Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks

08.05.2020 18:59:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks

Doplněny fotografie! Projekt Pumptrack Turnov zvítězil v participativním rozpočtu města Turnov za rok 2019, ale autoři návrhu Marek Slavík a Daniel Liška poté na podzim požádali bikery a příznivce sportu o finanční podporu ve sbírce, aby mohl mít areál důstojnější podobu v hodnotě kolem 1,2 milionu. Nakonec je rozpočet ještě vyšší a na konci dubna město Turnov vybralo firmu, která bude stavbu pumptracku realizovat.

Autorům návrhu se podařilo získat podporu města ve výši 250 tisíc korun v rámci participativního rozpočtu. Z veřejné sbírky ovšem získali dalších 300 tisíc a podařilo se jim oslovit i větší firmy a podnikatele z regionu, takže se na projekt povedlo nakonec získat celkem dva miliony korun! Postavený areál bude spravovat Městská sportovní s. r. o., která je současně i investorem.

„Na finální částku přispělo přes 100 obyvatel, zhruba 12 firem a město Turnov. Většina investice je hrazena z vybraných peněz od firem a obyvatel, což je úžasné a dokazuje, že náš projekt má smysl!," byl spokojený jeden z autorů projektu Marek Slavík.


Na základě usnesení rady města Turnov č. 222/2020 ze dne 8. 4. 2020 proběhlo výběrové řízení na dodavatele realizace stavby Pumptrack Turnov I. a II. etapa. Řízení bylo zahájeno 4. 4. 2020, kdy zadavatel Městská sportovní Turnov vystavil výzvu k podání nabídky na profilu zadavatele: https://zakazky.turnov.cz/ a prostřednictvím EZAKu oslovil pět firem: Dirty Parks, Tomáš Kudrnáč - Jičín; BTCREATORS, Ing. Radim Kvaček - Brno; Parkpilot, Zdeněk Kotyza - Vamberk; Zikuda - vodovodní stavby - Turnov; Stavby Havel, Petr Havel - Turnov.

„Zadavatel obdržel v termínu do 27. 4. 2020 na adresu společnosti jednu uzavřenou obálku s nabídkou uchazeče. Posuzovaná a hodnocená nabídka splnila všechny požadované parametry, a tak hodnotící komise doporučila uzavřít smlouvu s níže uvedeným uchazečem. Rada města proto v působnosti valné hromady Městské sportovní Turnov s. r. o. schválila výběr nabídky dodavatele, kterým je společnost Dirty Parks s. r. o., Jičín; s nabídkovou cenou: 1 873 789 Kč bez DPH," uvedla místostarostka města Turnov Jana Svobodová.

Tento týden už dokonce výstavba pumptrackového sportoviště v Turnově začala. „Podpořili jsme projekt také v rámci participativního rozpočtu, částkou 250 000 korun, a autorům této myšlenky se také povedlo získat část potřebných peněz z veřejné sbírky na Hithit. Nyní máme za sebou výběrové řízení na zhotovitele stavby, kterým je společnost Dirty Parks s. r. o., Jičín. Vznikne malý i velký okruh, který si užijí dospělí i děti," dodal starosta Turnova Tomáš Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu
Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov
Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční most u Sychrova je českou i světovou raritou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT