Krátce po půl sedmé večer přišla další informace o možném výskytu pohřešované. Psovod danou lokalitu prověřil, výsledek opět negativní. A čas běžel.

Na základě místní a osobní znalosti se policejní psovod kolem sedmé hodiny rozhodl propátrat lokalitu Špičák, která se nachází na východním okraji České Lípy. Vyrazil do dané oblasti a krátce před půl osmou hodinou večerní před domem v Jihlavské ulici pátrací akce po pohřešované 13leté dívce s bolavou duší úspěšně skončila.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Okrskářem roku 2017 se stal policista Jan Horáček z Turnova
Turnovský kynolog Pavel Málek zlatý v závodě záchranných psů
Stříbro pro kynologa Pavla Málka v závodě Search and Rescue 2017

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

19.05.: K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT