Rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě má začít 13. března

08.03.2015 19:40:07 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě má začít 13. března

Rekonstrukce velmi vytíženého mostu ev. č. 282-017 přes Jizeru v Železném Brodě začne o 10 dní později, než bylo původně plánováno. Most bude nově od 13. března do konce října 2015 zcela uzavřen pro veškerou dopravu, a to včetně pěší.

Od tohoto dne bude otevřen provizorní most, který bude sloužit jako objízdná trasa pro místní osobní dopravu a vybrané linkové autobusy. Provizorní most je postaven přes řeku Jizeru v prostoru pod stavidly, tedy z ulice Příčná na Jiráskovo nábřeží. Osobní doprava proto bude vymístěna od ulice Vaněčkova přes náhon u Penny, ulicí Příčná, přes nový provizorní most, po Jiráskově nábřeží a zpět na ulici Masarykova směr Semily. Obousměrný provoz zde budou nepřetržitě řídit semafory.

Stavba provizorního mostu v Železném Brodě<br />Autor: Archív KÚ Libereckého krajePro pěší povede cesta na druhý břeh Jizery přes uvedený provizorní most či přes lávku u tenisových kurtů. „Prosíme tímto obyvatele a návštěvníky Železného Brodu o vstřícnost a trpělivost s vynucenou celkovou uzavírkou hlavního mostu, který je již delší dobu v havarijním stavu a je nutno jej zrekonstruovat. Žádáme všechny účastníky provozu především o dodržování zákazu vstupu do prostoru staveniště," vyzývá krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Nákladní a tranzitní doprava bude z průjezdu přes most v Železném Brodě zcela vyloučena a je pro ni připravena objízdná trasa. Hlavní objízdná trasa pro nákladní dopravu od Jablonce nad Nisou nebo od Prahy do Semil je vedena přes Turnov. Od Tanvaldu je hlavní objízdná trasa vedena přes Vysoké nad Jizerou.

Řidiči zároveň musejí počítat s úplnou uzavírkou mostu ev. č. 2886-2 přes Kamenici v Návarově. Uzavírka se předpokládá do poloviny roku 2015. Původní provizorní most, který byl po více než šedesáti letech používání v havarijním stavu, byl stržen a místo něj se zde buduje most zcela nový. Značená objízdná trasa je vedena přes obce Držkov, Plavy, Haratice a Lhotka. Po celou dobu stavby je silnice mezi Návarovem a Vlastiboří zcela neprůjezdná a pro pěší zcela neprůchodná. Proto je třeba při plánování výletů s tímto počítat. (viz mapky v příloze)

O uzavírkách a postupu prací vás budeme průběžně informovat. „V letošním roce Liberecký kraj dále plánuje realizovat dalších 13 akcí z prostředků Regionálního operačního programu v celkovém finančním objemu 400 miliónů korun, dalších 230 miliónů korun plánuje Liberecký kraj prostavět na silnicích v jeho vlastnictví v rámci programu u Státního fondu dopravní infrastruktury," připomněl krajský radní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavba kruhové křižovatky a mostu omezí dopravu ve Vrchlabí
V Železném Brodě uspořádali k rekonstrukci mostu radniční odpoledne
Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března
V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě
Terminál v Železném Brodě zahajuje 14. prosince zkušební provoz
Finišují rekonstrukce mostů ve vlastnictví kraje, další opravy se připravují

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT