Putování dětí po turnovských památkách 2017

21.05.2017 10:20:23 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Putování dětí po turnovských památkách 2017

Ve čtvrtek 11. května 2017 proběhla akce Putování po památkách, kterou připravuje ji každoročně Městský úřad Turnov - Odbor školství, kultury a sportu pro žáky čtvrtých tříd turnovských základních škol.

Akce se koná dvakrát ročně, na jaře při příležitosti Dne památek a na podzim k EHD - Dnům evropského dědictví. Žáci se během putování seznamují formou prohlídky a výkladu s jednotlivými památkami (židovskou synagogou, turnovskými kostely, Dlaskovým statkem v Dolánkách) i se životem dravých ptáků (ukázka jejich létání se koná v Rývových sadech).

Poté, co dostanou výklad na každém stanovišti, vyplňují vědomostní kvíz. V závěru akce jsou všechny odpovědi vyhodnocovány pracovníky odboru na posledním stanovišti - na Dlaskově statku. V rámci každé třídy je poté vyhodnoceno nejlepší družstvo, které za své znalosti obdrží ceny. Pro všechny zúčastněné je pak připraven malý dárek a všichni mají zajištěny i grilované buřty a pití.

„Jako každým rokem se akce vydařila, počasí všem zúčastněným přálo a žáci i jejich paní učitelky odcházely spokojené," uvedla za pořadatele Alena Růžičková.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově
Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách
Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
20.11.: V Libereckém kraji klesl počet aktuálně nakažených za týden o 2 tisíce
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT