Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu

01.10.2019 09:22:59 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu

V neděli 29. září pokračoval náročný podzimní program turnovských kadetek. V rámci 5. a 6. kola Krajského přeboru 2 žen přivítali v tělocvičně ZŠ Skálova ženské družstvo VK Malá Skála.

TJ Zikuda Turnov C - VK Malá Skála 0:3 (-6, -18, -17)

Turnovské kadetky ne v zcela úplné sestavě nastoupily do prvního utkání s odhodláním navázat na ligovou výhru z předchozího dne. Bohužel hned na začátku došlo na hřišti ke srážce dvou hráček a nahrávačka musela na chvíli střídatt. Než se turnovské hráčky vzpamatovaly, tak byl už skoro konec setu. Malá Skála je zatlačila servisem, uzalívala v poli a lehce vracené míče na polovinu hostů neměly při dobře organizované maloskalské hře v poli šanci na úspěch. Po dvaceti minutách z toho byla v prvním setu rychlá prohra 6:25. V druhém setu se hra začala vyrovnávat. Domácí hráčky postupně zlepšovaly příjem, dostaly se ke kvalitním útokům a stále častěji vzaly i dobře zahrané zalívky. Přes chvílemi vyrovnanou hru se ale nevyvarovaly sériím prohraných rozeher, proto Malá Skála celkem v klidu zvítězila i v dalších dvou setech 25:18 a 25:17 a braly 3 body za celkovou výhru 3:0.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, P. Černá, A. Václavů, libero K. Šedová, střídaly Š. Hrušková a A. Richterová.

TJ Zikuda Turnov C - VK Malá Skála 2:3 (-20, 22, -10, 22, -8)

Po hodinové pauze nastoupily oba týmy k odvetnému utkání. Domácí mladé hráčky už věděly, do čeho jdou a na co si dát více pozor. Přes vyrovnaný průběh ale první set získala Malá Skála výsledkem 25:20. V druhém setu turnovské kadetky dokázaly velmi přitvrdit na útoku i servisu a Malá Skála začala také dělat chyby. Druhý set vyhrál Turnov 25:22. Třetí set ale zase začal špatně hned na začátku, špatný příjem znamenal velký náskok hostujícího družstva a po výsledku 25:10 pro hosty se velmi rychle šlo do setu čtvrtého. Ten zase patřil domácím hráčkám, které opět hrály velmi dobře a zvítězily 25:22. A protože celé utkání bylo jako na houpačce, tak v závěrečném tie-breaku byla na řadě zase Malá Skála, tak své šance dokonale získání bodů využila a vyhrála poslední set 15:8 a celé utkání 3:2 na sety.

Sestava Turnova: A. Václavů, S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, P. Černá, libero Š. Hrušková, střídaly K. Šedová a A. Richterová.

„Přestože jsme obě utkání prohráli, tak jsme rádi za to, jaké zkušenosti naše hráčky získaly. Krajskou dvojku hrajeme, aby naše mladé hráčky čelily zkušenostem a dlouholeté herní praxi. V tomto utkání to byla velká škola zejména hry v poli. Pozitivní je, že naše hra se dokázala v průběhu dne lepšit a hráčky dokázaly reagovat na nové herní situace a řešit je i jinak a lépe než doposavad," komentoval zápasy turnovský trenér Pavel Starý.

Turnovské kadetky budou k vidění na domácích palubovkách v soutěžích KP2 žen opět 6. 10. - proti SKP Česká Lípa a 12. 10. proti Spartaku Rokytnice. V 1. kadetské lize se doma představí 13. 10. proti Slavii Hradec Králové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Turnovské juniorky v kvalifikaci na první ligu stoprocentní
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum v době koronavirové I.
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT