Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu

28.09.2019 16:40:48 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pumptrack v Turnově chtějí rozšířit za pomoci lidí, potřebují 1,2 milionu

Město Turnov zřídilo pro vítěze letošního participativního rozpočtu, Tvoříme Turnov, transparentní účet, kam bude připsána částka 250 000 korun z rozpočtu města.

Když už se, ale něco takového v Turnově má postavit, tak to autoři chtějí udělat ve velkém stylu! Autoři návrhu Marek Slavík a Daniel Liška žádají všechny nadšence, bikery a příznivce sportu o finanční podporu. Záměrem veřejné sbírky je vybudování většího okruhu pumptrackového hřiště v Turnově. Celková investice se pohybuje kolem 1,2 milionu korun.

„Chceme oslovit místní firmy a podnikatele, aby nám finančně pomohli vybudovat v Turnově velký okruh, který bude mít 160 metrů. Pumptracku v Turnově vyjádřily podporu známé osobnosti jako například reprezentační trenér snowboardcrossového týmu Marek Jelínek (trenér Evy Samkové - olympijské medailistky). Zároveň spolupracujeme také s projektem WeLoveCycling od Škoda Auto," řekl Marek Slavík.

Pumptrack v Turnově<br />Autor: Archiv města TurnovJak Marek Slavík dodal, každá koruna se počítá a i drobný příspěvek od spoluobčanů Turnova a okolí pomůže. Každý, kdo přispěje nad 200 korun, si bude moci po 23. září vyzvednout malý dárek s logem Pumpuj v Turnově. Dárce si jej může vyzvednout na pokladně finančního odboru Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, a to v úředních hodinách u paní Salačové nebo paní Hozdecké.

„Kdyby každý poslal částku třeba 200 korun, pohybujeme se přibližně okolo 4000 zapojených lidí, a to věřím, že se nám povede," doplnil spoluautor návrhu Daniel Liška.

Peníze bude možné zasílat od 19. září 2019 na transparentní účet č. 120037-1263075359/0800, vedený u České spořitelny (https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/120037-1263075359/Mesto-Turnov), a to až do 31. 12. 2019. Při zaslání platby na účet prosím uvádějte své jméno a příjmení, kterým budete prokazovat svoji totožnost při vyzvedávání dárku.

„Vše okolo Pumptracku i aktuálně vybranou částku sledujte na www.pumpujvturnove.cz nebo na www.facebooku. Děkujeme za podporu a těšíme se, pokud vše klapne tak jak má, že budeme v létě 2020 všichni už pumpovat," dodali na závěr Marek Slavík a Daniel Liška, autoři vítězného návrhu Pumptrack v Turnově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jsou známy výsledky hlasování ankety Tvoříme Turnov
Hlasování o nejlepších návrzích Tvoříme Turnov odstartovalo
Druhé workoutové hřiště v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit
Participativní rozpočet Tvoříme Turnov bude mít k dispozici 500 tisíc
Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT