Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks

08.05.2020 18:59:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks

Doplněny fotografie! Projekt Pumptrack Turnov zvítězil v participativním rozpočtu města Turnov za rok 2019, ale autoři návrhu Marek Slavík a Daniel Liška poté na podzim požádali bikery a příznivce sportu o finanční podporu ve sbírce, aby mohl mít areál důstojnější podobu v hodnotě kolem 1,2 milionu. Nakonec je rozpočet ještě vyšší a na konci dubna město Turnov vybralo firmu, která bude stavbu pumptracku realizovat.

Autorům návrhu se podařilo získat podporu města ve výši 250 tisíc korun v rámci participativního rozpočtu. Z veřejné sbírky ovšem získali dalších 300 tisíc a podařilo se jim oslovit i větší firmy a podnikatele z regionu, takže se na projekt povedlo nakonec získat celkem dva miliony korun! Postavený areál bude spravovat Městská sportovní s. r. o., která je současně i investorem.

„Na finální částku přispělo přes 100 obyvatel, zhruba 12 firem a město Turnov. Většina investice je hrazena z vybraných peněz od firem a obyvatel, což je úžasné a dokazuje, že náš projekt má smysl!," byl spokojený jeden z autorů projektu Marek Slavík.


Na základě usnesení rady města Turnov č. 222/2020 ze dne 8. 4. 2020 proběhlo výběrové řízení na dodavatele realizace stavby Pumptrack Turnov I. a II. etapa. Řízení bylo zahájeno 4. 4. 2020, kdy zadavatel Městská sportovní Turnov vystavil výzvu k podání nabídky na profilu zadavatele: https://zakazky.turnov.cz/ a prostřednictvím EZAKu oslovil pět firem: Dirty Parks, Tomáš Kudrnáč - Jičín; BTCREATORS, Ing. Radim Kvaček - Brno; Parkpilot, Zdeněk Kotyza - Vamberk; Zikuda - vodovodní stavby - Turnov; Stavby Havel, Petr Havel - Turnov.

„Zadavatel obdržel v termínu do 27. 4. 2020 na adresu společnosti jednu uzavřenou obálku s nabídkou uchazeče. Posuzovaná a hodnocená nabídka splnila všechny požadované parametry, a tak hodnotící komise doporučila uzavřít smlouvu s níže uvedeným uchazečem. Rada města proto v působnosti valné hromady Městské sportovní Turnov s. r. o. schválila výběr nabídky dodavatele, kterým je společnost Dirty Parks s. r. o., Jičín; s nabídkovou cenou: 1 873 789 Kč bez DPH," uvedla místostarostka města Turnov Jana Svobodová.

Tento týden už dokonce výstavba pumptrackového sportoviště v Turnově začala. „Podpořili jsme projekt také v rámci participativního rozpočtu, částkou 250 000 korun, a autorům této myšlenky se také povedlo získat část potřebných peněz z veřejné sbírky na Hithit. Nyní máme za sebou výběrové řízení na zhotovitele stavby, kterým je společnost Dirty Parks s. r. o., Jičín. Vznikne malý i velký okruh, který si užijí dospělí i děti," dodal starosta Turnova Tomáš Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu
Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov
Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Den dětí 2020 bude v Turnově až 13. června!
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku

Nejčtenější články

01.06.: Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT