Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením

14.07.2020 11:32:30 | Autor: Vláďa Driver Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením

Mnohokrát v historii Rallye Bohemia se nestalo, aby zahajovala MČR. Její 47. ročník znamenal po Covid 19 pauze start rallyových speciálů, na rampě v Mladé Boleslavi se objevilo velmi pěkné číslo 47, tedy tolik ročníků a mnoho vítězů a poražených s tím spojených.

Tento ročník splňoval očekávání hned na úvod, kdy diváci i jezdci byli natěšení, jak to vše na úvod posunuté sezony vlastně dopadne. Očekávání plnila nejen auta první desítky, o souboje nebyla na trati nouze a stěští přálo nejen dobře připraveným, ale i těm, co pravidelnou jízdou jistili pozadí. Na jezdce čekaly dva dny plné očekávání v cíli jednotlivých rychlostních zkoušek, ale také pilná příprava mechaniků na druhý den, kdy se rychlostní zkoušky jely znovu, jen Staroměstská RZ tento ročník uzavírala.

Areál v Sosnové otevřel 47. ročník prologem, tedy závody vozů proti sobě, které se však nezapočítávaly do konečného hodnocení. Shakedown vyhráli Kopecký/Hloušek se Škodou Fábia Rallye2 EVO, před Semerádem/Hovorkou a Wagnerem/Winterem se stejnými vozy.

Rychlostní zkouška v Hodkovicích nad Mohelkou<br />Autor: Vláďa Driver Rožánek Sobotní erzety vyhovovaly nejvíce Finu Huttunenovi s Hyundayem i20, který za sebou držel s minimálním odstupem jedoucího Josefa Kopeckého ze Škoda Motorsportu, ale také Václava Pecha s Focusem WRC.

Navečer si Josef Kopecký svými vyhranými erzetami zasloužil pozornost, protože jeho ztráta na vedoucího Fina byla po sobotě jen 0,6s a třetí Pech s Fordem ztrácel na vítěze jen 2,1s, což znamenalo pro Fina jezdícího MS sice vedení, ale jistě velké očekávání na neděli. Hned úvodní erzety však promluvily do pořadí, když Fin svůj Hyundai poslal na trávu a ztratil svůj malý náskok. Toho využil Václav Pech s Fordem Focus WRC a střídal se ve vítězném tažení s Kopeckým/Hlouškem o vítězství v erzetách.

Semerádova snaha nakonec skončila havárií s odstoupením, škoda, snad příště bude více štěstí. Rakušané Wagner/Winter odjeli velmi solidním výkonem Bohemii a místy atakovali i stupně vítězů. Do cíle v Mladé Boleslavi však Václava Pecha a Petra Uhla nedokázal nikdo od zlatého věnce trochu překvapivě na úvod sezony oddělit. Druhá posádka v cíli Kopecký a Hloušek si musela převzít stříbrný věnec a na stupních vítězů absolutního pořadí je doprovodili Finové Huttunen a Mikko s Hyundayem i20 R5, nadějným čtvrtým místem skončili závod Mareš s Buchtou a TOP5 uzavřeli Černý a Černohorský s VW Polo Gti.

V historických vozech vládla absolutně dvojice Janda a Novák s Oplem Kadett Coupé, před Tomášem a Lucií Engeovými s Fordem Escort RS 2000 a bronz absolutně odvezli Kašpar s Adámkem na Škodě 130 LR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Rally Bohemia 2020
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
Obrazem: Rally Bohemia 2019
Jan Kopecký a Pavel Dresler počtvrté v řadě vítězi Rally Bohemia
FOTO: Vítězný hattrick na Rally Bohemia slaví posádka Kopecký-Dresler
Kopecký kraloval Rally Bohemia i v roce 2014
Kopecký s Dreslerem doma na Rally Bohemia přemožitele nenašli
FOTO: Rally Bohemia předčasně ukončena kvůli úmrtí navigátora
Loix s tovární Fabií vyhrál letošní ročník Rally Bohemia
Obrazem: Motoristický svátek Rally Bohemia

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT