Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu

01.10.2019 09:22:59 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V neděli 29. září pokračoval náročný podzimní program turnovských kadetek. V rámci 5. a 6. kola Krajského přeboru 2 žen přivítali v tělocvičně ZŠ Skálova ženské družstvo VK Malá Skála.

TJ Zikuda Turnov C - VK Malá Skála 0:3 (-6, -18, -17)

Turnovské kadetky ne v zcela úplné sestavě nastoupily do prvního utkání s odhodláním navázat na ligovou výhru z předchozího dne. Bohužel hned na začátku došlo na hřišti ke srážce dvou hráček a nahrávačka musela na chvíli střídatt. Než se turnovské hráčky vzpamatovaly, tak byl už skoro konec setu. Malá Skála je zatlačila servisem, uzalívala v poli a lehce vracené míče na polovinu hostů neměly při dobře organizované maloskalské hře v poli šanci na úspěch. Po dvaceti minutách z toho byla v prvním setu rychlá prohra 6:25. V druhém setu se hra začala vyrovnávat. Domácí hráčky postupně zlepšovaly příjem, dostaly se ke kvalitním útokům a stále častěji vzaly i dobře zahrané zalívky. Přes chvílemi vyrovnanou hru se ale nevyvarovaly sériím prohraných rozeher, proto Malá Skála celkem v klidu zvítězila i v dalších dvou setech 25:18 a 25:17 a braly 3 body za celkovou výhru 3:0.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, P. Černá, A. Václavů, libero K. Šedová, střídaly Š. Hrušková a A. Richterová.

TJ Zikuda Turnov C - VK Malá Skála 2:3 (-20, 22, -10, 22, -8)

Po hodinové pauze nastoupily oba týmy k odvetnému utkání. Domácí mladé hráčky už věděly, do čeho jdou a na co si dát více pozor. Přes vyrovnaný průběh ale první set získala Malá Skála výsledkem 25:20. V druhém setu turnovské kadetky dokázaly velmi přitvrdit na útoku i servisu a Malá Skála začala také dělat chyby. Druhý set vyhrál Turnov 25:22. Třetí set ale zase začal špatně hned na začátku, špatný příjem znamenal velký náskok hostujícího družstva a po výsledku 25:10 pro hosty se velmi rychle šlo do setu čtvrtého. Ten zase patřil domácím hráčkám, které opět hrály velmi dobře a zvítězily 25:22. A protože celé utkání bylo jako na houpačce, tak v závěrečném tie-breaku byla na řadě zase Malá Skála, tak své šance dokonale získání bodů využila a vyhrála poslední set 15:8 a celé utkání 3:2 na sety.

Sestava Turnova: A. Václavů, S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, P. Černá, libero Š. Hrušková, střídaly K. Šedová a A. Richterová.

„Přestože jsme obě utkání prohráli, tak jsme rádi za to, jaké zkušenosti naše hráčky získaly. Krajskou dvojku hrajeme, aby naše mladé hráčky čelily zkušenostem a dlouholeté herní praxi. V tomto utkání to byla velká škola zejména hry v poli. Pozitivní je, že naše hra se dokázala v průběhu dne lepšit a hráčky dokázaly reagovat na nové herní situace a řešit je i jinak a lépe než doposavad," komentoval zápasy turnovský trenér Pavel Starý.

Turnovské kadetky budou k vidění na domácích palubovkách v soutěžích KP2 žen opět 6. 10. - proti SKP Česká Lípa a 12. 10. proti Spartaku Rokytnice. V 1. kadetské lize se doma představí 13. 10. proti Slavii Hradec Králové.