Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt

01.04.2020 19:07:50 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt

Na hasičské stanici v Liberci odsloužil v úterý 31. března svou poslední směnu podprap. Jan Semerádt, který nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru, tehdy ještě okresu Liberec, 1. července 1996 na stanici do Raspenavy. Aby pochopil, kam jej srdce táhne, strávil službu vlasti v letech 1999 až 2001 i ve prospěch Policie ČR v Liberci a následně se v srpnu 2001 vrátil na dalších téměř 20 let zpět k Hasičskému záchrannému sboru Libereckého kraje.

Za svou profesní dráhu prošel pozicemi hasič, hasič - strojník, i zástupce velitele. Sbor opouští z pozice instruktora lezeckého družstva pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou směny A stanice Liberec. V průběhu služby se podílel, mimo jiné, na řešení řady mimořádných událostí značného rozsahu, a to i takových, které značným způsobem ovlivnily život v jeho bydlišti a jeho rodiny samotné - bleskové povodně na Smědé v srpnu 2010.

Rozloučení s Janem Semerádtem na liberecké stanici<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Jaromír Mottl „Honza pochází z hasičské rodiny a není proto divu, že je zároveň aktivním členem jednotky sboru dobrovolných hasičů v místě svého bydliště a dobrovolným záchranářem Horské služby Jizerské hory. Honza Semerádt během své služby vzorně reprezentoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v TFA. Od roku 2012 je považován v souvislosti s výstupem do 83. patra Sydney Tower v Austrálii za nejrychlejšího hasiče světa," připomněla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Jan Semerádt byl za svou dlouholetou službu oceněn. Je nositelem věrnostní medaile HZS ČR Za věrnost II. stupně, kterou jsou oceňováni příslušníci HZS ČR za dvacet a více let příkladné služby. Ani po odchodu od sboru na pomoc druhým nezanevře a pomáhat bude i nadále. Nově bude ve službách horské služby.

„Honzovi přejeme v novém angažmá mnoho úspěchů, pevné zdraví a neutuchající životní energii, která ho prozatím vždy provázela," dodala Lucie Hložková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči se rozloučili s Jaroslavem Matouškem
Někteří hasiči nastoupili v závěru roku na svou poslední směnu
Hasiči se netradičně rozloučili s končící kolegyní Ilonou Králíčkovou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT