Putovní Festival Energie pro kulturu finišoval na libereckém náměstí

14.09.2020 11:44:51 | Autor: Ota Schnepp | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Putovní Festival Energie pro kulturu finišoval na libereckém náměstí

Putovní festival Energie pro kulturu patří minulosti. Od začátku srpna přitom během dvanácti letních dnů navštívil šest měst České republiky - Kadaň, Třebíč, Hradec Králové, České Budějovice, Ostravu a jako poslední 10. a 11. září Liberec.

Turné mělo za cíl podpořit kulturní scénu, kterou zasáhla opatření související s pandemií koronaviru, přičemž spolu s umělci zavítaly vždy do navštíveného města i Oranžová kola - handbiky Nadace ČEZ. V Liberci tak účastníci festivalu vyšlapali pro Jedličkův ústav a Divadlo F. X. Šaldy celkem 104 345 korun!

První odpoledne festivalu Energie pro kulturu proběhlo ve znamení divadla. Cirk La Putyka měl připravený workshop pro děti, na který pak večer navázal vlastním divadelním představením. Mezitím se ovšem veřejnosti představilo Herecké studio Divadla F. X. Šaldy s inscenacemi Má to smysl a O vílách a Králi draků. Páteční odpoledne již bylo zcela hudební. Doslova za srdce chytlo všechny hodinové vystoupení Rachot bandu složeného z klientů a zaměstnanců libereckého Jedličkova ústavu. Následně mladší a nejmladší generaci pobavil svou šou Kašpárek v rohlíku. Po této kapele přišel na scénu místní zpěvák Jakub Děkan & band a vše završila skupina Tata Bojs. Po oba dny byl vstup na festival zdarma.

Festival Energie pro kulturu na libereckém náměstí<br />Autor: Archiv ČEZ/ Ota Schnepp Krátce před zahájením poslední hudební produkce proběhlo předání šeků Nadace ČEZ obdarovaným organizacím. První s částkou 52 775 Kč převzala Martina Sojková, asistentka ředitele Jedličkova ústavu. Druhý vypsaný na 51 570 Kč putoval do rukou Michaely Pompové, marketingové vedoucí Divadla F. X. Šaldy. Pomoci dobré věci minutou šlapání na oranžovém handbiku mohl přitom každý, kdo během druhého dne festivalu zavítal do Energy zóny. Je přitom nutné podotknout, že „šlapání" na trenažérech pomocí rukou si vyzkoušeli a dobré věci pomohli jak dospělí, tak i děti. Zvláště během delších přestávek mezi jednotlivými vystoupeními, kdy jedni muzikanti balili a druzí ladili, se obě Oranžová kola prakticky nezastavila.

„Všem děkujeme za pomoc a energii, kterou věnovali právě nám. Nadaci ČEZ pak za to, že tu energii ve finále převedla na peníze," shodly se během poděkování zástupkyně obou organizací. Podle Michaely Pompové použijí v divadle 51 570 korun na další rozvoj Hereckého studia, což je amatérský divadelní soubor, avšak s profesionálním vedením herečky Jany Hejret Vojtkové a zázemím Malého divadla F. X. Šaldy. Martina Sojková uvedla, že 52 775 korun poslouží k nákupu kompenzačních pomůcek, které usnadňují klientům Jedličkova ústavu jejich zapojení do plnohodnotného života. Protože pomůcek je celá řada, musí v ústavu ještě zvážit, která či které jsou nejvíce zapotřebí.

„Festival Energie pro kulturu plně naplnil naše očekávání. Ve všech městech, do nichž zavítal, se do charitativního šlapání na oranžových handbike zapojili lidé bez rozdílu věku a všude se pro obdarované organizace podařilo vyjet úctyhodné částky. Liberec nebyl žádnou výjimkou, i zde se celková částka dostala přes hranici 100 000 korun," uzavřela Michaela Zíková, ředitelka Nadace ČEZ.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT