Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks

08.05.2020 18:59:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pumptrack v Turnově bude stavět společnost Dirty Parks

Doplněny fotografie! Projekt Pumptrack Turnov zvítězil v participativním rozpočtu města Turnov za rok 2019, ale autoři návrhu Marek Slavík a Daniel Liška poté na podzim požádali bikery a příznivce sportu o finanční podporu ve sbírce, aby mohl mít areál důstojnější podobu v hodnotě kolem 1,2 milionu. Nakonec je rozpočet ještě vyšší a na konci dubna město Turnov vybralo firmu, která bude stavbu pumptracku realizovat.

Autorům návrhu se podařilo získat podporu města ve výši 250 tisíc korun v rámci participativního rozpočtu. Z veřejné sbírky ovšem získali dalších 300 tisíc a podařilo se jim oslovit i větší firmy a podnikatele z regionu, takže se na projekt povedlo nakonec získat celkem dva miliony korun! Postavený areál bude spravovat Městská sportovní s. r. o., která je současně i investorem.

„Na finální částku přispělo přes 100 obyvatel, zhruba 12 firem a město Turnov. Většina investice je hrazena z vybraných peněz od firem a obyvatel, což je úžasné a dokazuje, že náš projekt má smysl!," byl spokojený jeden z autorů projektu Marek Slavík.


Na základě usnesení rady města Turnov č. 222/2020 ze dne 8. 4. 2020 proběhlo výběrové řízení na dodavatele realizace stavby Pumptrack Turnov I. a II. etapa. Řízení bylo zahájeno 4. 4. 2020, kdy zadavatel Městská sportovní Turnov vystavil výzvu k podání nabídky na profilu zadavatele: https://zakazky.turnov.cz/ a prostřednictvím EZAKu oslovil pět firem: Dirty Parks, Tomáš Kudrnáč - Jičín; BTCREATORS, Ing. Radim Kvaček - Brno; Parkpilot, Zdeněk Kotyza - Vamberk; Zikuda - vodovodní stavby - Turnov; Stavby Havel, Petr Havel - Turnov.

„Zadavatel obdržel v termínu do 27. 4. 2020 na adresu společnosti jednu uzavřenou obálku s nabídkou uchazeče. Posuzovaná a hodnocená nabídka splnila všechny požadované parametry, a tak hodnotící komise doporučila uzavřít smlouvu s níže uvedeným uchazečem. Rada města proto v působnosti valné hromady Městské sportovní Turnov s. r. o. schválila výběr nabídky dodavatele, kterým je společnost Dirty Parks s. r. o., Jičín; s nabídkovou cenou: 1 873 789 Kč bez DPH," uvedla místostarostka města Turnov Jana Svobodová.

Tento týden už dokonce výstavba pumptrackového sportoviště v Turnově začala. „Podpořili jsme projekt také v rámci participativního rozpočtu, částkou 250 000 korun, a autorům této myšlenky se také povedlo získat část potřebných peněz z veřejné sbírky na Hithit. Nyní máme za sebou výběrové řízení na zhotovitele stavby, kterým je společnost Dirty Parks s. r. o., Jičín. Vznikne malý i velký okruh, který si užijí dospělí i děti," dodal starosta Turnova Tomáš Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu
Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov
Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
31.07.: Nalezená žena měla na těle zranění. Policie žádá o pomoc svědky
31.07.: Tři nově nakažení i přímo v Turnově, nová pravidla návštěv v DD Pohoda

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT