Rada Libereckého kraje doporučila rozdělení OA, HŠ a SOŠ Turnov

20.06.2016 15:46:06 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rada Libereckého kraje doporučila rozdělení OA, HŠ a SOŠ Turnov

Rada Libereckého kraje na mimořádném jednání v pondělí 20. června 2016 projednávala návrh na rozdělení Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov. Doporučila rozdělení této školy na dva subjekty - Obchodní akademie a Hotelovou školu Turnov a Střední odbornou školu Turnov, tedy návrat do stavu před rokem 2009.

Školy byly spojeny rozhodnutím Zastupitelstva Libereckého kraje z roku 2007, z původní Integrované střední školy Turnov a Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov vznikl od počátku roku 2009 jeden subjekt, který však nadále působil v budovách v Alešově a Zborovské ulici v Turnově. V září loňského roku se veřejná diskuse o tomto kroku opět rozvířila v souvislosti s tím, že škola téměř kompletně opustila budovu ve Zborovské ulici a všichni žáci se vzdělávali v Alešově ulici. Nesetkalo se to s pochopením města Turnov, které budovu ve Zborovské ulici škole pronajímá, a ani část žáků a jejich rodičů s tímto přesunem nesouhlasila. Na základě doporučení Rady Libereckého kraje tak ředitelka školy Milena Lednejová od února 2016 vrátila výuku do Zborovské ulice, ani to však nevedlo k uklidnění situace.

„Podle mého je lepší mít dvě dobře fungující školy, než, jak se po sedmi letech ukazuje, velký subjekt, ve kterém dále fungují dvě samostatné skupiny žáků, rodičů i učitelů. A všichni věnují energii něčemu jinému než prosperující škole," řekl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Rada kraje souhlasila s tím, aby se škola k 1. 7. 2017 rozdělila, rozhodnout o tomto kroku bude muset ještě Zastupitelstvo Libereckého kraje a schválit jej musí i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. „Město Turnov rozdělení podporuje a očekávám, že se k hotelové škole postaví vstřícně, neboť budova, v níž sídlí, je majetkem města," doplnil hejtman.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obchodní akademie, Hotelovka a SOŠ Turnov se vrací do Zborovské ulice
Rada kraje podpořila stěhování turnovské hotelovky do Alešovy ulice
Hotelová škola v Turnově bude nadále fungovat ve dvou budovách

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT